Jízda po čakrách

25.5.2015 | Jiří Čehovský

Na sobotu 1.8. plánuji opět s přáteli celodenní cyklistickou projížďku báječnou krajinou jižně od Prahy. Je to symbolická trasa, vedoucí z Prčic  na horu Blaník. Název té jízdy je Probuďte se, což je výzva, směřující do jisté míry k blanickým rytířům a z větší části pak k samotným účastníkům. Kdo chce, může si sem dosadit symboliku postupného vzestupu vědomí ze spodní 1. do nejvyšší 7. čakry. A kdo nemá rád symboliku, může mít rád cyklistiku. Jednotlivé čakry trasy leží zhruba na přímce (povšimněme si názvů obcí): 1. Prčice, 2. Smilkov, 3. Neustupov, 4. Královna, 5. Zvěstov, 6. Libouň, 7. Blaník – přesněji vrchol rozhledny nad kopcem, odkud je možno hledět daleko za horizont běžného vnímání (ovšem jen pokud přeje počasí).

Začínáme v 10.00 na náměstí  v Prčicích směrem na Heřmaničky. Trasa po málo frekventovaných silnicích má 36 km, je převážně do kopce a součet stoupání je 1000 m. Udělám to tak, že pojedu do Prčic autem, pak na Blaník na kole a pokud by se mi nechtělo šlapat zpátky k autu, požádám někoho (možná i taxík), aby mě pak vyzvedl v Louňovicích pod Blaníkem a dovezl i s kolem zpět do Prčic. Nejbližší místo s autobusovou dopravou jsou Louňovice, železniční spojení pro návrat je z Vlašimi. V loňském 1. ročníku však všichni účastníci zvolili návrat zpět na kole stejnou cestou (dohromady 72 km, celkové stoupání 1850 m).

Je to čistě soukromá projížďka, která není organizovaná. Ale kdo chce, může se připojit. A pokud den před tím ohlásí Meteorologický ústav trvalý déšť, jízda se překládá na neděli a bude-li taková předpověď i pro tento den, překládá se o rok později. Méně trénovaným cyklistům či cyklistkám je povoleno přidat se v některé z vyšších čaker a tím si výlet zkrátit.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce