Prána 5, Kombinace prány a tělesné informace

5.2.2014 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Příspěvek z VI. konference o autopatii, únor 2014

Prána 5

Přípravek z prány  je zhotoven z informace získané ze 7. čakry. Příprava AP z prány má svou genezi. V  základním postupu je podán potencovaný (naředěný) preparát na 6. čakru. Ten stále platí a je používán. Ale postupně se ukázalo, že je někdy ještě přínosnější podávat hotový preparát zpět do sedmé čakry, nejen na 6. (Prána 2),  do všech čaker sestupně, a to bezkontaktně (Prána 3)  a po krátké a nedůležité vývojové fázi 4 používám  Pránu 5. Tento poslední způsob považuji za nejlepší, jednoduše proto, protože s ním mám zatím nejlepší výsledky. Při Práně 1 a 2 se v některých případech ukázalo, že se sice léčebná vlna poměrně rychle dotýká oblastí souvisejících s horními čakrami, ale kvůli blokaci energií  např. v srdeční čakře, nepostupovala dostatečně intenzivně dál a energie se pocitově hromadila v horní části systému, což mohlo vyvolávat určité tenze. Rozvedení informace při aplikaci do všech čaker směrem dolů to částečně řešilo. Nicméně následující aplikace  do čaker vzestupně (Prána 5) má ještě funkci, kterou používali při meditaci jogíni a například náš František Drtikol – vrací vědomí i energii postupně zpět do vyšších čaker. používám hlavně Pránu 5 ( s aplikací nebo bez aplikace do 7. čakry – je vysvětleno v návodu), ale i Prána 1 má stále své místo a použití a někteří klienti, kteří jsou na ní úspěšně delší dobu, neměli žádný důvod ji měnit. Ostatní fungující způsoby beru jako vývojové fáze a Prána 5 je prostě nejnovější  model, zahrnující i všechny předešlé. Možná, že za pár let už nebudu způsoby přípravy číslovat a bude zase jen jeden přípravek z prány – ten, co se nejlépe osvědčí v pokračující praxi, nejen mojí. Od začátku vzniku autopatie se snažím prozkoumat všechny její možnosti, a  to se zatím osvědčuje.

Prána 5 (viz návod)  znamená, že lahvičku s vodou podržíme nad hlavou, pak prolijeme, pak bezkontaktně přidržíme vírovou komoru s vodou v prostoru 7. až 1. čakry, vždy půl minuty,  a zase zpátky postupně až do.  6. čakry. Při opakovaných přípravách  již obvykle podáváme jen do 6. až 1. čakry a zase zpět, 7. při aplikaci již vynecháváme, pokud opakujeme stejnou potenci. Avšak např. při změnách potence se obvykle znovu vracíme s podáním i k té 7. čakře. Anebo se tam vracíme občas, když se zdá, že účinek slábne, což může být, vedle změny potence, podpora účinku.

Některé z případů:

Syndrom vyhoření

Muž kolem padesátky .  Před třemi týdny se jim narodilo dítě. Cítí se ve firmě na všechno sám.  Je už pár týdnů zcela vyhořelý, unavený, trpí  nespavostí, úzkostí, beznadějí  a zhoršuje se to. Leží celý den na kanapi, manželka se na to už nemohla dívat a odjela s dětmi k příbuzným.  Sípe při rozhovoru. Nemůže jíst a zvrací, pokud něco sní. Nemůže pracovat. Je na konci sil. Jednou mu už před lety z podobného stavu pomohla autopatie.  Tehdy, ještě před autopatií, v zoufalství navštívil i psycholožku, ale rozhovor s ní v něm vyvolal dojem,  že léčí on ji.

AUTO Prána 5, 3 l , aplikace do 7. čakry a pak postupně na všechny čakry dolů a zase nahoru, skončit na 6. čakře. Prvně aplikace do 7. až 1. čakry a zpět, další podání jen  6. – 1. čakra a zpět) ob den.  Hned po první přípravě znova zvracel – reverzní symptom. Po hodině se to začalo celkově všechno zlepšovat. V noci se silně potil – detoxikační příznak.  Pak se dál postupně zlepšoval ve všech parametrech, bylo mu už docela dobře, ale čtvrtý den si udělal AUTO Prána 5 znova, a pak mi znepokojen telefonoval. Hned po tomto dalším podání začal mít rozmazané vidění a celkový pocit omámenosti,  jakoby prý snědl několik rohypnolů najednou. Řekl „deset rohypnolů“. Ukázalo se, že místo jeden a půl minuty pod filtrem – 3 litry –  nechal lahvičku pod filtrem 3 minuty – 6 litrů. Vrátilo se mu nechutenství, také se vrátila únava. Řekl jsem mu, ať ten den odpočívá a zase mi brzy zavolá – autopatii nyní nebrat. Po dalších čtyřech dnech referuje, že se ten stav „jako po rohypnolu“ rychle týž den upravil. Vzal si den volno. Včera už neměl potíže a spal výborně. Cítí se dobře. Léčba trvala do úplného vyléčení jeden týden. Uběhla řada týdnů a je v pořádku.

Rada z Univerza

Muž středního věku. Léčen autopaticky už 10 let. Původně přišel s depresí, jednou ročně angína. Před autopatií byl  hospitalizován kvůli abscesu na patře a před tím kvůli zánětu pobřišnice. Začali jsme s deseti litry slina, po půl roce hlásí, „že to nemá chybu“. Jednou za rok, ale i za dva, bral vyšší potenci AP, kvůli návratu špatné nálady  apod. , např.  ze 30ti a z 50ti litrů, po nichž se vždy rychle zlepšil a rok dva mu to vydrželo. V r. 2007 se necítil dobře, bral 4 l jednou týdně, a zase se vše upravilo, na této byl ke své spokojenosti rok a půl. Měřil si pH a zjistil, že se vždy zvýší hned po podání (měřil ve slině). Pak pokračoval s 12ti litry a po čase, když zdraví narušila bolest zad, přešel na 15 l slina var. Plné zdraví se vrátilo. ale po čase si zlomil ruku, když uklouzl na ledu, a pak si udělal AUTO 30 l slina var a za půl roku na to 32 l dech bez varu.  Pak byl dlouho bez potíží. Ale jednou se mu najednou po odběru plasmy, dárcovství, udělalo špatně – bolesti u srdce, motal se a nemohl stát na nohou, postupně to gradovalo a přetrvávalo. PO 12 l DV se to zlepšilo, ale bylo „střídavě oblačno“, říká. Měl také epizodu, kdy týden ležel, s pocitem tlaku u srdce, bušením srdce a motáním. Pak si dělal 2 l AUTO z prány, ale střídavé stavy pokračovaly, nicméně slábly. Když už byl 14 dní bez potíží, doporučil jsem Pránu 3 (na čelo, nad hlavu, na čelo a dál postupně na všechny čakry až po tu 1.)  Pak ještě za 2 měsíce volal, že už se stavy slabosti nevrátily, ale má své afty, které se občas objevovaly. Také začal mít potíže s viděním, šel k lékaři, a ten zjistil, že vidí hůř, protože se mu zlepšily oči. Předepsal mu nové brýle o půl dioptrie slabší. Brýle má od dvou let života. Za dalších pět měsíců referuje, že je mu od posledního setkání dobře a těší se dokonalému zdraví. Po pouhé  třílitrové potenci více než půl roku dobrého vývoje bez dalšího podávání autopatie! To mě zaujalo a zeptal jsem se ho, jak preparát aplikoval. „No přece nejdřív do sedmé čakry, pak postupně do těch spodních a zase zpátky vzestupně, přesně, jak jste mi poradil.“ Jenže – já jsem mu nic takového neporadil! Doporučil jsem podat jen od 7. do první čakry. Poradilo mu Univerzum. Sám  jsem tento postup začal doporučovat až o dost později. Vzpomněl jsem si v této souvislosti na jeden případ, o němž mi vyprávěli MUDr. Lebenhart a jeho asistentka: Jistý muž, dosti obtížný případ s mnoha psychickými problémy, se dlouho neobjevil a pak přišel zcela zdráv. Řekl, že ho spontánně napadlo dělat přípravu z prány (odebrání informace nad hlavou) dlouho před tím, než jsem tuto techniku publikoval. Praktikoval to tak delší dobu, a to mu pomohlo.

Paní , její pes a prána

Paní středního věku.  Bývala společenská, nyní už není – má ze všeho strach. Přeskakuje jí srdce, pocitově, 3x denně a také v noci při buzení, až desetkrát za noc. Tep při tom může být pravidelný. Cítí tíseň na hrudi. Na holtru našli extracystoly a nedomykavost mitrální chlopně. Nebere jiné léky než homeopatika. Má tísnivé negativní předtuchy. Bolí ji záda. Po kurzu autopatie začala sama praktikovat autopatii, 1,5 l ob den z prány a krátce střídala i s homeopatikem. Pak brala i dech s varem. Psychika se poněkud zlepšila, ale to ostatní ne. Doporučil jsem bezkontaktní Pránu 3, aplikace na 6. až 1. čakru, poprvé i do 7. čakry a střídat s DV. 1x týdně, nebo častěji. Kontrola za měsíc: Když  si udělala prvně pránu, bylo to suprový a nálada úžasná a klidný spánek a pokračovalo to i další dny, i když přeskakovalo srdce dál, ale už ji to psychicky nesráželo. Když střídala s DV, po podání DV se vždy psychicky i fyzicky zhoršila. Pak  přešla jen  na Pránu 5 (podat sestupně i vzestupně) a pokračovala s 6ti litry. Cítí se výrazně klidnější a tři noci už neměla žádné přeskakování srdce.

Její pes, fena, trpěla chronickým zvracením. Dělala jí AUTO Prána 1,  2l denně, pak ob dva dny, pes už 14 dní nezvrací. Na podání  preparátu se vždy těší, což dává různě najevo. Fenka je už stará a také psychicky se velmi zlepšila, říká paní. Informaci odebírají z prostoru nad hlavou, v linii páteře.

Vysoká potence

Paní kolem šedesátky, na autopatii je deset let a postupně vystřídala všechny způsoby přípravy. Původně přišla s dlouhodobým chronickým stavem chřipky, který se ještě zhoršil po očkování proti chřipce a po něm  následující silné chřipce. K tomu se objevilo šednutí rohovky se zhoršeným viděním. Potí se,  jakoby se chystala chřipka, od podzimu do jara, únava, může při tom pracovat. Na teploty moc netrpí. Chřipkové potíže přešly do týdne od podání autopatie ze 6ti litrů, slina. Nicméně z různých důvodů, které se občas vracely, jako byla suchost očí, únava, buzení v noci apod. , jednou za čas opakovala autopatii a občas to se mnou i konzultovala. Po dvou letech byla už na 18ti litrech. Často hlásila přílivy energie po podání, a drobnější potíže vždy mizely. Autopatie se stala součástí jejího  životního stylu a ona jejím velkým propagátorem. Na jaře se při svých příležitostně opakovaných dávkách dostala na 34 minut průtoku z dechu (68 litrů). Poté se cítila mentálně vyrovnaná a vcelku bez potíží, ale když se doslechla o přípravě z prány, zvědavost jí nedala, a tak mi napsala: „Díky autopatii jsem se dostala do celkové rovnováhy jak fyzické, tak vitální, zítra bych chtěla zkusit pránu + 6 l…“  Opět se postupně zvyšovala potence na 12 l,  pak se objevily přetrvávající pocity virosy,  doporučeno 18 litrů. Psychicky se cítila dobře, ale detoxikace pokračovala neúměrně dlouho, kašel s vykašláváním hlenu trval další týdny. Postěžovala si mailem a já jsem odpověděl: “ Nalijte tam 30 litrů  a udělejte to dle Prána 5. Vynechat bod 6 a) s podáním do 7. čakry.“.  Odpověděla za pár dní:“ Chtěla bych Vám moc poděkovat za radu, reakce byla téměř blesková a účinná.“ Nebojme se zvýšit potenci, někdy je to velmi přínosné.  Strach z vysokých potencí, o němž slyším od posluchačů pokračovacích kurzů, má asi nejvíce společného se strachem z tahání těžkých balíků lahvové vody (nebo je ještě jiný důvod, o němž bych nevěděl?). Ale filtr nebo přírodní pramen nebo vlastní studna to snadno řeší.

Kombinace prány a tělesné informace

Jako základní pravidlo vidím použití sliny var  (SV) a dechu var (DV) v případech, kde probíhají ať chronické nebo akutní zánětlivé procesy v těle. Jejich kombinace s pránou může významně urychlit a podpořit uzdravování. Pro přípravu z prány se vždy používá zvláštní lahvička- viz návod – nesmí obsahovat tělesnou informaci.

Samoléčba pránou a SV a DV

Mladší žena. Před rokem jí našli malou bulku na děložním čípku, udělali stěr a pozvali si ji kvůli histologii. Hodně ji to rozhodilo.  Lekla se, že má rakovinu, a začala docházet k léčiteli, zatímco k lékaři už nešla. Mimo to měla v té době bulku na krku a občas při běhu neudržela moč. Během  energetické  léčby  u léčitele jí přestala unikat moč.  Po půl roce jí řekl, že je v pořádku, ale bulka na krku i na děložním čípku zůstaly. Také ji dál bolely klouby.  Začala navštěvovat kurz autopatie a před dvěma měsíci se začala sama léčit. Udělala si 6 l z prány 3 a pak měla stav euforie. Pak to zopakovala a to jí hodně pomohlo psychicky.  Poté pokračovala DV, s podáváním denně:  1 l  třikrát, pak  2l třikrát, pak 4 l dvakrát týdně asi měsíc. Během této doby se vše upravilo. Zmizela bulka na krku a ta na děložním čípku se výrazně zmenšila, zmizely bolesti kloubů. I dlouhodobá plíseň na noze skoro zmizela. Nyní si dělá SV a DV dohromady 6 l a ob dva dny  střídá (jak jsem doporučil na kurzu) s pránou 3, 6 l. Říká, že se „cítí  hodně v pohodě psychicky, jako v meditaci, stále, doteď, nemá zbytečné roztěkané myšlenky a má pevnou mysl“. Pochválil jsem ji jako dobrou žákyni a doporučil pokračovat stejně, avšak  dle  Prána 5. Tvorba zbytečných roztěkaných myšlenek je podle Eckharta Tolleho i podle Ajahna Sumedho a dalších spirituálních učitelů, hlavní příčinou utrpení, zabránění jejich vzniku je podle mnoha tradic jedním z hlavních cílů spirituálního snažení. Zde se to zřejmě podařilo. Mimo to je zdravá a nemá potíže.

DV a prána

Paní kolem padesáti. Má vysoký tlak, na práškách, problémy s trávením a plynatostí, průjmy po lepku, špatně spí, je unavená, pije dvě kávy denně. Zdeformovaný nehet. AUTO DV jednou týdně, 3l pak 4,5 l pak 6 l, poslední opakovat do kontroly. Říká, že hned první den po AUTO úžasně spala a ráno byla odpočatá, před tím měla léta špatný spánek. Krátce se objevila bolest jater, reverzní symptom, mívala to kdysi. Trávení se zlepšilo, plynatost a průjmy ustoupily. Pak byla v zahraničí, kde dávala lahvičku pod filtr s ionizérem – tam se začala zhoršovat.  V ionizéru (sloužícímu ke zvýšení pH vody) je voda vystavena silnému elektromagnetickému poli a je tak informována.  Doporučen stejný proces, 1x týdně, od 3 přes 4,5 až po 6 litrů, ale s obyčejnou lahvovou vodou. Druhá kontrola za 2 měsíce: po kurzu autopatie brala AUTO prána 3, 6 litrů a střídala po týdnu se SV 6 l. Dobře spí. Co se psychiky týče, je mile překvapena: „Jak jsem na tom před tím usilovně pracovala, aby to bylo v pohodě, tak to nyní jde samo.“ Trávení se zlepšilo. Deformovaný nehet nyní dorůstá. Má více energie, únava zmizela, nyní zjistila, že se bez kafe obejde a dokonce jí nedělá dobře. Tlak na práškách je stále stejný. Vnučka po AUTO do dvou hodin přestala mít akutní kašel a rýmu. Je nadšena a šíří kolem sebe informace o autopatii.

Prána a stolice

Dlouhodobé deprese a únava u šedesátiletého muže, kde jiné způsoby přípravy AP přinášely jen drobná či krátkodobá zlepšení.  6 l z Prány 1  bylo moc vysoko a výborně zabralo až snížení na 3 l denně, kdy se psychické potíže vytratily. Únava bránící v normální činnosti však přetrvávala. Poté, co začal pravidelně střídat ve stejné potenci preparát z prány a ze své  stolice, naložené v devadesátiprocentním lihu,  později i s varem bez lihu (příprava je stejná jako z uvařené sliny, jen se do nálevky vloží kapátkem kapka vody, v níž se před tím ve víčku od pet lahve chvilku oplachoval kousek čerstvé stolice), cítil příval energie a považuje se již přes půl roku za zdravého. V současnosti  užívá  sem tam Pránu 5,  6 min. 30 vt. průtoku (13 l). AP ze stolice již nepotřebuje a nepoužívá ho.  Je zajímavé si povšimnout, že na začátku pro něj bylo 6 l příliš mnoho, ale při postupném  zvyšováním ze 3 litrů  mu tato a později  i vyšší potence dělaly dobře.  K preparátům ze stolice je třeba podotknout, že se vždy jedná o časově omezené použití, než se znovu přejde na informaci z dechu, sliny nebo prány. Disbióza ve střevech může představovat překážku v léčbě, a to i v případech, kdy přímo není ve střevech vyjádřena – například symptomy průjmu, zácpy, plynatosti, bolestí, příměsí krve apod. Pokud v některých případech tyto symptomy byly přítomny, obvykle poměrně rychle ustoupily po přípravku ze stolice.

U vysokých potencí nad 20 litrů, ať už jsou zhotoveny z dechu, sliny nebo z prány, už kombinaci s jinou technikou přípravy nedoporučuji a obvykle také již je vhodné přejít na systém jednoho podání a dalšího podávání „podle pocitů“ léčené osoby, někdy i s velkými přestávkami. Ačkoliv právě u preparátů z prány se také v řadě případů osvědčilo častější podávání i těch vyšších potencí (např. 10 – 20 l), vždy  „podle pocitů“. Je to jednoduché, mám-li pocit, že potřebuji podporu, preparát si udělám. Není nutné toto rozhodnutí racionalizovat nebo verbalizovat. Někdy to může být jednou za rok, nebo i za delší dobu, jindy jednou za 3 dny. Je to základní princip samoléčby.

Chtěl bych zde zdůraznit, že i když považuji stále ještě novou přípravu AP z prány za důležitý přínos metodě, podstatnými zůstávají zejména příprava z dechu s varem a ze sliny s varem a používám také všechny ostatní metody a postupy zmíněné v 5. vydání knížky Uzdrav se s autopatií.

Související články:

Příprava z prány

Více o přípravě z prány


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce