Případ přepracovaného muže ve středním věku

1.2.2021 | Mgr. Vladislava Bílková | bilkolada@seznam.cz

Příspěvek byl přednesen na internetové konferenci Autopatie 2021

Muž středních let, velmi pracovitý, neuměl odpočívat. Má fyzicky náročnou práci a i ve volném čase rád fyzicky pracuje. Varovné signály těla přehlížel. Na podzim 2015 se u něj objevily potíže jako ztuhlost svalů, časté močení, bušení srdce, vysoký krevní tlak, třes rukou, neustálé pískání v obou uších, bolest zad, spánků, břicha. Lékař nasadil všemožné léky, ale stav se nelepšil, spíše naopak. Přidávaly se další symptomy: vadili mu lidé, nemohl jít sám ven a též mu vadila samota v domácnosti. Pokud zůstal doma sám, rodina odešla jen nakoupit, jeho stav se velmi zhoršil, i přestože to byla jen chvilka.

Trvalo dlouho, nežli si připustil psychické potíže (úzkosti-projevy: strach a neví z čeho, nemohl ani spát, hubnul i přestože jedl stále stejně – nezměnil styl stravování, nemohl jezdit autem, jít ven sám, jít nakoupit, k lékaři, jet MHD – vše mu vadilo), problém byl, že lékaři psychiatři měli stav přeplněný, a tak byl objednán až za půl roku.

Před Vánoci 2015 začal s autopatií 0,5 litru SDV  (slina, dech, var) každý den + ošetření kraniosakrální terapií doma – nebyl schopen tam dojít. Jeho stav se vždy velmi zhoršil (strach, nespavost, třes rukou, tvrdnutí svalů, vysoký krevní tlak) jen nebylo zřejmé, zda to zhoršení vyvolala autopatie nebo kranio ošetření. Proto začal postupně navyšoval na 1,5 l SDV  obden, kranio ošetření ukončil. Jeho stav se začal lepšit – lépe spal, třes rukou byl menší.  Dále na 3 litry ob 3 dny – stav po podání: o něco lépe se cítil především večer, byl schopný dojít nakoupit, ale ve velkém prostoru se necítil dobře, vadil mu velký prostor – strach, pískání v uších, stále stejné. Pak 4,5 litru SDV týdně – únor-mírné zlepšení, bolest hlavy jen někdy, přestaly křeče ve stehnech, netřásly se mu ruce, začal jezdit autem i MHD, prodlužoval procházky venku – „dalo se to přežít“, tato potence mu vydržela celý rok. Hlavní zlom nastal, když začal opět zkoušet jezdit na kole, měl větší pocit jistoty. Později postupně navyšoval po 0,5 l, celkový stav se lepšil, občas se vrátil třes rukou, pískání v uších už nebylo. Na potenci 7, 5 litrů měl nejlepší pocit klidu a tím i tělesné pohody, toto i je aktuální potence.

Na jaře 2016 dostal léky na úzkosti a nastoupil do zaměstnání. Vadily mu výšky, někdy se strach dostavil v takové míře, že musel odejít domů z práce. Trvalo asi ještě půl roku, nežli se jeho stav trochu stabilizoval. Nyní užívá léky, ale v daleko menším množství než původně.

Po dvou letech s úspěchem vyzkoušel i podání ap z prány. S autopatii z prány začal v roce 2017 od 3 litrů, které mu na psychiku zapůsobily výborně. Postupně navyšoval, dostal se až na 6 litrů, které mu momentálně vyhovují. Autopatii z prány si připravuje tak, že lahvičku drží nad hlavou, a pak prolije vodou a lahvičku podá nazpět pouze do 7. čakry (na čelo ji neaplikuje) a tato příprava mu vyhovuje. Jedenkrát za týden si připravuje AP z prány 6l, když končí lahvička, tak SDV 7,5l (doba covidová, tak pro jistotu).

Autopatii je velmi vděčný, bez ní by nejspíš skončil v invalidním důchodu.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce