Jarní praktický seminář

8.11.2019 | Ing. Dagmar Hegarová | dagmar.hegarova@alternativa.cz

3. – 5. 4. 2020, Hotel Monínec, Sedlec-Prčice

Lektoři: Mgr. Jiří Čehovský, Ing. Jan Matyáš

Tradiční studijní setkání těch, kdo praktikují autopatii. Opět budeme společně řešit vaše i naše případy, za osobní přítomnosti vašich klientů nebo bez nich (z papírového záznamu), bude o nich diskutováno a budou za účasti zkušených lektorů navržena řešení.

Jarní seminář je praktickým výcvikem, v němž se rozvíjí znalost jak interpretovat výpověď konkrétního člověka, jak ji analyzovat, jaká přesná doporučení podat z hlediska pravidel autopatie. Pro pokročilé představuje jedinečnou možnost setkat se s názory a zkušenostmi kolegů a uplatnit ty své, a to přímo nad případem. Pro začátečníky bývá prvním setkáním s praktickou analýzou konkrétního případu a možností zúčastnit se pod vedením lektora práce na případu. O každém kroku probíhá diskuze lektora s posluchači, kteří se mohou procesu analýzy případu aktivně zúčastnit a navrhovat i zdůvodňovat  řešení. Naše zkušenost ukazuje, že zde byla v minulosti nalezena fungující řešení i u náročných a obtížných případů chronických poruch.

Zváni jsou tudíž milovníci autopatie – ať už začátečníci nebo ti, kdo metodu používají již léta. Také všichni, kteří se chtějí potkat s lidmi naladěnými na podobnou vlnu, všichni, kdo se chtějí dozvědět něco nového, něco si ujasnit, zkonzultovat apod.  Je to příležitost v klidu a beze spěchu probrat detailně případy , a to v kruhu lidí, praktikujících dlouhodobě a na vysoké úrovni.  Mnozí z účastníků přijíždějí pravidelně už řadu let. Je to ojedinělá příležitost k formální i neformální osobní diskusi a sdílení společné radosti z “nemožných” vyléčení, k nimž v autopatii dochází. A také k rozhovorům s ostatními o tom, jak žijeme s autopatií.

Hotel Monínec*** leží na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Nachází se ve výšce 723 m.n.m. Z hotelu je krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře.

Ubytování je na 2 – 4 lůžkových, nově zrekonstruovaných pokojích, v hotelu je wellness centrum (bazén, vířivka, sauna, masáže, tělocvična). V rámci ubytování je volný vstup do bazénu a sauny (1 hodina denně). Připojení na wifi zdarma. Před hotelem je parkoviště. Není neobvyklé, že se účastní celá rodina, zatímco žena a matka přes den studuje, tatínek s dětmi prozkoumává okolní přírodu nebo využívá rekreační vybavení hotelu.

Získání praktických dovedností a zkušeností z vedení případů absolvováním praktického semináře (ať už  tohoto jarního, nebo dvou oddělených jednodenních seminářů v Praze) je podmínkou k získání Certifikátu a pro případné uvedení do mapy poradců na webových stránkách autopatie.cz.

Program semináře:

  • Praktické konzultace: Živé interview s klientem ve skupině pod vedením zkušeného odborníka. Posluchači mohou klást otázky, navrhovat řešení a vyjadřovat své názory, např. na základě předchozích zkušeností s podobnými případy, a spolupracovat při řešení případu. Každý účastník má možnost k takovému pohovoru přihlásit svého klienta, např. obtížnější případ, třeba i takový, který vykazoval komplikovaný nebo neuspokojivý vývoj. Tato konzultace je pro klienta bezplatná a může se k ní přihlásit i sám účastník semináře.
  • Analýza již odebraných „papírových“ či video případů s kontrolami, nejen z dílny přednášejících, ale zejména těch, které si sami přihlásíte a poskytnete je pro tento účel, například proto, abyste získali radu zkušenějších ke svému konkrétnímu případu.
  • Mgr. Čehovský a Ing. Matyáš přednesou podrobné informace o svých nejnovějších zkušenostech a postupech, které používají při autopatické léčbě. O tom, co se jim osvědčuje.
  • Možnost vzájemné diskuse s vedoucími semináře a dalšími poradci a účastníky nejen v průběhu výuky, ale i ve chvílích volna při setkáních mimo hlavní program.

Organizační informace

Místo konání: Hotel Monínec, Monínec 7, Sedlec-Prčice, PSČ 257 91

Termín: 3. 5. 4. 2020  (Pá Ne)
Ubytování v pátek od 14 h.
Výuka bude probíhat v pátek 16-18,30 h a 20-21,30 h, v sobotu  9-12,30 a 16-18,00 h, v neděli 9 – 13,00.
V neděli po obědě odjezd. Časy jsou orientační, vše bude upřesněno v dalších informacích, které rozešleme týden před jarním seminářem všem závazně přihlášeným účastníkům, kteří kurz v termínu uhradili.

Kurzovné : 2100 Kč

Cena ubytování + plná penze  – 2 dny / 1 osoba:
2 (a více) lůžkový pokoj: 2 500 Kč
Stravování: snídaně – formou bufetu, teplé a studené nápoje, oběd – polévka, hlavní chod. Večeře – hlavní jídlo. Možnost vegetariánské stravy.
V ceně ubytování volný přístup do bazénu a sauny – 1 hodina denně zdarma.

Celkem uhradíte: 4 600 .

Přihlásíte se vyplněním této přihlášky (soubor ve wordu) a odesláním na e-mail: kurzy@autopatie.cz nebo poštou na adresu Alternativa, s.r.o., Zbraslavské nám. 461, 156 00 Praha 5. Informace o semináři na tel. čísle 257 922 591.

Vyplněnou závaznou přihlášku zašlete prosím co nejdříve, nejpozději do 6. 3. 2020. Přijetí Vaší přihlášky Vám bude potvrzeno na Váš e-mail.

S sebou můžete vzít i rodinné příslušníky, kteří se nebudou účastnit semináře a uhradí pouze ubytování a stravu. Pokud s sebou budete brát někoho z rodiny nebo přátel, potřebujeme přihlášku velmi brzy, abychom vám zajistili požadovaný typ vhodného ubytování.

 Úhradu proveďte nejpozději do 6. 3. 2020 převodem na účet č.: 2701365124/2010, VS 304.

 Jakmile od vás obdržíme vyplněnou přihlášku i platbu za kurz a pobyt, stáváte se účastníkem autopatického semináře a týden před konáním semináře vám zašleme program a konkrétní instrukce ke kurzu a pobytu.

 Věříme, že tento společně strávený víkend bude pro vás nejen užitečný, ale také příjemný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihláška


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce