5 let, nikdy nebyla zdravá

2.1.2017 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Maminka přivádí pětileté děvčátko, trpící od narození značnými střevními obtížemi. Mívá takovou zácpu, že někdy nejde na stolici až deset dní. Každý třetí den je u ní obvyklá frekvence. Naopak, výjimečně jde třikrát denně. Trochu se to zlepšilo, když vysadili výrobky z kravského mléka. Často si stěžuje na bolest břicha. V její stolici bývá krev. Lékaři neví, proč má tyto potíže, a nic z toho, čím odmala chronicky trpí, se jim zatím nepodařilo vyléčit, včetně atopického ekzému, který se objevil už  brzy po narození, a častých  opakovaných bolestí hlavy.

Doporučení: Začít SV 4,5 litru 1x týdně, po dvou podáních zvýšit na 6 l jedenkrát týdně.  Slina var tu byla jako příprava AP první volby především kvůli onemocnění zažívacího traktu, z něhož, byť z opačného konce, slina pochází.

Kontrola za 2 měsíce: Krev ve stolici se objevila od minulého setkání již jen jednou, na začátku podávání. Zácpa přešla hned a od té doby se děvčátko vyprazdňuje pravidelně jednou denně.  A to jí nyní dávají i jídla, která před tím zácpu zhoršovala: čokoládu, zmrzlinu… Na bolest břicha si stěžovala jen na samotném začátku podávání prparátu, pak už ne. V prvních třech týdnech také bolela hlava, celkem 4x, pak už ale ne.  Ekzém už nemá. Takže mi maminka již při první kontrole prezentovala zdravé dítě,  vyléčené z mnoha chronických potíží.  Protože stav zdaraví tu byl teprve krátce, bylo třeba opakovat preparát v prodlouženém intrvalu jednou za 14 dní k prevenci relapsu.

Kontrola za další 4 měsíce mailem: Maminka referuje, že stav nerušeného zdraví pokračuje, a to i přesto, že poslední dávku dali až po třech týdnech. Odpověděl jsem, že doporučuji podávat SV 9 l jednou za 14 dní, aby bylo zdraví udrženo.

Za další dva roky došel od matky dotaz ohledně právě probíhajícího  akutního infekčního onemocnění dcery, z něhož vyplynulo, že v mezičase byla bez chronických potíží, a to i přesto, že většinu té doby už autopatii  nebrala. Samozřejmě, že jsem doporučil vrátit se k ní,  SV, začít s 6ti litry, které se v minulosti tak osvědčily.  Brát AP opakovaně po delší dobu. Akutní nemoc bývá obvykle prvním signálem začínajícího celkového rozladění, které by pak mohlo dál škodit a způsobit návrat chronických potíží.

 

Podobné případy mají mnozí z vás. Přijďte nám o nich povědět na 9. konferenci. Termín pro přihlášení příspěvku je do 20. ledna.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce