Léčení bolesti

9.1.2012 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Chronická bolest je jedním z hlavních zdrojů utrpení současných lidí. Není nijak výjimečná. Stačí si uvědomit, kolik různých chemických preparátů proti bolesti nabízejí televizní reklamy. Díky těmto reklamám mohou být televizemi financovány různé zábavné programy, jejichž jediným cílem je dát masám zapomenout na nějakou formu duševní nebo fyzické bolesti. Kolem bolesti se otáčí obrovský průmysl, žijící ze základní touhy lidí zbavit se jí. A co je zajímavé – celková míra bolesti lidmi pociťované se nezmenšuje, ale naopak stále narůstá. Všechny tyto léky mají totiž jednu vadu: neléčí příčinu bolesti, jen ji maskují, aby později o to radikálněji působila.

V autopatii máme s léčením bolesti za devět let její existence mnoho zkušeností. Řadu popisů případů vyléčených migrén, artróz, mestruačních problémů… (seznam by byl neúnosně dlouhý) najdete v mých knížkách o autopatii a mnoho dalších svých případů jsem samozřejmě nepublikoval a mnoho dalších problémů s bolestí se podařilo vyléčit čtenářům knížek a studentům kurzů autopatie. Čím to je, že vysoko ředěná a dynamizovaná vlastní tělesná informace, pocházející z obyčejné sliny nebo dechu, může odstranit něco tak hmatatelného, jako je bolest? Jestliže nějaký orgán začíná špatně fungovat, ocitá se v disharmonii a ohlásí nám to bolestí. Je jako červená kontrolka, hlásící poplach. Pokud se to stane u auta, hned začneme hledat příčinu a léčíme ji – například dolejeme olej a necháme opravit těsnění motoru, aby už olej neunikal. U sebe ale postupujeme obvykle jinak: odstřihneme kontrolku lékem proti bolesti. Motor ještě chvíli běží dál, ale pak se zadře a oprava je pak velmi namáhavá, drahá a někdy také nemožná. Ovšem, samozřejmě, čím dražší je oprava, tím více to prospěje opravárenskému průmyslu. Myslím, že i zde se již přiblížila doba, kdy se už kontrolky do aut montovat nebudou. A se zdravotnickým průmyslem je to stejné. Nicméně vraťme se k otázce, jak odstranit bolest odstraněním její příčiny. Příčina je v narušení proudu vitální síly, prány, která nás spojuje s Univerzem a formuje naši mysl a tělo se všemi jeho orgány. Existence této vitální síly je tou nejověřenější věcí v historii léčení a je na ní založena nejen homeopatie, ale také celá tradiční čínská a indická medicína. Dokud je vitální síla harmonická, jsme harmoničtí také my a naše orgány, na bolest ani nepomyslíme. Když je narušena, vloudí se disharmonie a s ní pocit bolesti. Opravíme-li autopatickým preparátem proudění jemné vitální síly, uzdraví se i orgány, touto silou formované a organizované, a bolest zmizí. Nikoliv však dříve, než se vrátí do postiženého orgánu harmonie. A harmonie je synonymum pro zdraví. Když je člověk zdráv, není už co léčit, bolest se neopakuje.

Včera za mnou byla paní, která se v mé poradně objevila prvně před rokem. Vylíčila mi tehdy svůj problém: Má strašné bolesti v pravém podžebří, vystřelují až do zad, do krku a do hlavy. Rok a půl na to bere silné léky proti bolesti, které však bolest neumí odstranit. Navštívila mnoho doktorů a zařízení včetně Centra nukleární medicíny, nikdo však nedokázal říci přesnou diagnosu. Naznačují, že by to snad mohlo být od páteře. Bolesti ji velmi omezují a přivádějí k zoufalství. Trpí kvůli tomu i nespavostí. Doporučil jsem jí tehdy před rokem brát autopatický preparát z její vlastní sliny, vyrobený v autopatické lahvičce s použitím jednoho litru vody, jednou týdně. Na kontrolu přišla za měsíc a půl a oznámila: Bolesti brzy po začátku užívání zcela přešly. Spánek se upravil. Celý další rok až dodnes se bolest většinou neprojevovala vůbec, a pokud se výjimečně krátce a mírněji projevila, po dalším podání AP zmizela. Nyní je bez potíží a užívá AP z šesti litrů vody prolité v AL.

Mnoho lidí se mě v poradně nebo na přednášce ptalo, co bych jim doporučil na opakovanou nebo trvalou bolest toho či onoho orgánu – hlavy, vaječníků, kloubů, zad… Nebo i na bolest duše. Ale odpověď byla vždy stejná: autopatický preparát. Jakmile opravíme ten náš jemný motor, zvaný vitální síla, kontrolka zhasne.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce