Léčení v rodině – alergie, očkování, laryngitidy, úrazy, prodloužení laktace

28.11.2019 | Ing. Alena Mokrá | mokra.alena@gmail.com

Autopatie u mé dcery a jejího synka

Moje dcera je od dětství alergická na pyly a užívá na ně vždy v jarní sezóně chemické léky, se kterými období přežije nebo spíš přetrpí. Když byla těhotná, trápily ji na jaře opět tyto potíže, ale léky na alergie se v těhotenství používat nesmí. Naskočila jí rýma, otok očí i nosu a tak jsem jí nejdříve doporučila proplachovat nos vlastní urinou, což jí přinášelo vždy dočasnou úlevu. Kromě toho používala i slabý solný roztok, který si stříkala do nosu, ale nakonec ze všeho nejvíce zabrala autopatie. Dcera použila jen dvakrát slinu var (SV) 1,5 l a byla do týdne bez potíží a toto jí vydrželo celé léto. Jakmile se později objevily potíže, vždy zabrala jedna dávka 1,5 l SV na zmírnění a zklidnění projevů. Jen dodávám, že se chlapec narodil zdravý, čilý, donošený a porod proběhl v pohodě bez jakýchkoliv léků na podporu porodu či mírnění bolestí. Jakoby spolu s maminkou bylo autopatií  posíleno i miminko.

Očkování

Dcera pro své děti volí cestu nejnutnějšího povinného očkování a termín posouvá do pozdějšího věku děti, kdy již nejsou miminka. Vždy po očkování dětem pomáháme autopatií. Volíme  SV 6 l a to co nejdříve po očkování, hned jak přijdeme domů a pak večer opět SV 6 l. Další dva tři dny dle potřeby. Slinu smýváme vodou z čistého vyvařeného dudlíku přímo do lahvičky nebo sterilním kapátkem z úst. Na zmírnění vedlejších účinků používáme i detoxikační koupel ve slané vodě z mořské soli minimálně 20 minut, jinak i déle, vždy dle nálady dítěte, nejlépe do dvou hodin po autopatii a nejpozději do šesti hodin po očkování.

V místě vpichu, kde se někdy vytvoří bolestivá boule a zarudnutí, ošetřujeme kůži kapkou potencovaného autopatického preparátu současně s jeho s prvním podáním na čelo a po zaschnutí urinovým obkladem z moče dítěte po očkování (moč obsahuje informace o očkování). Moč je dobré chytit před solnou koupelí do misky. Po koupeli obklad z uriny přiložit na nožičku do místa vpichu a zavázat tak, aby si ho dítě nemohlo sundat. Do druhého dne bývá vpich skoro neviditelný a okolí světlé a měkké.

Ještě musím zmínit, že důležitou roli hraje i volba termínu pro veškerá očkování. Dle zásad o vlivu měsíce na naše tělo, se vyhýbáme očkování ve dnech, kdy stojí měsíc ve znamení Kozoroha nebo Lva. Současně volíme dny, kdy měsíc couvá, ve kterých se tělo lépe zbavuje všeho škodlivého. Dítě je dobré též posílit vhodnými homeopatiky, v době před očkováním i po něm.

No a v neposlední řadě musí být dítě absolutně zdravé. Žádná rýma, kašel, průjem nebo ekzém či teplota. Ideálně i nejbližší členové rodiny. Pak je šance, že tuto zdravotní zátěž dítě přečká bez vedlejších zdravotních projevů anebo jen s mírnými.

1. očkování (Pediacel) měl dceřin chlapeček v 8. měsíci života – proběhlo s podporou autopatie a solné lázně  bez potíží a nežádoucích účinků.

2. očkování (Pediacel) měl až v roce života.Zde byla 3. den reakce i po ošetření autopatií a solnou koupelí. Objevil se dusivý laryngitidní kašel, který nebyl vzat lékařkou jako reakce na očkování, protože nenastal do 48 hodin. Vše se u maličkého upravilo po pravidelném opakování autopatie do dvou dnů.

3. očkování (Pediacel) proběhlo ve dvou letech. Vnouček je zvládl s podporou autopatie a solné koupele a ošetření vpichu opět bez potíží a nežádoucích účinků.

Další autopatie u dcery a trauma před druhým porodem

Při druhém těhotenství dcera zvládala v jarních měsících alergie na pyl opět autopatií. Nyní zkoušela pro změnu DV a dech bez varu 1,5 l a k tomu mořskou vodu a urinu na proplachování. Vždy to rychle pomohlo a když nastalo třetí den zhoršení, opakovala potenci. Celé těhotenství neměla díky autopatii alergické potíže a i porod byl rychlý, i když tomu předcházela těžká životní zkouška matky i dítěte.

V 8. měsíci těhotenství dcera cestovala tramvají a po prudkém zabrzdění na sedící dceru spadla  paní, která stála blízko ní u sedadla. Sedla jí na břicho na dítě a dceru ještě udeřila loktem do hlavy. Dítě se při tom stlačení zapasovalo hlavičkou do pánve a způsobilo mamince vnitřní zranění. Dceři bylo velice zle. Dostavily se u ní průjmy, bolesti, občasné kontrakce. Po kontrole lékaři zjistili hypotrofický plod a určili termín pro vyvolání porodu. Dcera si před porodem udělala autopatii z Prány P5, 1,5 l. Porod v 38. týdnu byl velmi rychlý, s porodní váhou holčičky  2570 g. Placenta byla zčernalá, ale jinak vše dopadlo dobře. Dcera se brzy zotavila.

Zde vnímám, že i díky autopatii vnučka zvládla dobře úraz maminky i dřívější porod. Nyní má malá přes rok a půl a je to zdravá, velice šikovná a fyzicky zdatná holčička.

Separační úzkost u dříve narozené vnučky

Vnučce po narození ještě klesla váha na 2370 g a chtěla být stále u maminky, nejen při kojení. Neusnula jinak než v náruči. Pakliže ji dcera odložila, malá usedavě plakala. Musela ji nosit přivázanou na těle. V šestém týdnu života připravila dcerušce z nové lahvičky Pránu 5, 1,5 l (na spícím miminku přes záda, když malá usnula na boku) a pak pokračovalapo týdnu Pránu 2 1,5 l, podáno na čelo (malá se ani nevzbudila). S odstupem času pránu opakovala. Postupně došlo ke zklidnění a miminko bylo možno po kojení položit spící do postýlky, již bez probuzení a pláče.

Autopatie na prodloužení laktace

V sedmém měsíci po druhém porodu se dceři začala zastavovat laktace. První dítě kojila bez problémů skoro 12 měsíců a tak začala používat homeopatika, bylinky na tvorbu mléka a čaje na podporu kojení. Mnoho to nyní nepomáhalo a tak jsme zkusily potencovat mateřské mléko. Nejdříve s varem, pakliže by tam byl nějaký zánět a následně bez varu. Vždy 1,5 l. Bylo zajímavé, že se laktace do 12-ti hodin většinou zvýšila, prsa se nalily, ale postupně pak opět tvorba mléka ustávala, i při opakování autopatie. I tak se kojení podařilo prodloužit o pár měsíců. 

Autopatie při úrazu – pád osmiměsíční holčičky na hlavičku

Vloni v létě zažila moje dcera i vnučka opět traumatickou událost. Dcera při obranném manévru, kdy se bránila obtěžování, prudce obrátila kočárek a vnučka vypadla na zem na hlavičku. Dcera mi hned volala, protože byly obě v šoku. Situaci jsme řešily podáním bachových krizových esencí. Velkou bouli s hematomem zchladila rychlým obkladem z vody na místě a pak se neprodleně s dětmi vrátila. Nebylo moc času, tak udělala nejdříve jen víčkovou metodu z láhve s vodou, slina z dudlíku a jeli do nemocnice. Tam ji nechali s malou na pozorování přes noc. Z nové autopatické lahvičky jsem poradila udělat malé nejdříve Pránu 2 (proti šoku), 1,5 l a následně ji použít na slinu bez varu 1,5 l. Večer dcera vše zopakovala a pak v noci v 11 hodin dala slinu bez varu 3 l. Hematom dcera zklidňovala obklady ze své uriny (kojící žena je ve spojení s miminkem a její moč je plná obranných látek). Volala mi večer z nemocnice, že se to lepší před očima a otok a hematom mizí. Ráno malá neměla žádnou podlitinu a tak je obě lékaři propustili s výsledkem, že je dítě v pořádku a je i bez hematomu. Dále pak dcera pokračovala v doléčení s autopatií 6 l slina bez varu. Vedlejší efekt byl, že malá začala lépe jíst. Do té doby odmítala jinou stravu než mateřské mléko a toho dcera už měla jen na pokrytí kojení ráno a večer a to také jen díky posilování autopatii.

Tady doopravdy děkujeme autopatii za rychlou pomoc i když ostatní metody jsou také účinné. Znám rychlou účinnost urinového obkladu pro zabránění tvorby hematomu po úrazu nebo pro jeho rychlé vstřebání, ale tak rychlý obrat jsme ani já ani dcera nečekaly.

Léčba rýmy a laryngitidy u obou vnoučátek

Dcera používá autopatii u dětí na nemocí dýchacích cest. Začínající vodová rýma po podání autopatie rychle mění charakter. Houstne, jde dobře odsát a děti jsou do tří dnů zdravé.

Na podzim roku 2018 byla dcera s dětmi na pobytu, kde se děti učily plavat a byly poprvé v kolektivu. Po příjezdu domů obě děti onemocněly laryngitidou.

U chlapce dcera nasadila autopatii nejdříve SDV 1,5 l. Chlapec (3roky) do lahvičky nejen foukal, ale i naprskal. Odpoledne zvýšila už na SDV 3 l. Chlapec štěkavě kašlal, v noci se budil a ráno měl ještě záchvat dušnosti a tak dala DV 6 l. Uklidnilo se to a kašel přešel ve vlhčí, průduškový kašel, ale tentokráte trval jen dva dny a pak již byl chlapec v pořádku. Nerozjela se ani horečka, ani zánět nesjel na průdušky, jak to znám z historie nemocí svých dětí, když byly malé.

Vnučka neměla ještě rok a tak nástup potíží byl razantnější. Byla to její první infekce, kterou potkala. Začal typický štěkavý laryngitidní kašel. Kdo slyšel, ví o čem hovořím. Dcera hned malé nasadila SV 6 l a malá byla odpoledne i nadále dušná a tak dcera raději konzultovala situaci s obvodní lékařkou. Ta jí pro jistotu poslala na mobil recept na čípky. Dcera je malé zatím nedala, protože se maličká uklidnila a usnula. Zopakovali autopatii SV 6 l večer, ale ve 12 hodin v noci přišel akutní záchvat, maličká byla vláčná, jako hadrová panenka, silně se dusila, zatahovala jugulum a nemohla dýchat. Dcera okamžitě nasadila čípek s kortikoidy a proseděla s malou u otevřeného okna skoro hodinu. Dýchání se zlepšilo a malá usnula. Na autopatii nebyl čas, obě děti nespaly a vyžadovaly péči současně. Ráno se stav maličké opět zhoršil. Dcera volala do nemocnice a tam ji sdělili, že druhý čípek nesmí dát do 24 hodin po prvním, takže se dcera vrátila k autopatii SV 6 l. Stav se zklidnil sice pomaleji než po čípku, ale zato trvaleji. Do druhého dne nebylo u vnučky po kašli ani památky, ani se nepřeměnil v průduškový kašel jako u jejího bratra a obě děti byly pak do 48 hodin v pořádku.

Oproti standardní léčbě, kterou znám já u svých děti, je to neskutečně krátká doba návratu do zdraví. Navíc moje děti pak vždy měly teploty, laryngitida jim sjela na zánět průdušek, kašel s vykašláváním pak trval více jak týden a tak průběh nemoci u vnoučat považuji téměř za zázrak.

Od mé přednášky na konferenci Autopatie 2019, kde jsem o těchto věcech mluvila, i nadále pokračujeme u dětí s autopatií po očkování. Vnučka zvládla již dvě hexavakcíny bez potíží a vnouček i MMR.    

Autopatie nám v rodině již v mnohém pomohla. Zahrnula jsem ji mezi další alternativní léčivé postupy a určitě bych je doporučila i vhodně kombinovat. Z minulosti vím, jak která metoda účinkuje a čím může tělu rychle pomoci a mohu říci, že v mnoha případech hraje autopatie svou snadností a rychlostí nezastupitelnou roli.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce