Dvacet let na autopatii

6.2.2023 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Prvně za mnou přišla na konci devadesátých let a bylo jí 35.  2 děti. Hlavní fyzická potíž – bolest v zádech v křížové oblasti vyzařující do beder a zhoršující se při práci v kuchyni, zlepšená turistikou. Po porodu 1. dítěte začaly potíže s močením, při kýchnutí  nebo  smíchu nedobrovolný odchod malého množství moči, ne však často. Psychicky poměrně nevyrovnaná, trémistka, časté únavy. Označuje se za pesimistku. Doporučoval jsem jí jednou za čas homeopatický lék, hlavně Sepia , vždy jednorázově, v potenci až 50 M.  V roce 2002 se cítila psychicky zlepšená proti původníhmu stavu, měla i období, kdy ji bolest v kříži neomezovala nebo ji skoro necítila, ale vždy se to zase zhoršovalo.

Až v říjnu 2002 dostala jako jedna z prvních  autopatickou lahvičku s doporučením prolít 4 litry vody, slina, jednorázově. Kontrola za 4 měsíce:  Cítí se po všech stránkách lépe než minule, jeden den měla kašel a mírně zvýšenou teplotu, jinak se nedělo nic negativního.  Za půl roku na to hlásí, že si před časem prolila lahvičkou 22 litrů, slina, nic jiného než slinu jsem v té době nepoužíval. Referuje, že 3. den po podání  byla velmi spokojena fyzicky, a za 14 dní měla radostné pocity (u ní velmi nezvyklý výraz).  Jeden den měla zhoršenou páteř s vystřelováním bolesti do nohy, takže nemohla chodit ten  den – to byl starý, reverzní  symptom, znala to z dřívějška.  Jinak celkem dobré, od začátku autopatie žádná zmínka o nedobrovolném močení, které ji před tím občas trápilo. Měla delší období, kdy o zádech nevěděla. Asi měsíc před další kontrolou po 4 měsících od minulé kontroly se záda opět zhoršovala a bolest vystřelovala až do paty a objevila se migréna, což byl problém z minulosti, který se nyní vracel.  To si udělala preparát ze 100 l vody. Během hodiny cítila nástup energie a pocit vyzařování či tlaku na hrudi, cítila se uklidněna,  cítila mír. Za dva dny poprvé v dospělosti při sezení pocit, že necítí bolest v sedu. Ta se ale po čase zase vracela. Únava se zlepšila. Pak si  v průběhu času podala 250  l ze sliny,  v odstupu měsíců. Vždy hned cítila zlepšení psychiky a energie. Nebyla už plačtivost, kterou trpívala občas před tím , ani výbuchy vzteku. Charakterizovala svoji psychiku  jako „silně zlepšenou,  bez význačnějších problémů“.  Bolest v zádech byla velmi slabá a při práci ji neobtěžovala. Navyšování ředění dělala podle vlastní úvahy. Pak přešla na 960 litrů – 8 hodin průtoku lahvičkou, slina.  Poté cítila tlak do hlavy, zatímco při předchozí potenci do hrudi.  Vzestup energie v čakrách, ze srdeční do čelní. Začala být činorodější a pracovitější. Problém křížové páteře v mírné podobě kolísavě přetrvával.  Jinak vedla aktivní život, nebrala žádné léky , starala se o děti a rodinu atd..  Pak vyzkoušela zpátky potence kolem 25 litrů, což brala pravidelně jednou měsíčně. Přešly ji postupně bolesti hlavy, které se sem tam objevovaly.  Pak snížila na 5 minut průtoku jednou měsíčně.  Pak se zlepšily kyčle a kolena, co začaly pobolívat.  Když se dostala na 5 litrů jednou týdně, zhoršila se jí psychika a tak šla zase nahoru na 25 l. 7 let po zahájení autopatie v roce 2009 přešla na Dech, tehdy novinku. Pak se cítila psychicky velmi dobře.  Vzala nejdřív 6 l, pak 3 l.   V době kontroly se cítí dobře, zařizuje věci atp., záda jsou zlepšena. Poté slina var, 4 l  a po několika opakováních hlásí, že neměla zásadní psychický problém a někdy se cítí radostně. Bolest zad se zmenšila. Unava občas, po práci. Vše si stanovuje kreativně, podle vlastní úvahy, nedá si do toho mluvit, ale následně má potřebu si o svém vývoji pohovořit. V roce 2010 měla naposledy SV 9 l.

Přišla až po deseti letech v roce 2020. Řekla, že měla naposledy autopatii v roce 2012. Řekla též, že měla nedávno strašný týden psychicky i fyzicky,  pupínky na zádech, možná svrab…, cítila se rozložená, že to nevydrží. V posledních obdobích, možná letech, nebyla schopná fungovat, myšlenky, že nic nemá smysl, tak proč by vylézala z postele, vše se bortí, neuvěřitelná únava, odkládala všechno. Nedávno si říkala, že kdyby se psychika ještě zhoršila, „tak skočí z okna“ a že „musí buď k psychiatrovi nebo vzít autopatii“, pověděla  to  manželovi a ten řekl: „Jdi k Čehovskýmu“.

Ještě před návštěvou u mně šla ke studánce s lahvičkou a že to udělá intuitivně, nevzala si hodinky, Prána 1 , asi 4 minuty (8 l). Hned se jí šlo lehčeji a doma hned usnula, pak  začala okamžitě pracovat bez problémů a k večeru cítila bolest hlavy, jen chvilku. Večer byla krátce bolest kostrče, ta už není takovým problémem, jako bývala. Cítila nafouknutí břicha. Další den potkala paní, s kterou potřebovala něco vyřešit a vyřešila to. Poté se dobrý pocit vytrácel, zopakovala P1 4 l a další den byl dobrý, ale pak už ne, strach že má svrab se zase vrátil. Udělala P1 10 minut průtoku u pramene (20 litrů),  další den se cítila zhoršená, ale pak se cítila každý den stále lépe a doktorka jí řekla, že žádný svrab nemá. Takže v současnosti, když ke mně přichází po deseti letech, se cítí dobře. Poradil jsem, ať zopakuje stejné ředění P1, pokud by se její dobré pocity začaly kazit.

Za tři měsíce referuje: Po měsíci se její pocity, psychické i fyzické, začaly kazit, vzala 10 minut P1, okamžitě nastoupila  energie, druhý den mírný tlak v hlavě a do ucha a unavená, ale klidná. Další den unavená a velmi uklidněná. Pak to kolísalo ve zlepšeném stavu, pak další prána hned poté, co se jí zdál špatný sen, zvýšeno na 11 minut. Poté se uklidnila, následovala dovolená a cítila se „jak v ráji, pocit uvnitření“, ale i pocit únavy, chodila tak 5 km denně.

Zhruba po měsíci začala mít nepříjemný pocit, že věci života jsou neřešitelné, ale nebyl tak silný, jako když se objevoval v minulosti. V této chvíli je u mně a já radím: Zopakovat P1 22 litrů.

Kontrola za 3 měsice: Neměla žádnou depresi, které se jí v posledních letech před obnovením autopatie držely velmi často. P1 po návratu z mé poradny neudělala, protože se to samo zlepšilo. Teprve za měsíc to provedla, když se její dospělý syn stěhoval z domova. „První den poté super“, říká, ale další dny se to pomalu kazilo a rozbolelo koleno. Takže za měsíc zopakovala s návýšením  na 12 minut průtok (24 litrů). Už při přípravě cítila, že to působí. Cítila vlnění v hlavě i v těle a bylo jí 11 dní výborně. Pak ji při prudkém pohybu párkrát zabolelo v kříži, po dva dny, a zase to zmizelo (reverzní symptom). Když je v posledních dnech nervozní,  „najednou sám od sebe naskočí klid“. Doporučení: Opakovat P1 12 l podle pocitů a případně navyšovat o minutu, když by bylo krátké působení jen několika dnů.

Za měsíc referuje, že ji bolela záda, zvýšila na 13 minut a záda hned přestala. Ale kolem se dějí rozrušující  věci, nemoci a další události v rodině, očkování,  zmocňuje se jí letargie , přejídá se ( je relativně štíhlá) a nechce se jí z postele. Doporučení: Jednorázově Dech bez varu 30 minut (60 l) a čekat.

Za měsíc a půl mě informuje, že se věci poněkud upravily, když deprese, tak jen lehká, krátce, žádná letargie apod.. Jeden den „mimořádně hodně uvnitřněná při meditaci“.

Po 55 minutách D bylo deset dní dobrých, pak krátce bolet v krku, a poté významné projevy energie. Noc před interview spala 9 hodin a vyčítá si, že tak dlouho spala. Doporučení 90 minut D.

Pak následovalo uklidnění i bez podání 90 min. D a krásný vztah s manželem. Pak měla období vzteku, a tak si řekla, že zvýší ředění, ale jen  na 75 minut ve stejné lahvičce. Pak uklidnění, ale za pár dní opět vztek, nadávala, ale dobře se jednalo s lidmi. Nicméně asi po deseti dnech udělala 90 min. D. Pak byla 3 dny unavená a poté začaly dobré dny. Přeháněla to s prací. Řekla: „Nemám žádné nemoci“. Případ pokračuje. Je jí skoro 60 a vypadá o 10 nebo víc let mladší, řekl bych, že se za to čtvrt století, co se známe, nezměnila.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce