Migrény, deprese, úzkosti a potravní intolerance

23.10.2015 | Iva Marcantonio | iva.marcantonio@yahoo.com

Dopis klientky paní Ivy Marcantonio, která působí jako poradce v Londýně. Překlad z angličtiny. Originál dopisu najdete zde.

Mám migrény od svých osmnácti let a od doby před mojí třicítkou jsem je už měla minimálně jednou týdně. Je mi nyní čtyřicet čtyři. Také jsem sem tam trpěla úzkostí a depresí, obvykle to mělo souvislost s tím, že se moje migréna či bolest hlavy dostala do chronického stavu a trvala patnáct nebo více dní. Brala jsem nesčetně léků, o kterých vím, že dělají víc škody než užitku, ale neměla jsem žádnou jinou volbu. Vždy jsem měla určitou sadu nástrojů pro zacházení s mojí migrénou, tím myslím, že jsem používala řadu způsobů jak to zmírnit nebo ovlivnit. Jsem na striktní bezlepkové a bezlaktózové dietě a používám Stantonův hydratační protokol. Autopatie je neocenitelný nástroj, který jsem přijala do svého seznamu.

Začala jsem s pránou. Vau, fungovalo to na mé emoce tak rychle. Vynořily se symptomy, které jsem na začátku shledávala jako těžko zvládnutelné, protože emoce byly opravdu silné. Pak se to vyčistilo a cítila jsem se tak klidná a „vycentrovaná“. Pokaždé, když jsem si udělala pránu, zvýšilo se mé uvědomění světa. Byl to pocit jako bych byla „zamilovaná“! Přistihla jsem se, jak tančím s dětmi kolem kuchyně a přitom jsem se smála! Velký kontrast k tomu, jak jsem se normálně chovala nebo cítila.

Potom jsem přešla na slinu a preparát ze stolice. To bylo proto, že jsem dřív mívala střevní potíže, od dívčích let. Znovu se vynořily symptomy a zase odešly, zdůraznily se fyzické pocity, které jsem mívala dříve, jako zácpa a nadýmání. Ale nikdy to netrvalo dlouho.

Vedla jsem si záznamy o mých migrénách, a jak jsem je léčila od zahájení používání autopatie. Postupně šly ze dvou týdně na jednu týdně, pak na jednou za 14 dní a nyní zažívám celý měsíc bez migrény. Když se přece jen objevila, šlo spíš o bolest hlavy než migrénu, což mělo souvislost s mými hormony. Je úžasné, že jsem nevzala žádný lék na migrénu už 6 měsíců… můžu se bolesti hlavy/migrény zbavit paracetamolem nebo neurofenem. Zjistila jsem, že mohu znovu pít alkohol, což je něco, co jsem opustila již před lety. Také jsem zjistila, že nyní mohu pít kravské mléko zbavené laktózy, čehož jsem před autopatií nebyla schopná.

Věřím, že můj multifaktorální přístup ke zvládání migrény má podstatný přínos pro můj úspěch, ale považuji za nepochybné, že mi autopatie pomohla vrátit se k tomu, čemu říkám normální život! Už nedefinuji sama sebe jako tu, co má migrény a úzkosti a, což je úžasné, už se nemusím vyhýbat riskantním jídlům a nápojům, přičemž mohu více pracovat a žít plný život!


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce