Stav po ischemické centrální mozkové příhodě

24.7.2015 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Z konference Autopatie 2015

Paní 68 let, v červenci 2014 náhle bolest hlavy, desorientace, neschopnost se vyjádřit, setřelá řeč. Odvezena do iktového centra ve FNHK, kde podstoupila trombolýzu pro cévní mozkovou příhodu. Bez komplikací, následná rehabilitace a úprava medikace.

Paní podstoupila 60 expozic hyperbarické oxygenoterapie, spolu s autopatií.

Autopatie z NEVAŘENÉ SLINY obden, 1 l po 14 dní – autopatii provádí dcera, paní sama není schopna. Již po 1. týdnu zlepšení spaní, vitality, veselejší, živější.

Po 14 dnech zvyšuji na 1,5 l NEVAŘENÝ DECH dalších 14 dní, obden… na logopedii lépe spolupracuje, lépe se jí vyslovuje, rozpomíná se na slova.

Po dalším měsíci autopatie z VAŘENÉHO DECHU 3 l, 2x týdně – zlepšení pohyblivosti, motoriky a orientace, v řeči téměř nezadrhává, čilejší, spí dobře. Pokračujeme v autopatii VAŘENÝ DECH, 3,5 l 1x týdně.

Kontrola po dalším měsíci – více emočně citlivá, ale celkově vitálnější, luští jednoduché křížovky, má zájem o procházky a pobyt v přírodě (před iktem preferovala být doma a vykonávat domácí práce, úklid).

Po dalších šesti měsících, kdy byla na autopatii z NEVAŘENÉHO DECHU, 1x týdně, 5 l – na nic si nestěžuje, mluví bez zadrhávání, slova si správně vybavuje, cítí se dobře, má zájem o přírodopisné nebo romantické filmy a komedie (dříve sledovala hlavně zprávy a pak se rozčilovala, mluvila o tom…), s vnoučaty si zahraje i stolní hry a je více společenská.

Celkově mluví o autopatii jako o zázraku a že se znovu narodila….


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce