Zapomínání na autopatii: Případ zbytečného utrpení

28.12.2022 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Vstupní interview ženy ve středním věku v r. 2006:

Problémy  psychiky,  úzkostné stavy. Objevovaly se v určitých životních obdobích, v poslední době   má opravdu velké problémy. Pocity strachu ji však trápily už od dětství. Mívá sevření na prsou, obvykle ráno, stupňovaná úzkost, hluboké deprese. Nejhorší to bylo v období před půl rokem, myslela, „že to nepřežije“, ale spala normálně, sny byly divoké, byla  bez energie. V posledním  roce nic fyzického neměla, zato však  ty psychické problémy trvají. Mívá při úzkostech neschopnost mluvit, dělá se jí špatně od strachu, úzkost cítí stále. Od operace děložního čípku se cítí trvale unavená.

Historie:

Zánět slepého střeva v dětství. Opakované angíny a tonsilektomie. Mívala bolesti břicha, při hádkách rodičů.

Doporučení:  4,5 l   slina,  jednorázově

Kontrola za necelé 2 měsíce:

Ty velké stavy úzkosti co ji trápily ještě při prvním interview  polevily, nebyly, a to už prakticky od podání. Měla jen krátkou krizi vyvolanou stresující událostí, pak se to zase hned  zlepšilo. Teď o víkendu  byla protivná na manžela. Objevily se nedávno hemeroidy,  mívá je občas, je to reverzní symptom. Pár dní  má nyní  pocit, že by měla  plakat, pláče, když mi to říká, ale ujišťuje, že jinak nepláče. Není při tom  strach ani úzkost jako dřív, jedná se tedy spíš o jakési uvolnění emocí, které zřejmě potlačovala od dětství.

Doporučení: Čekat a pozorovat vývoj.

Kontrola za 14 dní:

Minulý týden jeden den bolest v krku,  ucpaný nos,  bolest těla , zimnice, neměla horečku, druhý den to už nebylo. Omdlela a upadla (stávalo se jí to  i dřív). Nyní je slabá.

Má ucpaný nos, když si lehne. Znovu cítí úzkost –  až od včerejška teprve, před tím ne.  Je to relaps, ukončení účinku jednorázového podání po dvou a půl měsících.

Doporučení: 9l  slina, jednorázově.

Kontrola za 6 a půl roku (mezi tím se neozvala):

Úzkosti po minulém podání hned zmizely, avšak asi po roce  se jí zase vrátily  v souvislosti se zvýšeným  stresem.

O tomto jevu jsem již několikrát mluvil na kurzech pro pokročilé –  lidé, kterým autopatie na čas pomohla, na ni ve víru života zapomněli, aby se k ní vrátili až po letech dalšího  utrpení, které,  jak se pak ukázalo, bylo vlastně  zbytečné. Jiní toho druhu se však už ani neobjevili. Když se dav hrne  z kopce dolů a vy jste jeho součástí, je docela těžké  zastavit se a vydat se zpátky. Lépe se to udělá, když je takových lidí kolem vás víc.  Pak je možné se navzájem podporovat.

Měla takové úzkosti, že se jí dělalo špatně, například  v obchodech, s komunikací měla velké problémy  a brala prášky, které jí nepomáhaly, za nějakou dobu je brát přestala. Od té doby „se v tom plácala“, jak říká, neustálé napětí ji neopouštělo. Před dvěma lety začala brát prášky znova, dostávala se do deprese, ráno nastartoval strach a každá činnost stála obrovské úsilí, „nebyl to život“. Cítila se osamocená. Měsíc už zas  prášky nebere. Trpí nespavostí. Večer je hrozně unavena, čte, usne a probudí se v 1 nebo ve 3 a do 5 neusne, pak ráno spí. pH sliny má nízké 6,2 – regulovat pH zásaditými potravinami, správné je přes 7. Střední energie, není ospalá přes den (s prášky byla). Dělají se  mateřská znaménka na prsou. Fyzické potíže  skoro nemá, pálí jen někdy žáha.

Doporučení: Prána 1,  3 l,  první týden ob den, dál jednou týdně.

Kontrola za měsíc a půl:

Nepozorovala po prvním podání  velké změny. Po druhém podání byla podrážděnější. Po další dávce měla víc energie. Po dalším podání „to byl  hukot“, říká. Byla velmi vnitřně agresivní a plačtivá – chodí na jógu, chtělo se jí tam brečet a smát se,  kolegové se tomu podivovali, smála se při cviku a tekly jí slzy. Při dalších dávkách jednou týdně se úzkosti  silně zlepšily. Mívá výbuchy vzteku (dsud nezvládnutý příliv vitální síly, nikoliv neobvyklý jev na počátku působení). pH  6,6  – stále nižší než má být, ale o dost vyšší než na počátku. Pije večer víno, dvě sklenice, občas. Nestěžuje si na poruchy spánku, tedy soudím, že už spí dobře.

Doporučení: Zvýšit na 4,5 l Prána 1 , jednou týdně pokud by na konci týdne  zjistila, že ta přechozí nižší potence byla lepší, může se na ni ještě vrátit.

Kontrola po třech měsících:

 Po podání mívá obvykle pocit větší energie, ale ke konci týdne cítí ubývání účinku. Vysvětlil jsem jí, že to  znamená, že má brát AP častěji, aby zabránila postupnému zmenšování účinku. Jeden den měla zhoršení úzkosti, přechodně. Úzkosti jsou o hodně menší, prakticky je nemá, stejně jako strach,  zato ale pozoruje narůstání ventilování nespokojenosti a vzteku, které před tím potlačovala ze strachu před reakcí okolí. Okolí se s tím však vyrovnává dobře. Po hádce v rodině se rozhodla, že nebude už nic řešit prášky a nebo alkoholem.

Nedávno zaměnila svou lahvičku s lahvičkou jiné osoby a udělala si preparát. Pak se s ní nedělo nic, ale za dva dny se cítila špatně –  v noci se objevila úzkost. Bez odkladu udělala další preparát v nové, Prána 4,5 l a  hned se to zlepšilo, měla  i víc energie.

 Antidotace předchozí dávky preparátem se smíšenou jemnohmotnou informací jiného člověka je možná. Nicméně tento jev není tak rozšířený, abychom se jím musili výrazněji zabývat. Na takto silný antidotační vliv, jako v uvedeném případě,  jsem narazil jen zcela výjimečně. A náprava nebyla těžká.

 Přestala upíjet večer alkohol. Má problém s menses,  vždy měla nepravidelný,  nyní ji ale víc  bolelo břicho. Objevil se hemeroid, reverzní symptom, mívala je. Na poruchy spánku si nestěžuje, psychika je v pořádku.

Doporučení: 6 l Prána 1, 1x týdně a při ubývání účinku zvýšit množství vody.

Shrnutí: Deprese, nespavost a únava byly  vyřešeny. Jde to zevnitř ven (Heringův zákon), takže je tu dobrá perspektiva dalšího zlepšování.

Obecný závěr:

  1. Jeden z případů, kdy se na autopatii po dobré zkušenosti zapomnělo, zde dokonce na 5 let značného, ale podle dalšího vývoje zbytečného, trápení.
  2. U nízkých potencí do 12 l lze opakovat jednou týdně pravidelně, nebo při ubývání účinku i častěji.
  3. Záměna lahvičky může vyvolat relaps.
  4. Nástup vzteku u depresivních případů a obecně silně potlačených jedinců není neobvyklý, nová energie dosud není zvládnuta, ale pokud to vůbec vznikne, je to přechodné.
  5. Šíří autopatii dál, po zkušenosti, kterou s ní sama udělala..
  6. Zvládla základy autopatie a může se o sebe dál starat sama.

Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce