Autopatická léčba pokojové rostliny

2.7.2009 | Petra Jelínková | jelinkov.petra@seznam.cz

Ficus benjamin: Cca od února 2006 začínají jeho listy požírat malé mušky, listy mají bělavý povlak, větvičky nezvykle visí dolů, jako by ztěžkly, postup nemoci je pomalý, ale v srpnu 2006 je úbytek listů už rapidní, některé větvičky jsou téměř holé. Během celého srpna opadávají z větviček lístky v podobě malých kuliček, každé ráno cca 5 kuliček na podlaze. Pro autopatickou léčbu jsem zvolila Korsakovovo ředění, použila jsem spadlou kuličku z lístku a jeden napadený list, který jsem rozmačkala ve víčku a 10x naředila. Poslední obsah víčka jsem nalila zpět do lahve s vodou, protřepala a následně zalila všechny fikusy benjamin (i ty ostatní – byly mírně napadené muškou) včetně toho popsaného, nejvíce postiženého, ze kterého jsem vyráběla lék.

Druhý den ráno na podlaze ani jedna kulička, taktéž třetí den.

Čtvrtý den spadlo pár kuliček (vypadalo to jako reverzní symptom).

Od té doby doposud neopadávají žádné kuličky, rostlině se výrazně a viditelně (i dle referencí příchozích nezůčastněných osob) ulevilo, větve se nadzvedly, začaly velice rychle a bujně rašit nové lístky.

V současné době (leden 2007) pozoruji opětovnou ztrátu energie rostliny, a to ve formě poklesu větviček a řídnutí listů, chystám se zopakovat dávku autopatického preparátu ve vyšší potenci.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce