Alzheimerova choroba

14.11.2009 | Zuzana Vítová | zuzana@a.cz

Muž, 76 let, od 40ti let byl po úrazu hlavy v invalidním důchodu. Těžce dýchá, je často unavený, má anginu pectoris a na podzim roku 2007 mu byla zjištěna Alzheimerova choroba. Pacient během roku 2007 zhubl, dostal nepřítomný pohled, díval se do zdi a tvrdil, že se dívá na televizi. Své dospělé děti nepoznával a myslel si, že v jeho bytě žije mnoho cizích lidí. Také si myslel, že má tři manželky. Večer snadno usnul, ale po půlnoci se vzbudil a chtěl odejít domů. Muž, který znal čtyři jazyky, četl mnoho knih a zajímal se o všechno možné, přestal číst a téměř nevnímal, co se kolem děje. Jeho testy IQ dopadly velmi špatně.
V rodině již zemřela na Alzheimerovu chorobu jeho starší sestra a tak měla manželka představu, jak choroba probíhá a byla zoufalá.

V září 2007 byla zahájena obvyklá alopatická léčba.
Po šesti měsících léčby se stav pacienta nezhoršil, ale ani nezlepšil. Navrhla jsem jim zkusit autopatii. Moc tomu nevěřili ale mysleli si, že horší to být nemůže.
V březnu začal pacient provádět autopatii1 z 1 litru 1x týdně. Pacienta znám velmi dobře, proto jsem byla o jeho stavu informována skoro denně.

Již první noc spal velmi dobře až do rána. Během několika dnů se mu zaostřil pohled a začal se zajímat o věci kolem sebe. Začal opět číst, ale byl brzy unavený. Teprve po 4 týdnech se mu zlepšila vitalita. Dostal hole na nordic walking a začali se ženou chodit na procházky. Ty se prodlužovaly až na šesti kilometrový okruh, který chodí téměř denně. Začal lépe jíst a celkově vypadá zdravěji.
Téměř po třech měsících léčby nastalo zhoršení, které trvalo dva dny. Opět byl zmatený a nevěděl kde je, také měl problémy se srdcem a hlavou. Je možné, že to byla reakce na počasí, na které je pacient velmi citlivý.

V červnu, tedy po třech měsících provádění autopatie, bylo lékaři zjištěno zlepšení EKG a laboratorních výsledků. Také jeho IQ testy se zlepšily. Byly mu odebrány léky na spaní a na uklidnění. Pacient luští křížovky a zajímá se o svět kolem sebe.
Pacient sám experimentoval s autopatickou potencí a zjistil, že nejlépe mu dělá potence ze 4 litrů. Dostal novou autopatickou lahvičku.

V červenci nastalo opět zhoršení, které trvalo skoro celý měsíc, než jsme zjistili, že pacient používá starou autopatickou lahvičku. Po použití nové lahvičky mi řekl, že měl pocit, že se před ním otevírá temná opona a on se dostává do barevného světa reality.

Od té doby má stále jednu novou lahvičku v záloze.

Čas od času dojde ke zhoršení, kdy pacient vidí cizí lidi nebo je zmatený, ale to trvá jen pár hodin. Za celou dobu se pacient nedostal do stavu, v jakém byl před autopatickou léčbou.

Pacient provádí autopatii již 10 měsíců. Chodí na dlouhé procházky s manželkou, jeho IQ testy se výrazně zlepšily, luští křížovky, čte knihy, sleduje odpolední seriály a vede život spokojeného důchodce. Jeho známí tvrdí, že je stále stejný, že vůbec nestárne. A jeho manželka je vděčná za každý den, kdy je to ten její „Protivný dědek“.

____________________

1Poznámka redakce: Ze sliny bez varu, v té době jediné známé metody přípravy AP.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce