O nás

Mgr. Jiří Čehovský

Jiří ČehovskýAutopatii objevil a začal systematicky používat ve své léčitelské praxi  v roce 2002, brzy se připojili další, u nás i v zahraničí. Jako první ve světovém kontextu ji popsal ve svých článcích a knihách, vydaných i v angličtině a němčině.  Některé prvky této metody byly používány již dříve. Čehovský o nich nalezl sporé zmínky v indických upanišadách, v historii jógy, buddhismu a hlavně homeopatie, avšak teprve v roce 2002 představil autopatii jako ucelený systém léčby. O filosofii léčby hovoří ZDE.
Vytvořil autopatickou lahvičku, nástroj pro spolehlivou domácí přípravu autopatického preparátu.
Praktikoval homeopatii jako léčitel již od roku 1980.
Široce známá je jeho kniha. Homeopatie, víc než léčba (Homeopathy more than a cure).  O autopatii napsal tři knihy.  Autopatie – cesta k tělesné a duševní harmonii vyšla i v Německu, USA a Velké Británi   stejně jako ta další Uzdrav se s autopatií (Get Well with Autopathy, Gesund mit Autopathie). Nejnovější knihou o metodě je Autopatická svépomoc (Autopathy Handbook). Všechny tři knížky se setkaly s příznivým ohlasem v mezinárodním homeopatickém tisku.Publikoval desítky článků v českých (Meduňka, Regena, Homeopatie.cz ad.) i zahraničních (Homeopatic Links, Hpathy.com) časopisech. Je spoluautorem homeopatického diagnostického software KENT a HOMEO.  Přednáší na kurzech autopatie  a vučuje na pražské Homeopatické akademii.
V roce 2022 obdržel cenu cenu Award for Pioneer in Homeopathy, světově nejrozšířenějšího mezinárodní odborného časopisu pro homeopatii Hpathy.com, kterou získalo osm předních světových homeopatů, též Rajan Sankaran, Georges Vithoulkas či Jeremy Sherr. Alternativa

Alternativa

Společnost Alternativa s.r.o. organizuje aktivity v oblasti autopatie  od roku 2002. Založil ji v roce 1991 Mgr. Jiří Čehovský a je jejím odborným ředitelem pro oblast  autopatie a homeopatie.

Pořádáme kurzy autopatie, vydáváme knihy,  zabýváme se distribucí autopatické lahvičky a dalších produktů s autopatií spojených, organizujeme odborné poradenství a provozujeme web Autopatie.cz. V oblasti homeopatie organizujeme Homeopatickou akademii, školu v Praze s třicetiletou tradicí. Kromě předních českých lektorů zde pravidelně působí nejznámější světoví homeopaté např. z Velké Británie, Německa, Indie, Holandska, USA. Během našeho dlouholetého působení v oblasti homeopatie jsme vydali velké množství odborných homeopatických knih, které tvoří základ knihovny českých homeopatů. Vyvinuli jsme ve spolupráci s odborníky  původní český homeopatický program KENT, později moderní software HOMEO, který pracuje s velkým objemem do češtiny přeložené  homeopatické literatury (cca 10 000 stran). V minulosti jsme vydávali odborný časopis Homeopatie , který se později přemístil na web a jsou zde každý měsíc publikovány nové odborné články a informace – Homeopatie.cz.

Náš e-shop obchod.alternativa.cz   poskytuje vše potřebné pro praktikování autopatie. Je to také hlavní obchod s homeopatickou odbornou literaturou v ČR i SR. Mimo obory homeopatie a autopatie jsme vydali velké množství knih z široké oblasti alternativní medicíny a spirituality.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce