Depresivní syndrom

16.1.2017 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Příspěvek z VIII. konference o autopatii, 2016

Muž, cca 50 let,  absolvent VŠ, po škole neschopen se osamostatnit a najít uplatnění v životě, neschopen  najít si partnerku a založit normální vztah a rodinu, je na úřadu práce, bydlící u matky, má za sebou několik let utíkání před problémy, požívání alkoholu až do němoty, kouřil až 60 cigaret denně, velká obezita. Má starší sestru, která se normálně zařadila do života,  závidí jí.

Od mala byl velmi citlivý na hádky v rodině, otec na něj byl velmi přísný, často byl bit, že prý z něj musí vychovat pořádného tvrdého chlapa. V období puberty a mladé dospělosti , když studoval na gymnáziu a poté na VŠ, měl  trému ze zkoušek, ze selhání, otec se mu posmíval, že z něj nic nebude, že je bábovka, že je k ničemu, slaboch…  Když se ho matka zastala, seřval i ji, že ho jen rozmazluje. Otce nenáviděl, měl sny, že otci uvazuje lano kolem krku a škrtí ho, ale poté strach, že je divný, zrůda.

Nebyl schopen navázat normální vztah s dívkou, rudnul, zakoktával se, pocit,  že je na nic, že by bylo lepší kdyby nežil, že je omyl přírody, atd… A deprese narůstaly.

Chodil po psychiatrech a psycholozích, bez efektu, užíval mnohá antidepresiva, nic mu nepomáhalo, jen pocit marnosti.

Před pěti lety po smrti otce úleva, ale pocit, že je tady k ničemu, že nemá hodnotu, a že by radši nebyl, přetrvával. Utápěl se v alkoholu, před dvěma lety podstoupil protialkoholní odvykací kůru, nyní abstinuje.

Poprvé jsme se potkali v srpnu 2015. Absolvovala jsem s ním psychoterapii metodou RUŠ, moc nespolupracoval, nechápal odpuštění, pořád svaloval vinu za svůj žalostný život na rodiče.

V říjnu 2015 přišel znova, opět jsme pracovali metodou RUŠ na základních vztazích a sebepřijetí, sebeodpuštění a nabídla jsem mu autopatii.

Zvolila jsem autopatii, celé tělo ve sprše1 – 2 minuty ve sprše a poté půl minuty u každé čakry sestupně a sestupně. Za tři týdny mi volal, že si tento cyklus opakuje tak 4x – 5x ve sprše po čakrách dolů, pak nahoru, opět nad hlavu 2 min a zase dolů a nahoru – takto 4x až 5x, celkem je přes 30 min. ve sprše.

Popisoval stav podobný prozření, obrovská úleva, pocítil spontánně pochopení, lásku a odpuštění otci a i matce, že ho neměla sílu ochránit, a že se už v poslední době bránila mu dávat stále peníze, aby si šel vydělávat…

Popisoval, že se mu rozsvítilo světlo v hrudi, cítí teplo, všeobjímající lásku ke všemu živému.

V prosinci na poslední kontrole, při popisování, co se s ním děje, padl na kolena, vzpažil ruce a děkoval Bohu, Stvořiteli, Vesmíru, Universu za pochopení, sebepřijetí a odpuštění sama sobě a děkoval za otevření očí, za autopatii, že když si provádí autopatii ve sprše, cítí a vnímá, jak se z něj smývají karmické nečistoty a cítí lásku svých průvodců a andělů.

Od  ledna pracuje, sice manuálně,  ale shodil již 22 kg a je vděčný za pohyb, který  má. Vidí život úplně z jiné perspektivy a nějaká vědma mu řekla, že v 53 letech pozná tu pravou a dočká se i vlastní rodiny. Těší se, že se zařadí do normálního života a najde si i práci na úrovni, rád by dělal psychoterapii a pomáhal lidem.

____________________________________________

1  Vysvětlení přípravy ve sprše najdete pod tímto článkem stejné autorky.

 


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce