Ohlédnutí za 11. konferencí Autopatie

7.2.2019 | Mgr. Veronika Kučerová | ver.kuc@seznam.cz

Tento autopatický svátek, v pořadí již 11. konference autopatie, se konal v sobotu 2. února 2019 v Praze 6. Vysoká návštěvnost potvrdila trend poledních let, kdy se o autopatii zajímá stále více lidí, nejen odborníků autopatů, ale i mnoho nadšenců z řad široké veřejnosti. V prostředí Masarykovy koleje se podařilo týmu Alternativy, kterému tímto moc děkuji, vytvořit díky bezchybné organizaci příjemné zázemí, ve kterém jsme měli možnost vyslechnout 13 inspirativních příspěvků. Složení řečníků slibovalo již předem velkou pestrost a bohatou paletu témat, jejichž pojítkem byla autopatie. Vedle oblíbených a zkušených mluvčí, kterými byli Jiří Čehovský, Jan Matyáš, Martina Kormundová, Iva Tauchmannová, Tomáš Lebenhart, jsme se mohli inspirovat také zkušenostmi běžných uživatelů autopatie. Sdílení vlastních zkušeností je ta nejlepší forma vzájemného učení. Paletu doplnil příspěvek poradkyně Susan Houghtonové, která přiletěla z USA.

Všechny příspěvky si příležitostně ráda doma znovu poslechnu z profesionální nahrávky. Vždy objevím ještě další informace a poklady, které mi na místě unikly. Poslechněte si je také a udělejte si svůj vlastní názor na to, co se v Autopatii děje.

Ráda bych zde zprostředkovala dojem, který ve mně zanechalo setkání jako takové. Vzhledem k tomu, že je Autopatie nedílnou součástí mého života již mnoho let, je pro mne konference krásnou příležitostí k setkání s přáteli, sdílení novinek, načerpání inspirace do další práce a vzájemnému pobavení a podpoře.  Jsem stále fascinována tím, jak Autopatie dokáže otevírat lidský potenciál, uzdravuje na všech úrovních, a jako úspěšná a velmi šetrná metoda se stává stále stabilnější součástí naší společnosti. Také mezi mými milými kolegy autopaty vnímám při každém setkání krásný posun k vnitřní stabilitě a celkovému zdraví. Dělá mi velkou radost, že u toho mohu být

Témata, která vnímám ze své vlastní praxe jako aktuální, se objevovala na mnoha úrovních i zde.  Jak usnadnit naladění vztahu těla a duše? Jak se optimálně naladit na svůj vlastní potenciál, a realizovat jej tady a teď? Jaký je přirozený mužský a ženský princip, a jak se projevuje v této realitě? Jaký je optimální přístup k podpoře a léčbě onkologicky nemocných a v čem spočívají jeho specifika? Jak uléčenost některých pacientů standardní medicíny komplikuje jejich návrat ke zdraví? Jak co nejlépe prakticky využít možnosti, které Autopatie jako metoda nabízí? Co se osvědčilo a co se naopak nedaří? Jak se neztratit v touze pomáhat a udržet si nadhled? Jak být sám sobě dobrým terapeutem? Jak mohu s pomocí Autopatie harmonizovat sebe, svoje vztahy a prostředí?

S úctou oceňuji přínos pana Jiřího Čehovského, zakladatele autopatie, který s nezměrným nasazením reprezentuje Autopatii u nás i ve světě, a díky němuž je Autopatie metodou živou, svobodnou, stále se dynamicky rozvíjející a volně přístupnou, což ji dělá ideálním nástrojem uzdravování mnoha lidí. Jeho rozsáhlá publikační činnost zpřístupňuje Autopatii a informace o ní všem potřebným. Ačkoli je jeho dar lidstvu stále nedoceněn (na Nobelovu cenu pro něj stále ještě čekám), zůstává i přes tu drobnou křivdu otevřeným, přirozeným, laskavým a skromným člověkem.

Tím, kdo Autopatii velmi zdatně systematizuje, objasňuje a na základě obrovsky bohaté empirické zkušenosti a s autoritou a klidem sobě vlastním, prezentuje a obhajuje v médiích, je Jan Matyáš, který konferenci moderoval a měl závěrečný příspěvek. Rozený pedagog s citem pro detail, kterému nikdy nechybí dostatečný nadhled, a který dokáže ostatním zviditelnit základní principy, zákonitosti a možnosti autopatické léčby.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce