Medicínské minimum

14.9.2023 | Filip Čehovský | filip.cehovsky@alternativa.cz

Cyklus online večerních seminářů. Vede jej MUDr. Tomáš Lebenhart, kterého dobře znáte z autopatických přednášek a setkání. Kurz může být pro vás užitečný zejména proto, že vám umožní orientaci v medicínských termínech, v základním přehledu anatomie, fyziologie a patologie tělesných soustav. Pomůže vám lépe pochopit lékařské diagnosy, se kterými se setkáváte. Tomáš Lebenhart dokáže zaujmout praktickými příklady a příběhy ze své dlouholeté medicínské a léčitelské praxe. Po každém semináři obdrží posluchači materiály z přednášky. Určeno všem autopatům, kteří nemají lékařské vzdělání.

Přednášky probíhají 8x ročně, v úterý 18 – 21 h, online přes videokonferenční aplikaci.
K účasti můžete použít počítač, tablet či mobilní telefon.
Nastoupit k tomuto studiu je možné začátkem každého školního roku, případně 2 roky vynechat a opět navázat, neboť témata se třetí rok zase opakují.

MUDr. Tomáš Lebenhart
V roce 1980 promoval na Fakultě dětského lékařství UK v Praze. Atestace z pediatrie a následně také ze všeobecného lékařství. Pracoval jako praktický lékař pro děti a  dospělé a určitou dobu také jako neurolog v Klatovské nemocnici. V 1990 začal studovat homeopatii a další alternativní obory medicíny. Od roku 1982 nepřetržitě slouží na lékařské službě první pomoci. Téměř 20 let má poradnu přírodní medicíny v Klatovech, kde kromě homeopatie praktikuje i další metody – zejména autopatii a ayurvédu a je dnes jedním z nejzkušenějších lékařů, praktikujících tzv. alternativní medicínu. Přednáší pro laickou veřejnost i pro lékaře o přírodní medicíně a duchovních otázkách. V posledních letech je lektorem na Homeopatické akademii v Praze a na kurzech autopatie.

Školní rok 2023/24

Termíny:

17. 10. 2023,  21. 11. 2023, 12. 12. 2023
16. 1. 2024, 13. 2. 2024, 12. 3. 2024, 9. 4. 2024, 14. 5. 2024

Témata:

NERVOVÁ SOUSTAVA – část I.
Mozek, centrální nervová soustava.
Anatomie, biologie, patologie, názvosloví. Cévní onemocnění mozku, kraniocerebrální poranění, CNS, epilepsie, RS, degenerativní choroby (Alzheimerova a Parkinsonova nemoc), intrakraniální nádory, bolest, vertebrogenní algický syndrom. Psychiatrie – základní pojmy, léčba. Depresivní porucha, úzkostné poruchy, schizofrenie, poruchy příjmu potravy

NERVOVÁ SOUSTAVA – část II.
Mícha, nervy
Anatomie, biologie, patologie, názvosloví

HORMONÁLNÍ SOUSTAVA
Anatomie, biologie, patologie, názvosloví
choroby hypothalamo-hypofyzárního systému, choroby štítné žlázy (struma, hyperthyreóza, hypothyreóza, záněty, nádory), patologie Langerhansových ostrůvků (diabetes mellitus 1. typu, diabetes mellitus 2. typu), choroby kůry a dřeně nadledvin, poruchy činnosti pohlavních žláz

UROLOGICKÝ SYSTÉM, MUŽSKÁ POHLAVNÍ SOUSTAVA
Anatomie, biologie, patologie, názvosloví
Nemoci ledvin, nemoci vývodných cest močových, infekce močových cest
Prostata (záněty,myoadenomatózní hyperplazie prostaty, karcinom prostaty), nádory varlat.

ŽENSKÁ POHLAVÍ SOUSTAVA
Anatomie, biologie, patologie, názvosloví
Poruchy menstruačního cyklu,dysfunkční děložní krvácení.
Problematika početí, problematika náhradního oplodnění.
nádorové léze a nádory endometria a myometria, karcinom děložního čípku, nenádorové cysty vaječníků, nádory vaječníků, patologie prsu

KŮŽE A KOŽNÍ ORGÁNY
Anatomie, biologie, patologie, názvosloví. Onemocnění (atopický ekzém, kopřivka, psoriasa, herpes simplex, pásový opar, bradavice, kožní nádory)

ZÁKLADY ONKOLOGIE 
klasifikace nádorů, přehled konvenční léčby

VYŠETŘOVACÍ METODY VĚDECKÉ MEDICÍNY
Rozhovor, odebrání anamnézy (i od příbuzných), aspekce, auskultace, palpace, laboratoř krve, moče, mozkomíšního liquoru, rozbory patologických produktů. např. hnisu, punktátu, atd.,zobrazovací vyšetření – jejich význam a interpretace. Fibroskopické metody, např. gastroskopie, speciální vyšetřovací metody – neurologické (EEG, EMG, reflexy.., oční, ušní, psychiatrické, atd. Vedení chorobopisu, vizity, konzilia, ev. překlady či dimise. Plán dalšího sledování a vyšetření.

Informace e-mailem či telefonicky: dagmar.hegarova@alternativa.cz, 257 922 591

Cena za jeden školní rok: 5 600 Kč včetně 21 % DPH

Platbu převeďte na účet: 2701365124/2010, variabilní symbol 1710. Na vyžádání zašleme daňový doklad.

Pro zahraniční platby ze zemí EU využijte eurový účet č: 2901365129/2010, IBAN: CZ5520100000002901365129, BIC: FIOBCZPPXXX. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a VS 1710. Kurzovné je 240 EUR. Pro platby ze zemí mimo EU nás prosím kontaktujte.

Přihláška


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce