Autopatie v Rakousku

7.9.2015 | Michaela Gebertová | michaela@gebert.at

GebertovaPředneseno na 7. konferenci Autopatie 2015

Dobrý den dámy a pánové, ráda bych vám ve svém příspěvku vylíčila jak svoje vlastní zkušenosti s autopatií, tak zkušenosti jiných lidí, které jsem s autopatii seznámila a kterým radím, jak ji mají používat.

S pojmem autopatie jsem se setkala před více jak třemi lety, konkrétně koncem roku 2011, kdy jsem hledala řešení pro svoje zdravotní problémy, které mě tenkrát masivně trápily. V té době jsem objevila knihu MUDr. Lebenharta Svlékl jsem bílý plášť. Při té příležitosti jsem si pročítala jeho website a narazila na autopatii. Nebrala jsem ji tenkrát vážně, protože jsem byla rozčarována z různých alternativních metod, které jsem do té doby absolvovala a které, až na jednu výjimku, nejen, že nepřinesly kýžený úspěch, ale ještě mi uškodily. To samé platí i o metodách alopatické medicíny, které jsem též měla za sebou.

Předtím ale, než vám vylíčím svoje vlastní zkušenosti s autopatií, bych se ráda na chvíli vrátila do své hlubší minulosti, do doby, kdy se začaly projevovat moje zdravotní poruchy a to hlavně proto, abych zde mohla ilustrovat, jak se z celkem zdravých lidí pomocí zajetých a jiných léčebných metod dělají pacienti a chroničtí konsumenti výrobků farmaceutického i alternativně-medicínského průmyslu.

Jako dítě jsem byla málokdy nemocná, ale již tenkrát jsem měla sklon k vyrážkám a k velkým otokům po bodnutí hmyzem. V šesti letech jsem měla operaci slepého střeva.

Větší problémy se začaly demonstrovat až po narození mého druhého dítěte, v roce 1997, kdy jsem začala trpět na fáze vyrážek, které se objevovaly na rukou a na předloktích. Současně mi začaly v nose růst polypy a to takovou rychlostí, že můj oto-rhino-larygolog, který mi je vždy v pravidelných intervalech z toho nosu vystřihával, prohlásil, že něco takového ještě nikdy neviděl – a to je co říci, neboť to byl již starší a zkušený lékař. V souvislosti s tím jsem také začala trpět na opakující se záněty dutin a uší. Testy potvrdily zvýšené hodnoty imunoglobulinu E (IgE) – 187 a pozitivní reakci na kobaltchlorid a vosí jed.

Moje léčba tehdy spočívala v dávkách kortizonových masti, antibiotik a kapek do nosu, které redukovaly otok nosní sliznice. Tak to šlo několik let. Polypy sice rostly ještě chvíli dál, ale postupně se jejich růst téměř zcela zastavil. Moje problémy s opakovanými záněty dutin a uší však zůstaly, stejně jako ekzém na rukách, který byl velmi nepříjemný a byl někdy méně a někdy více intenzívní. Nechtěla jsem se s tím pochopitelně smířit a četla k tomuto tématu vše, co jsem našla. Došla jsem pak k závěru, že mé potíže by mohly mít svůj původ ve střevě a s napadením Candidou Albicans. Vyšetření tuto moji domněnku potvrdilo. Dostala jsem pak od své kožní lékařky dva různé léky, které jsem užívala. Cítila jsem se během této kůry sice velmi slabá a unavená, ale již jsem se těšila na to, že se svých vyrážek zbavím. Bohužel se tak nestalo. Můj ekzém se pak z rukou rozšířil na celá předloktí, loketní a kolenní jamky, obličej a krk. Neměla jsem jej – až na rukách – sice stále, ale nevěděla jsem ani dne, ani hodiny, kdy se zase objeví.

Hledala jsem tedy dál a objevila mast, která tehdy zrovna přišla na trh. Tato způsobovala snížení imunity kůže a slibovala redukci atopického ekzému, který je způsoben přehnanou imunitní odpovědí tohoto orgánu.

Touto masti jsem se poprvé a naposledy namazala v červnu 2002 a šla se potom projít. Byl tenkrát pěkný a slunečný den. Říkám to proto, že jsem se z této procházky vrátila rudá jako rak, s nateklou kůží na krku, rukách, předloktích a výstřihu. Druhý den se mi ještě udělala na stehnech síť maličkých, ale intenzivně svědících, červených pupínků. Po přečtení přiložené informace k té masti mi bylo vše jasné. Když se s ni chcete mazat, tak se musíte odebrat nejlépe někam do podzemí, kam nedosahují sluneční paprsky. Přestanete po ní totiž snášet slunce. Takže i když třeba tento výrobek někomu pomůže od vyrážky, získá tím jiný problém. Mě ta mast každopádně mé vyrážky nezbavila, naopak, byla čím dál tím horší. To byla poslední kapka. Rozloučila jsem se s metodami alopatické medicíny a rozhodla se, hledat svoji spásu v alternativních metodách.

Začala jsem se léčit u lékařky, která podle svých údajů docilovala pomocí biorezonance výborných výsledků při léčbě ekzému a alergií vůbec. K tomu mi doporučila velmi drahou hydrokolonterapii – tedy opakované průplachy tlustého střeva – to prý, aby byly výsledky ještě lepší (a já nyní dodávám – hlavně ekonomického rázu pro její ordinaci).

Tato léčba „předčila moje očekávání“. Po několika týdnech hydrokolon terapie a biorezonance se mi zanítila kůže od hlavy až k patám, moje tráveni přestalo fungovat, obličej mi otekl – zkrátka cítila jsem se příšerně. V tomto stavu jsem přišla ke své kožní lékařce, která se zhrozila a píchla mi injekci, která zastavila alergickou řetězovou reakci. Kdyby to neudělala, asi bych dostala anafylaktický šok. Měsíce, které následovaly, byly pro mě velmi nepříjemné období. Dost jsem zhubla, protože jsem přestala snášet většinu potravin, kůže na celém těle byla červená, svědila, bolela a mokvala. Oči jsem měla zanícené, stále mě bolelo břicho, měla jsem průjmy, byla jsem unavená a bez energie. Nejhorší na tom bylo, že jsem nevěděla, kdy, nebo zda, to vůbec někdy skončí.

Vysadila jsem instinktivně pečivo s lepkem, mléko a jedla jen rýži, maso a některé druhy zeleniny – pouze vařené. Dala jsem se postupně alespoň tak dohromady, že jsem mohla jakž takž fungovat. Vyzkoušela jsem různé léčitele – bez výsledku, ajurvédu a injekce vlastni krve, které mi jako jediné skutečné pomohly. Začala jsem mít více energie a vyrážka alespoň na zádech a břiše mi zmizela. Problémy s trávením však zůstávaly. Moje IgE se zvýšilo na 900 a získala jsem alergii okamžitého typu na vejce a mléko. IgG tj. test nesnášenlivosti potravin prokázal, že negativně reaguji hlavně na obilniny a mléčné výrobky. Musela jsem tedy dodržovat přísnou dietu, ale vyrážka a trávicí problémy mě trápily dál.

Zkoušela jsem TCM a užívala čínské bylinky na odlehčení jater a střev. Z vlastni iniciativy jsem brala přípravky pro regeneraci střevní flóry.

Poté jsem konzultovala Dr. Jonáše, jehož preparáty velmi zmírnily na dobré dva roky moji vyrážku. Bolesti střev a trávicí problémy sice ještě trvaly, ale trápily mě již jen dopoledne resp. při změně prostředí.

Časem se ale ekzém začal zhoršovat. Opět zintenzívněl na obličeji, krku, rukách a pažích a k tomu se mi hlavně v létě tvořily na krku, v loketních a kolenních jamkách a v tříslech červené, svědící a mokvající plochy. Každým rokem to bylo horší, jednou mi dokonce po krátkém pobytu na slunci natekl obličej takovým způsobem, že jsem se podobala melounu v červeném. Nespravily to ani krémy proti slunci s faktorem 50+. Musela jsem se zkrátka smířit s tím, že jsem získala alergii na UV záření, ačkoliv jsem jej dříve velmi dobře snášela – až na již zmíněnou výjimku.

Kdybych se byla dozvěděla o autopatii již v roce 97, nemusela bych se s těmito problémy vůbec nikdy potýkat.

Takže někdy začátkem února 2012 jsem seděla v ordinaci MUDr. Lebenharta v Klatovech. Ještě před tímto termínem jsem si koupila autopatickou lahvičku. Evidentně jsem se už tenkrát pro autopatii rozhodla a jen čekala na to, že mi ji někdo povolaný a důvěryhodný doporučí a tím moje rozhodnutí potvrdí.

Následuje schematický popis mé léčby pomocí homeopatie a autopatie včetně nejdůležitějších a nejzajímavějších symptomů:

Shrnutí mých tehdejších potíží:

– ekzém (obličej, krk, ruce, paže, nohy)

–  alergie okamžitého typu na vaječnou a mléčnou bílkovinu, UV-záření

–  trávicí problémy

–  špatný spánek

–  únava, časté infekty

Únor – duben 2012: homeopatické preparáty Phosphorus + Guna na obnovu střevní flóry a na detoxikaci střeva a jater.

Symptomy:  třetí den po podání se objevil otok především pravé části obličeje, vyrážka na obličeji, silné bolesti v puse, čelistech a zátylku.
Zmírnění dávek, pak postupně otok a vyrážka na obličeji stejně jako bolesti v puse a čelistech ustoupily. Bolesti v zátylku trvaly dále.

Začátek autopatické léčby: 22.4.2012

Duben- květen 2012: autopatické preparáty střídavě ze sliny a dechu, zakončeno smíšeným preparátem ze sliny a dechu, vše v potenci 3 litry – cca. 5 týdnů

Symptomy:

 • návaly energie
 • pocení, pálení žáhy, bolení břicha, rozpraskané paty, kůže reaguje na slunce vyrážkami
 • 5.14 odpoledne: kůže na krku najednou začne svědit, červenat a mokvat, pak zbledne a po cca 4 hodiny z ní dochází k intenzivnímu vylučování lymfy. Druhý den je kůže na krku již suchá, ale lehce červená

Červen – září 2012: stejné preparáty v potencích 4,5 – 6 litru

Symptomy:

 • trávicí problémy, bolesti břicha, hlavy, levé strany zátylku, ekzém na krku, rukách a břiše, výron lymfy z pórů na hrudníku, mokvající pupínky na dlaních, nečistá pleť na obličeji, palce na rukách jsou rozpraskané a mokvají
 • konec července – konec srpna: symptomy zánětu močových cest (žádná antibiotika, jen brusinky), objevily se naráz a stejně naráz ustaly
 • Září: občas kýchání, ucpaný nos, nateklé oči

První pokroky:

 • kůže v horní části těla již nereaguje tak silně na slunce, obličej, krk, ruce a předloktí se dokonce opálily

Říjen 12 – červenec 2013: preparáty z vařené sliny, dechu v potenci 7,5 – 12 litrů

Symptomy:

 • Bolesti zad, hlavy, očí a zátylku (velmi intenzivní), vodový průjem bez bolesti břicha, 14.10. silné bolesti celého těla, které druhý den naráz ustaly, bolesti v krku a následný kašel, který trval v různé intenzitě 5 měsíců (!), bolesti v uchu, občas vyrážky hlavně na krku a rukách, 23.1.13 teplota a silná bolest hlavy a dutin

Pokroky po 15 měsících autopatie:

 • období bez ekzému, objevuje se jen někdy na palcích ruky nebo zápěstí
 • alergie na slunce se zmírnila, fleky se objevují méně intenzivně a jen v tříslech
 • zmizela mi alergie na vejce!, zmírnil se mi apetit, k snídani již nekonzumuji rybičky z konzervy jako dříve (funkce štítné žlázy se upravila?), párky mi již tak nechutnají, bílé víno a doutníky naopak ano
 • zlepšilo se mi trávení, nemám problémy ani při změně prostředí nebo po konzumaci určitých jídel jako dříve
 • více energie, spánek se zlepšil

Dále zvyšuji potenci preparátů ze sliny a dechu, kombinuji vařené a nevařené. V červenci 2013 začínám k preparátům ze sliny a dechu systematicky aplikovat preparáty z prány (od 3 litrů)

Symptomy:

 • konec srpna – začátek října 2013: náhlé záchvaty kýchání, červené a oteklé oči, z kterých vytékala lepkavá tekutina, ucpaný nos, vodová rýma. Na alergii to nevypadá, protože tyto stavy přicházely náhle, v různou denní i noční dobu, trvaly cca. 2 hodiny a pak ustaly tak rychle, jak přišly
 • bolesti hlavy, svědění v uších, nezdravá, zeleno-šedá barva obličeje
 • začátek února 2014: 2 dny intenzivní bolest celého těla, během dalších 4 dnů se bolesti stáhly do hlavy, nosu a dutin, silná rýma

Současný stav (konec ledna 2015):

Aplikuji preparáty ze sliny a dechu, končím s potencí 25 litrů. S preparáty z prány jsem na 35 litrech

Co je dobré:

Infekce nemají šanci, od začátku února 2014 jsem neměla ani rýmu. Energie je dobrá, nálada většinou taky, poslední hodnota IgE 130 (prosinec 2013), ekzém není, středoevropské slunce mi již nevadí, jím bez obav mléčné výrobky, miluji vaječnou pomazánku

Co chci ještě zlepšit:

 • suchou kůži na palci a ukazováčku pravé ruky
 • snášenlivost slunce i v jižních zemích
 • dosáhnout vnitřního klidu

V roce 2012, tedy během své autopatické léčby, jsem začala s kursem autopatie a postupně absolvovala všechny tři kursy, zúčastňovala se autopatických konferencí, dalších kurzů a seminářů. Autopatie mě, přes moji počáteční skepsi, o své účinnosti přesvědčila, protože mi jako jediná skutečně pomohla. Proto jsem se rozhodla začít propagovat autopatii v Rakousku, kde žiji již téměř 25 let. Přeložila jsem knihu Uzdrav se s autopatii do němčiny a dala na web stránku www.autopathie.at

Šíření autopatie není však tak jednoduché, jak jsem se zprvu domnívala. Lidé jsou nedůvěřiví. Nejlepší reklamou jsou však spokojení klienti a na to se nyní soustředím nejvíce. Začala jsem nejdříve radit svým rodinným příslušníkům, kamarádkám, kamarádům a známým. Nyní mam již řadu rozdělaných případů, ale omezím se jen na ty nejstarší, protože na nich je vývoj nejlépe vidět.

 

Muž (*1959) s artrózou 3. stupně

První kontakt v listopadu 2012: sportovec – trenér, trpí často na virové infekty a angíny, kdysi měl žloutenku typu A, největší problém je pokročilá artróza v kyčlích a kolenou, méně intenzivní je v ramenou. Bylo na něm vidět, že jej každý pohyb bolí.

Doporučení:

 • 4 týdny 1,5 litru střídavě slina a dech var 3x týdně
 • 2 týdny stejné preparáty, ale již jen 2x týdně
 • 6 týdnů stejné preparáty v potenci 3 litrů, 2x týdně

Symptomy:

 • již po prvních aplikacích cítí „ukrutnou chuť a sílu“, preparáty působí jako přirozený doping. Aplikuje autopatii proto ještě častěji
 • přestal mít chuť na kávu, alkoholu může pít jen malé množství, jinak jej začne pálit žáha
 • na konci série autopatických preparátů ze 3 litrů jej začínají bolet klouby v ramenou, kde ale artróza není tak pokročilá jako v pánvi a kolenou (Heringovy zákony – shora dolů). Bolest je ale jiná než dříve, jakoby klouby uvnitř pálily

Klient pokračuje podle stejného plánu dál a zvyšuje na 4,5 litrů, slina a dech var.

Symptomy:

– Bolesti v ramenou se stupňují. Hýbe se jen silou vůle.

Snížení potence na 3 litry, bolest v kloubech se zredukovala. Po několika týdnech zvýšil na 4 a poté pokračuje s 5 a 6 litry.

 Úspěchy po 18 měsících Autopatie (květen 2014):

 • není již téměř vůbec nemocný, angíny a chřipky ustaly, jakmile cítí, že se něco blíží, aplikuje autopatii
 • změnil své stravovací návyky, zhubl 15 kg, vypadá výborně
 • bolesti v kloubech napadených artrózou se silně zredukovaly
 • psychicky je v pohodě

 Pokračování:

 • postupně se dostal na potenci ze 12 litrů a aplikoval střídavě slinu a dech var. Bolesti kloubů zcela ustoupily. Vždy, když „na něj něco lezlo“, aplikoval 4-6 litrů.
 • v srpnu 2014 měl úraz na kole (polámaná lopatka, propíchlé plíce, vykloubené rameno, polámaná žebra). Byl dlouho v nemocnici a na rehabilitaci. Jeho zranění se ale rychle hojilo, traumatologové tak dobrou rekonvalescenci nepředpokládali
 • po návratu z nemocnice se vrátil k 6 litrům (slina a dech var). Doporučila jsem mu kombinaci s nevařenými preparáty a pomalé zvyšování ředění. Dlouhou vynucenou nečinností přibral 9 kg a tak má zase co dělat, aby se opět dostal do formy.

 

Žena (*1965) s chronickým zánětem oka

 První konzultace v polovině února 2014

Potíže:

 • bolesti zad
 • diagnostikovaná gastritida, jež se ale již delší dobu neprojevuje
 • nedávno prodělaná plicní embolie způsobená dlouhým ležením po operaci po úrazu kolene
 • syndrom vyhoření
 • nejvíce ji ale trápí červené a bolavé oči – vypadá to jako zánět – který začal před dvěma lety. Nejdřív 1x za měsíc, kdy ji levá strana obličeje a oko pulsovaně bolelo. Po roce se bolesti objevovaly častěji a nyní ji oko bolí stále. Dělali ji výtěry a krevní testy, ale ty infekci nepotvrdily. Musí brát léky proti bolesti, ale nedělá to ráda

Doslechla se o autopatii a 17.10.13 zkusila preparát z prány (? Litrů). Cítila příliv energie a radost, oko nevnímala. Pak různě aplikovala preparáty ze sliny bez varu v potencích 6,7,6, a 5 litrů. Trvalé zlepšení jejích potíží to však nepřineslo.

Moje doporučení:

Střídavě slina a dech var 4x za sebou, 5. podání kombinovaný preparát slina+dech var, začít se 3 litry. Sérii stejných potencí provést během 2 týdnů a postupně zvýšit vždy o 1,5 l.

 Kontrola po 6 týdnech, končí 6l:

 • přestalo jí chutnat maso, jí ho max. 1x týdně, sladkosti, ačkoliv je dříve milovala, také již téměř nejí.
 • časté bolesti v kříži a zátylku, po 4,5 l velká únava – 2 dny ležela, oko sice bolí, ale ne stále a ne tak intenzivně. Prášky proti bolesti už brát nemusí.

Klientka zvyšuje na 7,5 l a jde po 1 litru nahoru (má filtr), preparáty stejné, 1x týdně

 Symptomy:

Plačtivost, problémy s vysunutým krčním obratlem (byl napraven, musí cvičit svalstvo na šíji), občas špatně od žaludku, fyzicky pracuje a bolí ji z toho záda, koncem července onemocněla a měla 38,2°C – nepamatuje se, kdy měla horečku naposledy, poté byla 3 týdny slabá a nemohla se namáhat.

 Po 6 měsících Autopatie (19.8.14):

 • Bolesti zad se zmírnily, oči ji už nebolí, jen někdy cítí tlak při mrkání, je v přechodu, ale potíže nemá, nálada dobrá, působí velmi vitálně, vypadá dobře. Aplikuje též léčebné kódy, po mnoha letech se smířila s matkou.

Další doporučení:

Zůstat déle u potence 12 litrů, pak zvyšovat, preparáty stejné. Po dosažení 15 litrů poslední preparát nevařit. Četnost podle pocitů, rozhodla se pro aplikaci 1x týdně.

 Symptomy:

Na konci aplikace potence ze 12 litrů ji opět začalo bolet oko, opět bolesti zad, v říjnu 2014 ji bylo 6 dnů velmi zle, musela ležet, bolelo ji celé tělo a obě (!) oči. Nemohla s nimi pro bolest ani pohybovat. Pak se vše rychle zlepšilo. Zkoušela opět pránu (5,6,7 litrů).

 Stav po 11 měsících autopatie 21.1.2015

Právě končí potenci 16 litrů, oko „je super“, cítí se dobře, občas ji pobolívají záda, ale aby se to skutečně zlepšilo, musela by změnit práci. Na infekce netrpí. Jediné, co by chtěla ještě zlepšit je, aby dosáhla vnitřního klidu a zlepšila se jí koncentrace.

 Další doporučení:

Dál pomalu zvyšovat potence, kombinovat vařené a nevařené preparáty ze sliny a dechu.

 www.autopathie.at

konference 2015 – kopie

7. konference – pohled do sálu


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce