Lymeská boreliosa

14.8.2020 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Paní 51 let, stopkuřačka od 45 let, obesní – váha 89 kg, dříve pracovala jako úřednice, nyní OSVČ.

OA: prodělala běžná dětská onemocnění, v dětství častější KHCD a angíny, 2x otitida s paracentesou – to je lékařský zákrok spočívající v propíchnutí ušního bubínku a následném odsátí hnisu (tj. punkce) ze středního ucha při zánětu středního ucha, vždy léčba PNC řadou, zakončené depotním Pendeponem. V 17 letech APPE s periapendikálním abscesem, následně srůsty –  prodělala 4 laparoskopické gynekologické operace pro rozrušování  srůstů, ve 48 letech hysterektomie pro myomatosu dělohy.

Před 4 lety – říjen 2016 na podzim – paní byla patrně infikována  po přisátí klíštětem s prvotním ne příliš zřetelným erytemem migrans s centrálním projasněním  v oblasti kousnutí – podkolení pravé nohy. V tomto období na málo zřetelný flek v podkolení nereagovala a nebyla přeléčena ATB. Během několika týdnů, asi po 9 týdnech, se objevily příznaky připomínající známky virosy, které po čase odezněly a následovalo asi 2 roky bezpříznakové období, kdy se nic pozoruhodného nedělo. V lednu 2018 prodělala virosu a při ní se rozvinula velká únava, bolesti svalů, bolesti a otoky kloubů a postupně se objevovaly a zhoršovaly neurologické potíže – poruchy paměti a zhoršená koncentrace, bolesti hlavy. Byla dg Lymeská boreliosa a během 1 roku byly opakovaně podávána širokospektrá ATB. Před 9 měsíci další ataka exacerbace – subjektivně  bolesti hlavy, únava, pocity vyčerpání, špatná koncentrace, deprese, snížená pracovní výkonnost, noční pocení, špatný spánek, ráno se budila jako po flámu, občas bolesti břicha bez příčiny, bolesti kloubů, beder, myalgie. Brala nesteroidní antirevmatika, vitaminy, antidepresíva, chodila na masáže, lázeňská léčba bez úspěchu.

O autopatii se dozvěděla před cca půl rokem, první návštěva u mne  v říjnu 2019.

Souhlasila s kombinací autopatie – AP prána 5 1x týdně , začít  na 3 l a po týdnu zvyšovat o 1 litr a 2x týdně AP VD (var dech) + VS (var slina) od 2 l a po týdnu zvyšovat. Po 4 týdnech mi volala, že se jí neskutečně ulevilo, psychicky se cítila skvěle, vykašlávala a smrkala hleny a deprese ustoupily, zase vidí v dálce to pomyslné světlo, že bude dobře a že se uzdraví. Bolesti  kloubů a svalů sice jen mírně zlepšeny, ale hlavně hodnotí pozitivní psychickou úlevu.

Od listopadu do konce roku absolvovala 16 x expozici HBO (hyperbarická oxygenoterapie, kyslíková tlaková komora – pozn. red.) , kdy se jí opravdu zvyšovala vitalita.

V listopadu  zvýšila AP Prána 5 na 7 l a tato hladina jí vyhovovala,  cca 6 týdnů, ke konci prosince navýšila na 8 litrů…a vždy má pocit, jako by vystoupila o další pomyslný krok ve svém životě výše.

Od listopadu pokračovala v AP VD 6 l 1-2x týdně podle pocitů a i zvyšovat dle pocitů. V prosinci 1-2x týdně 14 dní 8l VD a 14 dní 10 l VD.

Během listopadu a prosince byla 4x na bioresonanci Diacom a  2x měla plasmový generátor, na který chodí dle možností i v roce 2020.

Od ledna pokračuje v AP Prána 5 8 l a tuto hladinu si zatím drží, říká, že když zvýší rychle potenci, má pocit, jako by ji něco odpoutávalo od země  a potřebuje uzemnit. AP Prána 5 si aplikuje 1x za týden až 10 dní nebo dle potřeby, v AP VD je v současné době na 12 l.

V březnu 2020 má mít další kontrolní odběry krve a neurologické vyšetření, vyjednala si i MR. Lékaři jí tvrdí, že boreliosa ve III. stadiu je již neléčitelná a že se dá pouze medikamentosně zmírňovat průběh nemoci.

Od ledna 2020 krom AP a plasmového generátoru podstupuje 1x týdně  infuse vysokodávkového vitaminu C 15 g a  glutation 1200 mg, neuroprotektivum Citicolin 1000 mg i.v. a vitaminový komplex Cernevit inj. 1 amp. i.v  – vše infusně, celkem 12 aplikací, p.o. doplněné lipozomálním kolostrem Colenter LD.

V současné době bolesti kloubů téměř vymizely, v noci dobře spí, večer cítí únavu, ale ne vyčerpání, je bez bolestí břicha a nadýmání, zhubla 6 kg a objektivně je zlepšena kondice a působí vyrovnaným dojmem. Bolesti hlavy má jen po psychickém vypětí, v sezoně chřipek a viros konstatuje naopak zvýšenou odolnost proti infekcím.

Z příspěvku, předneseného na únorové konferenci 2020

www.centrum-revital.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce