Ostruha na patě

21.6.2019 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Několik lidí se mě při přednáškách zeptalo, zda a jak se dá autopatií zlepšit nebo odstranit ostruha na patě. Protože veškeré vědění o autopatii pochází z praxe, podíval jsem se do svých záznamů. A našel jsem.

Jedním z těchto případů je paní, která přišla nejen s velmi bolestivou ostruhou, ale i s tím, že trpí celoživotní zácpou. Doporučil jsem dech s varem (DV) jedenkrát týdně, začít s jednou minutou průtoku autopatickou lahvičkou (použije nechlorovanou vodu z vlastní studny), a každý další týden přidat jednu minutu pod kohoutkem. Odnesla si autopatickou lahvičku, hořák a návod, jak má preparát udělat. Na kontrolu přišla za dva měsíce a řekla mi, že to dělala poněkud jinak, než jsem doporučil. Když se dostala na dvě minuty (4 l), viděla, že jí to pomáhá, a tak už dál množství vody nezvyšovala, ale opakovala preparát častěji, 5x týdně. Po čtrnácti dnech používání autopatie přešly celoživotní zácpy a už tři týdny nemá žádné potíže s patou.

Jiným  případem ostruhy byla dáma, která mě navštívila hlavně kvůli poruše štítné žlázy, na níž brala substituční hormony.  Měla také zvýšený krevní tlak a nedobrou psychiku, trpěla strachem a v noci často plakala, měla i špatný spánek. Doporučil jsem tehdy (je to už deset let) autopatický preparát ze sliny (bez varu), prolít 2 litry autopatickou lahvičkou, jednou týdně. Za dva měsíce mi řekla, že hned první noc po podání báječně a celou noc spala. Pak se jí vrátila energie. Připadalo jí zajímavé, že po autopatii vždy cítila až euforický příval energie, která ale postupem dní ubývala a znovu se obnovovala dalším podáním za týden. Nedávno byla u endokrinologa, a ten jí řekl, že se hodnoty štítné žlázy vrátily do normy (kde před tím nebývaly), dál bere umělý hormon v pilulkách. Upravil se jí zcela krevní tlak a dál na něj bere prášky. Náladu má vynikající a vůbec už neplakala. Protože účinek dvoulitrové dávky vždy postupně od  podání klesal, dohodli jsme se, že zvýší množství prolité vody na 3 l jednou týdně.  Kontrola po půl roce od prvního setkání: Má stále mnoho energie. Štítná žláza a krevní tlak jsou v pořádku. Stala se s ní velká vnitřní změna. Má opět radost ze života, má i nové přátele a  léčí je autopatií poté, co absolvovala kurz. Kdysi v mládí psala básně, pak se s postupujícími nemocemi zdroj inspirace uzavřel. A nyní ho má zas. „Jako bych se zbavila jakési skořápky“, říká. Lépe vnímá pocity jiných lidí a cítí větší empatii. Na patě měla ostruhu, zatvrdlou bouli, a to po mnoho let. Pokoušela se ji už kdysi léčit, ale marně. Lékařka řekla, že se jí nikdy nezbaví. Ale před třemi měsíci zmizela.

Ptáte-li se, jaký postup bych zvolil právě ve vašem případě, přikláněl bych se spíš k tomu s uvařeným dechem – avšak s využitím  pravidel, která jsou popsána  na těchto stránkách a v knížkách. Jde vždy o celostní léčbu.Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce