Ekzém, chatrné zdraví a návrat harmonie

19.5.2023 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

O zlepšení a vyléčení ekzémů a jiných alergických projevů si můžete přečíst i poslechnout na těchto webových stránkách mnoho. Zde je další z  případů, ukazující, že to jde, i když to nemusí být vždy jednoduchá cesta.

Maminka přichází do poradny kvůli chlapci, jemuž jsou 2 roky. Má ekzém na tvářích, pod krkem, pod pravým kolenem a stále se škrabe, i tam, kde ekzém není viditelný, například za krkem, na uších a v hlavě, svědí ho tam.

Problém se zhoršuje při rýmě, kašli a zvýšené teplotě, což mívá často. Týden je zdravý a čtrnáct dní nemocný. Při každém dalším takovém infektu se to zhorší proti minule. V době návštěvy má rýmu, kašel a zhoršený ekzém, který se prvně se projevil ve čtvrtém měsíci, když byl chlapec kojen a matka snědla mandarinku. Ekzém přetrvává neustále od roku a půl. Rodiče mu nedávají léky ani léčivé masti, odmítli kortikoidy.

Je hodně vzteklý, když něco není po jeho, lehne si na zem a hází sebou, nebo se v noci vzbudí a kříčí vzteky, matka na něj nemůže ani sáhnout.

Rada zněla:  Slina var , 6 litrů , jednou za 14 dní.

Kontrola za měsíc a půl:

Před prvním podáním to měl rudé a zhnisané pod krkem, po podání to do druhého dne zmizelo a v té špatné podobě se to už nevrátilo. Nyní tam má sušší kůži, která je mírně zarudlá,  ne  jako před tím.

Během uplynulého měsíce a půl měl jen dvakrát náznaky rýmy nebo kašle, které ale rychle přešly, dohromady trvaly jen 3 dny.

Přestal si drbat uši, mne si někdy oči a pod krkem, ale mnohem méně než dřív.

Vzteklost se mu silně upravila.

Matka si vzala  Slinu var, 6 litrů – okamžitě se to projevilo tím, že spolu dál neměli žádné konflikty, oba se uklidinili.  V případech chronicky nemocných dětí někdy doporučuji, aby si autopatii připravovala pro sebe i matka. Je mezi nimi jemnohmotné spojení a stav jednoho ovlivňuje stav druhého.

Doporučení: AUTO 12 l Slina var,  jednorázově.

Kontrola za 3 měsíce:

V době podání autopatie byla  sušší kůže na krku a svědila a  měl pupínky v podpaží – to do týdne zmizelo. Pak se objevila teplota  až 39,5 C , kašel a rýma a zhoršila se vyrážka opod krkem, svědila. Začal být i vzteklý.  Ale za týden od začátku onemocnění byl zdravý, jen sušší kůže pod krkem přetrvávala.

Zopakovali 12 l SV. Nejdřív se nic nedělo, ale po týdnu   se vyrážka změnila na krupičku pod krkem a na obličeji, není rudá, není zanícená, je to trochu hrbnolatá normálně zabarvená kůže a někdy výjimečně  svědí. Jeden den měl náhlou teplotu 38,5, a druhý den už to bylo dobré. Ten den byl i kašel a rýma.

Psychicky se zase zlepšil.

Matka nemohla během půl roku otěhotnět, udělala si 6 l slina var a pak 12 l slina var a pak otěhotněla.

Doporučení: Čekat, nic nepodávat, pozorovat vývoj.

Kontrola za 3 týdny:

Matka píše, že se ekzém zhoršil, je zarudlý a svědí a už je i rozškrabaný. Jinak je chlapec zdráv. Ptá se, zda má podat SV 12 litrů.  Vidíme, že dosud nedošlo k situaci, že by se mohlo přejít na systém „čekej a pozoruj“. Doporučeno 15 l dech var (změna způsobu přípravy a zvýšení potence).

Kontrola za 14 dní:

Před dvanácti dny matka  dala 12 l slina var, ale je to stále špatné, ekzém trvá. Neuposlechla mou radu podat 15 litrů DV. Což si myslím, že negativně na chvíli ovlivnilo další vývoj, jak ještě uvidíme.  Nesnažím se za každou cenu vnutit klientovi, co má s autopatií přesně dělat. Asi by to bylo velmi únavné a konec konců, lidé musí na tu svou cestu, nebo cestu svého dítěte, příjít sami. Je to převážně svépomocná léčba a poradce jen radí.

Nemoci ale kluk  nadále nemá a přes zimu žádné neměl s výjimkou necelého týdne – změna!

Pokud do 4 dnů nenastane zlepšování, vrátit se na  6 l slina var jednou týdně  –  uvést do varu a ředit.

Kontrola za měsíc a půl:

Matka dávala 6 l slina s varem  jednou týdně,  po třetí dávce se to zlepšilo, tak přestala podávat, pak se to začalo znovu zhoršovat po čtrnácti dnech od poslední dávky, a nyní to udělali zas, a opět se to  zlepšilo.

Hodně se zlepšil psychicky hned na začátku podávání autopatie a to trvá, přestal být vzteklý a jsou s matkou nyní „velcí kamarádi“, je s ním dobrá domluva.

Neměl  nemoce, až na necelý týden v březnu.

Pokračovat 6 l SV.

Kontrola za 9 měsíců od minulé:

Stav byl zlepšený, ale před dvěma měsíci se to  zhoršilo a v září byl silný ekzém po celém těle, přestože dávali 6 l var slina – neozvali se mi však.

Alergolog zjistil  mnoho potravinových a pylových alergií: ovoce, zelenina, břízy apod. Mazali jej kortikoidy. Přestali mu dávat potraviny s alergickou reakcí. Nezlepšilo se ale nic.

Poradili jí známí, že má brát dech s varem ,  (to jsem jí ovšem poradil již mnohem dřív, škoda, že mě neposlechla),  před měsícem začala dávat 2 l  dech var  denně , zabralo to, ekzém ustoupil. Nyní je to jen trochu viděl, ale svědí to pod krkem, také kolena a pindík.

Doporučeno brát po týdnu, vždy 2x opakovat stejnou:  3,5 l dech var, pak 5 l , ale pokud to bude dobře fungovat, vydržet na tom fungujícím ředění.

Kontrola za  2 měsíce:

Dělali 3,5 l  dech var, dávali častěji , jednou za 3 dny a postupně zvyšovali až na 6 l.

Před třemi týdny (vzácně) nastydl -matka dala  2  l  3x – do 5 ti dnů se z toho dostal – byla to rýma a kašel, teplota ne, jinak dlouhodobě nebývá akutně nemocný, před AUTO  skoro stále.

Zato matka byla nastydlá, rýma. Vzala si 2 l slina var před pár dny  a zlepšila se jí i tvorba mléka, bude u sebe zvyšovat jednou týdně o litr, dech var.

Ekzém:  Trochu hrubá kůže pod krkem jen , také pod koleny, lokty – není to vidět a nepálí to.

Březen duben býval špatný na  kašel a rýmy a je tu znovu, ale nyní to nemá – jen slabou rýmu trochu, někdy. Vzteklý už dávno není.

Poškrábe se  tak asi  jednou denně, i když tam nic není.

Doporučení : 6 l dech var jednou za 14 dní.

ZÁVĚR:

  1. Dvakrát měl za rok a půl autopatie krátké akutní potíže, týden, nebo méně, dříve trvalé opakované akutní problémy.
  2. Od začátku nebyl zanícený ekzém, vrátil se však dočasně na dva měsíce na konci devítiměsíčního období, kdy se mnou nekonzultovali, poté se  zase vytratil. Ekzém není viditelný ani neobtěžuje.
  3. Jeho psychika je od začátku autopatie  zlepšena a je po této stránce bez problémů, dřív byl problémové dítě.
  4. K chlapcově vyléčení přispělo, že si také matka aplikovala autopatii.

Uvádí se, že až polovina současných dětí trpí alergií.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce