Často kladené otázky

24.5.2018 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Na kurzech, seminářích i jinde slýchávám dotazy, z nichž některé se v obměnách opakují. Právě jim se nyní budeme věnovat.

Mně a dětem autopatie pomohla, manžel ji odmítá, i když by ji také potřeboval. Co s tím?

Ženský organizmus je odolnější než mužský. Ukazuje to například pětiletý rozdíl mezi průměrnou délkou života mužů a žen. Ženy jsou odolnější také mentálně, což je do jisté míry chrání proti všeobecně rozšířenému konceptuálnímu ovlivňování přicházejícímu např. z médií, kde vládnou ponaučení typu: Jste jen hmota. Nebo: Jen složité věci jsou hodnotné. Nebo: Tomu vy nerozumíte, na to jsou odborníci. Mnozí muži tomu podléhají velmi snadno, a pak nemohou uznávat nic jiného, než daný koncept. Ty ostatní přehlížejí. Ženy si obvykle drží rezervu. Jsou pragmatičtější než muži. Zejména v otázkách zdraví. To je prostě fakt.  Mnoha ženám se dokonce podařilo své skeptické partnery  pro autopatii získat. Dobrá rada zní: Nikdy nenaznačujte, že by autopatie  mohla nějak změnit mužův názorový koncept. Jinak budete odmítnuta. Můžete však být úspěšná, až bude mít skeptik akutní problém. Tam často autopatie fungovala rychle, a to muže přesvědčilo, že je k něčemu dobrá. Z některých skeptiků se pak stali horliví zastánci. Dokonce zjistili, že existuje i autopatický koncept, téměř shodný s konceptem homeopatie nebo jógy…

Může autopatie ovlivnit také lupénku, lupy, lumbago nebo lupus (dosaďte si jakoukoliv jinou potíž od A do Z)?

Autopatie je celostní disciplína. Může tedy (za určitých předpokladů – viz literatura) ovlivnit disharmonii v těle a mysli, bez ohledu na její umístění nebo název. V autopatii neexistují žádné diagnózy, nelze si tuto léčitelskou metodu plést s lékařstvím. Léčíme (stejně jako v homeopatii nebo v tradiční čínské medicíně) rozladěnost člověka k  příjmu organizující harmonické životní síly. Nedokonalý  příjem způsobuje nemoci. Naladěním můžeme vrátit zdraví, nebo se mu přiblížit. Zlepšit si životní pocit, zahojit kůži nebo nějaké staré duševní trauma. Můžeme se z pekla dostat do ráje, a to stále v tom stejném těle a v tom samém životě. To, co před tím vypadalo ošklivě, může se stát hezkým, nefunkční funkčním a bolestivé bezbolestným. Mnohým se to podařilo (viz obsah těchto stránek).

Jaká má být voda k ředění?

Spíš si řekněme, jaká být nemá. Je to jednodušší. Nemá být chlorovaná, to znamená z vodovodu. Snad s výjimkou Mladé Boleslavi, kde údajně, jak jsem slyšel, už vodu po vzoru německých měst nechlorují. U studánek se vždy přesvědčíme, zda není znečištěná, čili má být zbavena uhynulých tvorů a jiných hrubých nečistot. U filtrů volíme typy s pevným, nikoliv práškovým, uhlíkem. Při stáčení vody do lahví u pramenů vždy nasazujeme roušku. Nepoužíváme lahvovou vodu  s přívlastkem „pitná“, může být z vodovodu. Vždy má být „pramenitá“. Chceme-li (není to podmínka), vysíláme protékající vodě myšlenku lásky. Jak zjistil Masaru Emoto, dělá jí to moc a moc dobře.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce