Autopatie – harmonie z vlastní sliny V.

12.2.2009 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

V minulých dílech našeho seriálu o nové a zároveň prastaré metodě zvané autopatie, jsme si objasnili základy její filosofie a techniky. Dnes si ukážeme pár stručných popisů případů léčby chronických (čili dlouhodobých a obvyklými prostředky neodstranitelných) potíží z mé léčitelské praxe. Nevybíral jsem žádné exemplární kousky (mám např. i takové, kdy se lidé dostali z komatu), jsou to obyčejné případy. Ve všech byla použita autopatická lahvička, uvádím vždy počet litrů vody, použité k ředění a vírovému potencování vlastní sliny v daném případě. Všechny ukazují, že se vždy léčí celek a ne jen ta jedna hlavní potíž. Ukazují zároveň, že vírové potencování přináší zásadní kvalitativní pokrok a výsledky, před tím možná nedosažitelné.

Žena 43 let. Exém od dětství, kdy býval velmi silný. Nyní je jen mírný. Chronická zácpa. Vždy bolí hlava před menses. AP (= autopatický preparát) 5 litrů. Při první kontrole asi za dva měsíce hlásí, že ji už nebolela hlava před menses a nemá zácpu. Při druhé kontrole říká, že je bez ostatních potíží, ale ekzém se mírně projevuje. Po čase přichází na vyšetření její manžel, jako nový adept autopatické léčby. O své ženě říká, že je dlouhodobě úplně bez potíží. Na kontrolu nepřišla, protože by už neměla o čem mluvit.

Jeden můj známý žije již delší dobu v buddhistickém klášteře na Srí Lance. Zná mne jako homeopata a ví o mé nové metodě. Napsal mi, že má učitele, mnicha velmi pokročilého v moudrosti, kterého od té doby, co si léčil chininem malárii, trápí urputné bolesti hlavy. Požádal mě, abych mu několik autopatických lahviček poslal, což jsem udělal. Asi rok na to mi jeho bratr sdělil, že má ze Srí Lanky zprávu, že mnichovi preparát „hodně pomohl“. Později dostávám od svého známého (který je rovněž mnichem) dopis, potvrzující, že jsou migrény jeho učitele dlouhodobě pryč. Také on sám vzdoruje úspěšně nástrahám tropického podnebí, posílen autopatií. Dovolím si z radosti nad tou zprávou malý žert: Kundika (buddhistická nádobka pro vírové ředění) se vrátila tam, kde už kdysi byla.

Muž 33 let. Poslední dva a půl měsíce má špatný spánek. Často se budí a spí dohromady jen 3 – 4 hodiny za noc. Někdy si bere prášek na spaní. Zároveň se objevily poruchy soustředění a je unavený. Po AP 9 litrů se spánek hned upravil na normál. Během prvního měsíce po užití se probudil v noci jen jednou jedenkrát, a to hlukem z ulice. Není unavený a dobře se soustředí.

Žena 38 let, je ve druhém měsíci těhotenství. Zvrací několikrát denně a je jí stále špatně od žaludku. Podobné potíže měla i v minulém těhotenství před sedmnácti lety. AP 6 litrů. Zvracení a nevolnosti hned přešly, nakrátko se objevila plačtivá nálada, starý (nyní reverzní) symptom, který mívala čas od času. Při jízdě v autě jí bylo několikrát poněkud nevolno, na což trpěla jako dítě (také reverzní symptom). Nevolnosti v autě zakrátko pominuly. Narodilo se zcela zdravé dítě, které mělo při poslední kontrole matky již 7 měsíců. Matka je překvapená vzorným zdravím dítěte, předchozí dítě ( před sedmnácti lety) zdaleka tak bezproblémové nebylo. Rovněž její zdraví je velmi dobré.

Chlapec 4 roky. Opakovaně trpí kašlem, vždy nejméně jeden týden v měsíci, a to po celý rok. Lékaři alergologové řekli matce, že má alergické astma. AP 6 litrů. Kontrola po šesti měsících: Je už několik měsíců prakticky bez kašle i jiných potíží. Alergologové nedávno po testu prohlásili, že už není alergický.

Žena 50 let. Deset let má ucpaný nos, dýchá jen pusou. Používá kapky, které ale nos zcela neuvolní. Špatně kvůli tomu spí. Trpí silným slzením očí. Štítná žláza podle testů pracuje jen na 15% a je oteklá, zvětšená, bere umělé hormony. Na CT zjistili cystu v levé ledvině. Bolí klouby na rukách. AP 6 l. Za tři týdny po podání se krátce zhoršily obě ledviny – cítila je. Pak zcela přešlo slzení očí i bolesti kloubů, ucpání nosu pokračovalo. Poradil jsem jí, ať zkusí na pár dní nepoužívat kapky do nosu. Po dvou dnech od vysazení kapek se nos uvolnil. Za půl roku po podání byla na kontrole štítné žlázy. Řekli jí, že se zmenšila na normál. Krevní testy ukázaly normální, čili 100% funkci štítné žlázy. Nos je stále volný. Její ledviny stejně jako ona celá se těší nebývalému zdraví.

Žena 24 let, říká, že přichází kvůli malé bulce za uchem, a že by také chtěla být méně žárlivá. Víc toho při prvním setkání neřekla. AP 6 l. Kontrola za tři měsíce: Zaznamenala mnoho změn k lepšímu u potíží, o nichž se při prvním setkání ani nezmínila: Už rok a půl měla zalehlé ucho a hůře slyšela, to zcela zmizelo. Od samého počátku co má menstruace, trpí při nich velmi silnou bolestí a vždy brala prášky na bolest. Poslední dvě menstruace ale proběhly zcela bezbolestně. Přestaly také bolesti břicha, které se pravidelně opakovaly i mimo menses. Má mnohem více energie. Přešly poruchy spánku. Žárlí méně. Bulka za uchem je stejná. Po roce a půl od vzetí AP dobré změny přetrvávají a hlásí ještě zlepšení své komunikace s lidmi. O bulce za uchem už nemluvila.

Podobných případů mám mnoho a padesát jsem jich popsal ve svých dvou knížkách o autopatii. Jeden z doby zcela nedávné byla žena, která mi na besedě o autopatii řekla, že trpěla silnou a trvalou únavou, což nastalo po chemoterapii. Poté, co si udělala autopatický preparát podle návodu, uveřejněného v prvním díle našeho seriálu, únava ji přešla. I takhle jednoduše to může někdy, alespoň zpočátku, jít. Později je třeba použít jemné znalosti věci a pokročilejší nástroj k výrobě preparátu. Autopatie není vůbec jednoduchá, jak se nezasvěcenci může na první pohled zdát. Je to cesta nejen ke zdraví a harmonii, ale i cesta životem, na níž putující zpravidla potřebuje průvodce znalého věci, a kde překonává sám sebe, což je mnohdy nesnadné a v některých individuálních případech se to ukáže dokonce i nemožné. Autopatie je metoda, která asi není pro každého, ale jen pro toho, kdo k ní vnitřně karmicky dozrál.

Začátek


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce