Bolesti kloubů

12.11.2022 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Žena kolem 60 let se zřetelnou nadváhou. Problém je artróza, bolesti kloubů. Omezuje  ji to v pohybu. Bolest ji často budí ze spánku, špatně spí.

Začalo to na palci pravé ruky, před  čtyřmi lety se rozbolelo pravé koleno, kde byl lékaři zjištěn stupeň 3, pak se přidalo i levé. Lékař navrhuje operaci pravého kolene. Brala na to nějaký doporučený lék, pak zkusila i akupunkturu, ale nic z toho nepřineslo úlevu, dokonce se to ještě zhoršilo. Nebere už léky. „Tudy cesta nevede,“ říká po svých dlouhodobých zkušenostech. Ráda chodila, nyní už ne, chůze ji vyčerpává a vyhýbá se jí. Výstup na kopec a do schodů je velký problém. Bolest ji celkově omezuje v pohybu, nedřepne si. Bolí nohy i chodidla, cítí se slabá. V tomto stavu je už 4 roky.

Před 15 lety měla 2x borelie, naposledy jí je zjistili před čtyřmi lety a od té doby na testu nebyla.

Mívala v dětství  astma. Jako dítě bývala o Vánocích opakovaně nemocná s dýchacím ústrojím. První zápal plic měla v 22 letech a pak jich bylo několik, ten poslední ve 40. Má dechové problémy, když jde do kopce. Ale když šla do kopce se zavázanýma očima, příznaky ztíženého dechu to nevyvolalo, takže naznačuje, že to může být psychosomatické. Nicméně opakované zápaly plic psychosomatické teorii moc neodpovídají a tato oblast je dlouhodobě jejím slabým místem. V autopatii je ovšem vše provázané s psychikou a psychika se vším a každý orgán s každým. Centrálním problémem, který v autopatii léčíme, je totiž narušení příjmu vitální síly, která vytváří a udržuje všechny orgány i mysl a je zdrojem harmonie v těle i mysli.  Té vitální síly, prány, čchi, kterou materialisté samozřejmě popírají.

Je citlivá na mycí přípravky, objevují se po nich  zarudlé suché fleky.

Doporučil jsem DV 3 l  jednou týdně po 3 týdny, pak 4,5 l jednou týdně

Proč Dech s varem?  Hlavním problémem jsou klouby a jsou tu také významné  potíže dýchacího ústrojí,  nyní i v minulosti. Tomu odpovídá, jak bylo mnohokrát empiricky zjištěno, použití dechu s varem (viz „Autopatická svépomoc“, 3. vydání,  str. 38).

Kontrola za 6 týdnů:

Hned druhou noc po prvním podání se zlepšil spánek a zlepšeným již zůstal. Další den se silněji ozvala bolest kotníku, dřív zraněného, ale za dva dny se to zas zlepšilo.

Dostavil se vnitřní klid, který ji provází až dodnes.

Zadýchávání při námaze je menší. Zlepšila se krvácivost dásní.

Na začátku podzimu (čili právě v době první kontroly) se dřív všechno pravidelně zhoršovalo, nyní se děje opak.

Když navýšila množství vody na  4,5 l, dostavila se „lehkost bytí“, říká doslova, významné zlepšení radosti ze života, což trvá.

Za týden po  druhém podání 4,5 l DV , čili asi za 5 týdnů po zahájení autopatie, přestaly bolet klouby, zejména pravé koleno, původně určené k operaci. A jsou v pořádku doteď, s výjimkou kotníku, který o sobě stále mírně dává vědět. Omezení v chůzi již necítí.

Přes týden má občasný kašel, nyní už odkašlávací. Je obtěžující, není však prudký, nevysiluje a neomezuje v denních aktivitách. Necítí se při něm nemocná, má dost energie. Připomeneme si, že v této oblasti měla mnoho problémů v minulosti – astma, několikrát zápal plic v dospělosti a zadýchávání při chůzi do kopce, které je již zlepšeno.

Má zřetelně dobrou náladu, působí velmi pohodově. Říká, že se diví, proč jsou lidé kolem často ustrašení, chápe, že jsou polapeni v materialistické propagandě a o autopatii neví. Ona sama se na TV už dávno nedívá.

Doporučení: DV,  ještě 2x  4,5 l a pak 6 l jednou týdně do kontroly


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce