O autopatii

Autopatie je cesta ke zdraví, metoda celkového pozitivního ovlivňování lidského organismu, vyrůstající na základech klasické homeopatie a buddhistické tradice. Je to nová metoda, jejíž principy však již byly v historii využívány. Jedná se o použití homeopatickým způsobem upravené vlastní specifické  informace, pocházející ze sliny, dechu nebo prány předmětné osoby. Povýšena ředěním vodou do jemnohmotného (z materialistického hlediska nehmotného) stavu,  stimuluje a oživuje na principu rezonance informační tok jemných kreativních energií, nazývaných v homeopatii vitální síla, v čínské tradiční medicíně čchi a v indické tradici prána, majících rovněž nehmotnou povahu. Výsledky devíti konferencí o autopatii  a práce vyškolených poradců ukazují na její  účinnost i tam, kde  již lidé ztráceli naději nebo považovali své problémy za nevyléčitelné. Autopatický preparát si každý zhotovuje sám doma podle jednoduchého návodu.

Autopatie je vhodná nejen pro  poradenství, zejména v rodině a u přátel, ale především pro sebezlepšování a  samostatné obnovování a udržování vlastního celostního zdraví, podle znalostí nabytých četbou literatury a případně i účastí na třídílném kurzu. Autopatie neslouží jako náhrada lékařské péče a zdravotních služeb. Někdy bývá používána jako dplňková metoda.

Autopatie je celostní metoda, osvědčila se také lidem, trpícím dlouhodobými chronickými (i tzv. nevyléčitelnými) potížemi a mnozí z nich dosáhli nejen zlepšení, ale i plného uzdravení – viz  celý obsah těchto stránek a rubrika Svědectví, kde o tom sami hovoří na videu nebo píší.

Autopatie vychází z pochopení, že  disharmonie v těle i v mysli, ať jsou nazývány jakkoliv, mj. jako nemoci, jsou projevem poruchy v proudění jemných energií a informací. Tyto energie utvářejí a oživují organizmus, dávají mu formu a pocity a spojují nás s Univerzem, s jemnohmotným Zdrojem, odkud tvůrčí informace přichází. Autopatie se zabývá obnovením narušeného proudu vitální síly, prány, čchi; na principu jemnohmotné rezonance zlepšuje spojení a naši schopnost jemnou vitální informaci  správně přijímat – tím může navracet harmonii, a to na tělesné, duševní a duchovní úrovni. Míra, do jaké se to daří, závisí vždy na vnitřním, karmickém stavu organizmu a jeho jemnohmotných složek.

Autopatie tedy není zaměřena na nemoci, ale příznivě působí na ústřední jemnohmotnou (z materialistického hlediska nehmotnou) část člověka, přesahující  fyzické tělo a zásadně ovlivňující náš životní pocit a harmonii v těle i mysli. Tak chápeme a používáme v autopatii pojmy jako  „samoléčba“ a „léčba“.

 


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce