Lupénka, alergie, anální fisura, ekzém, chronická rýma, zánět prsu, vysoké hodnoty cytologie

4.3.2014 | Mgr. Libuše Fořtová | l.humlova@seznam.cz

Příspěvek z VI. konference o autopatii, únor 2014

Dobrý den, vážené dámy a pánové,

jmenuji se Libuše Fořtová a povoláním jsem středoškolská učitelka. V úvodu bych vás ráda seznámila s tím, jak jsem se k autopatii dostala a co bylo vůbec hnacím motorem k tomu,  abych se o ni více zajímala a šířila ji dál . Již od dětství jsem měla díky své mamince k alternativním způsobům léčby vždy velmi blízko. Po založení vlastní rodiny jsem se své blízké (i když ne vždy k jejich radosti a nadšení) snažila léčit bylinkami a přírodními produkty. Sama ráda ostatním pomáhám prostřednictvím reiki, shambally a terapie EFT. O autopatii jsem se poprvé dozvěděla před cca 3 lety. Má teta tehdy studovala Homeopatickou akademii zde v Praze a díky ní jsem se dostala k četbě knih o homeopatii od pana Čehovského, které mě zcela pohltily a které jsem četla jedním dechem. Nacházela jsem v uvedených případech pacientů celou svou rodinu.

Lupénka, chronicky zduřelá mandle – Manžel (43let)

Právě v tu dobu, kdy jsem měla rozečtenou knihu „Homeopatie víc než léčba“, se mému manželovi objevila lupénka. Nejprve našel pár flíčků na rukou, později se začaly další objevovat na nohou, zádech a hrudníku. Manžel v dětství trpěl na angíny, které byly vždy léčeny antibiotiky, také má dodnes chronicky zduřelou mandli, na které se opakovaně tvořil hnis a bolela. Kolem 20. roku života se objevila senná rýma, která mu každoročně znepříjemňovala období od června do srpna.  A nyní lupénka. Vzhledem k tomu, že můj tchán  trpí lupénkou od svých asi 30 let, víme, jak umí tato nemoc znepříjemnit život. Možná i proto manžel souhlasil, že se mnou pojede za panem Čehovským a zkusí se léčit pomocí homeopatik. Protože původně jsme opravdu jeli pro kuličkyJ Jaké bylo však naše překvapení, když nám pan Čehovský ukázal jakousi skleněnou baňku a vysvětlil nám přípravu preparátu. Teprve tehdy jsem zjistila, že existuje autopatie a snažila se nastudovala  si veškeré dostupné materiály.

Dodnes jsem manželovi velmi vděčná za to, že si od prvního dne i přes svou skepsi a pragmatismus poctivě preparáty připravoval. Začínal na 4,5l/dech–var a postupně po čtrnácti dnech zvyšoval na 6l a poté na 9l/ dech-var. Flíčky lupénky začaly pomalu mizet nejprve z hrudníku a zad a po půl roce léčby zůstal pouze jeden flíček na zadní straně stehna. V současné době není po lupénce ani památky. Asi po roce od první návštěvy u pana Čehovského jsme byli na jedné z kontrol a manžel v tu dobu uvažoval o chirurgickém odstranění madlí, které mu bylo doporučeno lékařem s tím, že krční mandle už v dospělosti nemají žádnou zvláštní funkci. Snažila jsem se mu to vymluvit, protože jsem věděla, že je to obrovský zásah do organismu a s velkou pravděpodobností by se mu vrátila lupénka.  Pan Čehovský mu doporučil, aby si vzal 1 týden  1 kuličku homeopatik (domnívám se, že to bylo Lycopodium) a 2. týden provedl autopatii (přičemž měl zopakovat poslední potenci). Takto to měl střídat po dobu 1 měsíce. Po čtrnácti dnech jsme jeli z návštěvy a manžel si postěžoval, že ho pobolívá za pravým uchem, druhý den se mu tam vytvořila bulka, která se každým dnem zvětšovala. Říkala jsem mu, že se bakterie vzbouřilyJ a pokud je to způsobeno autopatií, boule do týdne sama vymizí. Po třech dnech si došel k lékaři, který mu řekl,že je to „tou mandlí“ a že musí ven. Poslal ho na sono, kde na nic nepřišli. To byla středa. Ve čtvrtek ráno po probuzení boule prostě zmizelaJ V následujících letních měsících jsme zaznamenali též mnohem lepší průběh senné rýmy.

Ekzém, alergie – dcera (8let)

Spolu s manželem se autopatií začala léčit i naše dcera. Bylo jí 5 let a od 3 týdnů věku měla ošklivý atopický ekzém, který v akutních fázích pokrýval celé tělo. Postupně v průběhu prvního roku života se nám ho pomocí dietních opatření podařilo dostat pod kontrolu a zůstávalo ložisko na levé tváři. To zmizelo do dvou let. Ve čtyřech letech malá snědla čokoládový bonbon s ořechem a asi půl hodiny nato si čichla lilie a začala mít problémy s dýcháním. Během pár desítek minut měla puchýře po celém těle. Jeli jsme na pohotovost, kde ji byly nitrožilně podány léky a reakce pomalu ustávala. V tu dobu jsme s ní začali navštěvovat alergologii, kde byla z krevních testů prokázána alergie na pyly a roztoče. Největším problémem ale byly arašídy. Ty nemohla ani cítit. Hned se začínala drbat nebo jí naskočily puchýře. Paní doktorka jí předepsala léky, které musela denně brát. V tu dobu jsme se dozvěděli o autopatii a začali s léčbou. Dávkování bylo 3l/ dech-var, po týdnu 6l a po dalším týdnu 9l. Nejvyšší potence  byla 12l, kterou jsme provedli jednorázově asi před rokem. Paní doktorka jí vysadila léky a už dva roky se bez nich malá obejdeJ  V případě akutní virózy provádíme buď Korsakovovo ředění nebo zopakujeme 12l. To samé se mi osvědčilo i u našeho tříletého syna. Ten je na autopatii od narození.

Z nové metody jsem byla tak nadšená, že jsem o ní vyprávěla každému na počkání a uspořádala několik přednášek. Někteří se na mne dívali s nedůvěrou, ale většinou naslouchali a já jsem si v tu chvíli vždy uvědomila, jak se dnešní lidé opravdu probouzí, jak už nechtějí jen slepě následovat pár let staré zaběhlé postupy, ale snaží se poznávat nové, příjemné a úžasné metody, mezi které bezesporu autopatie patří. Za pouhé dva roky, kdy se autopatii věnuji, jsem měla možnost být svědkem mnoha případů uzdravení nebo zlepšení dosud neměnného zdravotního stavu. Ráda bych se s Vámi o některé z nich podělila.

Ekzém – žena 32 let

 • od 2 let ekzémy – hlavně loketní a podkolenní jamky, v průběhu života pak po celém těle
 • zhoršení stresem, chlorovanou vodou, alkoholem, zakouřenými prostory
 • přichází hlavně kvůli dlouhotrvajícímu ekzému v dlaních – suchá kůže. Tvoří se prasklinky až puchýře – paní je fyzioterapeut a už po jedné masáži jí dlaně velice bolí a praskají (i díky masážnímu oleji), nejhorší pocit po vykoupání – svědění
 • alergie – prach, plísně, jídlo – maso, ryby, oříšky, citrusy
 • léky – antihistaminika (1-2x denně), lokální kortikoidy namíchané s antibiotiky – ta nejhorší místa si maže denně
 • Dop. 3l dech–var každý třetí den 3x po sobě, poté 1x týdně 6l dech–var

Kontrola po 6ti týdnech:

 • ruce – výrazné zlepšení, hladké, ještě trošku sušší, ale bez prasklin a bolesti, masírovala 4 hodiny v kuse a vůbec jí to nevadilo!
 • po prvním podání – velmi silná alergická reakce- pálení očí jakoby senná rýma, vše svědělo – trvalo 2–3 h, pak ustalo
 • po každém dalším podání jakoby náběh na alergickou reakce, ale nenastala
 • objevilo se brnění rukou a nohou – mívala dříve – RS
 • postupně zvyšujeme potence, nicméně klientka je spokojená, neboť největším problémem byly ruce a ty jsou i po roce stále ok

 Chronická rýma – holčička 3 roky

1. návštěva – duben 2012:

 • již rok trvá hustá aspiková rýma
 • nebývala nemocná, ale před rokem prodělala nějakou virózu, kdy lékaři nezjistili, o co přesně se jedná – měla průjmy a vysoké horečky – léčena antibiotiky
 • DOP. 6l dech–var, za 14 dní 9l dech–var

Kontrola po 6ti týdnech:

 • maminka to popletla a udělala dvakrát preparát ze 6l
 • po první aplikaci – krátké krvácení z nosu, ale rychlé zlepšení, trvalo pár minut, pak rýma vymizela. V období kontroly se ale rýma začíná vracet.
 • Dop. zvýšit na 9l slina–var a pak každých 14 dní zopakovat až do kontroly

Po dalších 6ti týdnech malá bez obtíží – trvá dodnes

Zánět v prsu, těhotenství – žena 32 let

1. návštěva – srpen 2012:

 • bolest pravého prsu, již přes 3 roky vytéká mlezivo, bolest je stále silnější – někdy se nedá vydržet, obzvláště v období menstruace se na prsu objeví velká boule, prso zrudne a bolesti jsou mnohem intenzivnější – pod prsem jí našli nezhoubný nádor – dle lékařů se jedná o chronický zánět v prsu, se kterým se nedá nic dělat, doporučili brát léky proti bolesti
 • snaží se již min. 7 let otěhotnět – nedaří se – podstupují umělé oplodnění
 • 2010 – gynekologická operace, po mimoděložním těhotenství odebrali oba vejcovody
 • dop. 3l slina–var 3krát za sebou po 3 dnech a poté 3l 1krát týdně

Kontrola po 6ti týdnech:

 •   posl. menstruace byla mnohem méně bolestivá, prso nebolí téměř vůbec, mleziva vytéká méně – nadšení
 • 2. menstruace nenastala, protože klientka podstoupila další UO – nechytlo se – podány hormony – od té doby nastalo mírné zhoršení – i psychické
 •  Dop. 6l slina–var jednorázově

Kontrola v lednu 2013

 • „Mám se skvěle, fantasticky, skvělé rodinné vztahy“ Cítí, že letošní rok bude lepší, bolesti prsa jsou pryč, mlezivo stále vytéká, ale nebolí to, tudíž jí to nevadí – obrovská úleva.
 • zůstala u 6l slina–var
 • po 3 měsících se UO podařilo. Těhotenství probíhalo bez komplikací, velká psychická pohoda a před Vánoci se jí narodila zdravá holčička.

Anální fisura a velké bolesti – žena 23let

 • profesionální cvičitelka

Září 2012:

 • tuhá stolice – trhlina v konečníku: nesprávná léčba mastmi, operace – hemoronem jí odoperovali hemoroidy – vznikla anální fisura, která vyčnívala z konečníku – odoperovali ji, použili samovstřebávací stehy, které dle jejích slov nebyly asi příliš kvalitní – vznikl znovu otok – znovu uřízli – ale bohužel trhlina se tím ještě zvětšila. Změna lékaře – zahájil dilatační léčbu – fisura se menší, ale trhlina zůstáva 4,5 mm – klientka má urputné bolesti

Historie:

 • v dětství měla být narozená s vadou, ale byla v pořádku, několik měsíců byla zaklíněná v děloze =velký stres matky
 • od 13 let velmi silné menstruační bolesti
 •  velká kazivost zubů
 •  Emoce: velice citlivá, strachy o blízké, velmi empatická
 • Alergie: kopřivka – prach, pyl, v dětství – v očích, dnes na kůži / kopřivku už neměla tak rok vůbec

DOP. 3l slina–var ob den po dobu jednoho týdne, pak 1krát týdně

Kontrola po 6ti týdnech:

 • od poslední návštěvy – lepší psychika
 • po 1. podání – 3 dny velká kopřivka, která poté zmizela
 • poprvé od 13 let neměla téměř žádné menstruační bolesti – nemohla tomu uvěřit (dříve brala 3–4 Ibalginy denně)
 • mnohem více je nabita energií
 • stolice je řidší, subjektivně už ne tolik bolestivá, ani jednou při ní nezakrvácela
 • v hlavě si řekla, že to zvládne, že se to zahojí

V současné době je na 6l slina–var 1x za měsíc a již půl roku je trvale bez obtíží.

Co se týká gynekologických problémů, měla jsem nezávisle na sobě 3 klientky (18, 29, 47 let), všem vyšly vysoké hodnoty cytologie a lékař je chtěl při opakovaných vyšších hodnotách poslat na onkologii. Všem se hodnoty po 3l slina–var podaných nejprve v kratších intervalech (ob den) a poté 1x týdně snížily a postupně se dostaly do normy. U nestarší klientky zmizela i velká cysta v prsu.

To je jen střípek případů, které dokáže autopatie řešit a já jsem nesmírně vděčná za to, že mohu tuto metodu poznávat a zažívat spolu s léčenými pocit štěstí a radosti, který je nepopsatelný. Velice se skláním před panem Čehovským, před jeho moudrostí a vytrvalostí a děkuji všem, kteří přispívají k tomu, aby byla autopatie šířena dále mezi veřejností.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce