O autopatii

Autopatie je vhodná pro odborné poradenství i svépomoc v rodině a u přátel, a také pro sebezlepšování a samostatné obnovování a udržování vlastního  zdraví, podle znalostí nabytých četbou literatury a případně i účastí na  kurzu.

Je to cesta ke zdraví, metoda celkového pozitivního ovlivňování lidského organismu, vyrůstající na základech klasické homeopatie a prastarých tradic. Jedná se o použití homeopatickým způsobem upravené vlastní specifické informace, pocházející ze sliny, dechu nebo prány předmětné osoby. Povýšena ředěním vodou do jemnohmotného (z materialistického hlediska nehmotného) stavu, stimuluje a oživuje na principu rezonance informační tok jemných kreativních energií, nazývaných v homeopatii vitální síla, v čínské tradiční medicíně čchi a v indické tradici prána, majících rovněž jemnohmotnou povahu. Výsledky mnoha konferencí o autopatii a práce vyškolených poradců ukazují na její  účinnost i tam, kde již lidé ztráceli naději nebo považovali své problémy za nevyléčitelné. Autopatický preparát si každý zhotovuje sám doma podle jednoduchého návodu.

Autopatie se osvědčila zejména lidem, trpícím dlouhodobými potížemi. Mnozí dosáhli zlepšení nebo dokonce uzdravení – viz rubrika Popisy konkrétních případů či rubrika Svědectví.

Řada lidí vypovídá o tom, co pro ně autopatie udělala, v dokumentárním pořadu ČT 1 Otisky doby, díl Každý na svém písečku, premiéra 13.6.2018, první půlhodina pořadu je o autopatii, odkaz do archivu ČT. Další stručnou informaci o autopatii získáte i z videozáznamu, archiv ČT, interview s Jiřím Čehovským v pořadu Sama doma I II.

Autopatie vychází z pochopení, že disharmonie v těle i v mysli, ať jsou nazývány jakkoliv, např. jako nemoci či diagnosy, jsou projevem poruchy v proudění jemných energií a informací, prány, čchi, vitální sily, jak je nazývají hlavní světové léčebné tradice. Tyto energie utvářejí a oživují organizmus, dávají mu formu a pocity a spojují nás s Univerzem, odkud tvůrčí informace přichází. Autopatie se zabývá obnovením, harmonizací  jejich narušeného proudu. Na principu jemnohmotné rezonance zlepšuje naše spojení s vyšší kreativní sférou a naši schopnost jemnou vitální informaci  správně přijímat – tím může navracet harmonii, a to na tělesné, duševní a duchovní úrovni. Míra, do jaké se to daří, závisí vždy na vnitřním, karmickém stavu organizmu a jeho jemnohmotných složek.

Celostní metoda autopatie příznivě působí na ústřední jemnohmotnou, z materialistického hlediska nehmotnou, část člověka, přesahující fyzické tělo a zásadně ovlivňující náš životní pocit a harmonii v těle i mysli. Tak používáme v autopatii pojmy jako samoléčba a léčba. Zejména v případě všech vážných nemocí chápeme autopatii jako spirituální doplněk k běžné konvenční zdravotní péči. Autopatie neslouží jako náhrada lékařské péče a zdravotních služeb.

Jak začít s autopatií se dozvíte zde.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce