Ostruha na patě

21.6.2019 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Několik lidí se mě při přednáškách zeptalo, zda a jak se dá autopatií zlepšit nebo odstranit ostruha na patě. Protože veškeré vědění o autopatii pochází z praxe, podíval jsem se do svých záznamů. A našel jsem.

Jedním z těchto případů je paní, která přišla nejen s velmi bolestivou ostruhou, ale i s tím, že trpí celoživotní zácpou. Doporučil jsem dech s varem (DV) jedenkrát týdně, začít s jednou minutou průtoku autopatickou lahvičkou (použije nechlorovanou vodu z vlastní studny), a každý další týden přidat jednu minutu pod kohoutkem. Odnesla si autopatickou lahvičku, hořák a návod, jak má preparát udělat. Na kontrolu přišla za dva měsíce a řekla mi, že to dělala poněkud jinak, než jsem doporučil. Když se dostala na dvě minuty (4 l), viděla, že jí to pomáhá, a tak už dál množství vody nezvyšovala, ale opakovala preparát častěji, 5x týdně. Po čtrnácti dnech používání autopatie přešly celoživotní zácpy a už tři týdny nemá žádné potíže s patou.

Jiným  případem ostruhy byla dáma, která mě navštívila hlavně kvůli poruše štítné žlázy, na níž brala substituční hormony.  Měla také zvýšený krevní tlak a nedobrou psychiku, trpěla strachem a v noci často plakala, měla i špatný spánek. Doporučil jsem tehdy (je to už deset let) autopatický preparát ze sliny (bez varu), prolít 2 litry autopatickou lahvičkou, jednou týdně. Za dva měsíce mi řekla, že hned první noc po podání báječně a celou noc spala. Pak se jí vrátila energie. Připadalo jí zajímavé, že po autopatii vždy cítila až euforický příval energie, která ale postupem dní ubývala a znovu se obnovovala dalším podáním za týden. Nedávno byla u endokrinologa, a ten jí řekl, že se hodnoty štítné žlázy vrátily do normy (kde před tím nebývaly), dál bere umělý hormon v pilulkách. Upravil se jí zcela krevní tlak a dál na něj bere prášky. Náladu má vynikající a vůbec už neplakala. Protože účinek dvoulitrové dávky vždy postupně od  podání klesal, dohodli jsme se, že zvýší množství prolité vody na 3 l jednou týdně.  Kontrola po půl roce od prvního setkání: Má stále mnoho energie. Štítná žláza a krevní tlak jsou v pořádku. Stala se s ní velká vnitřní změna. Má opět radost ze života, má i nové přátele a  léčí je autopatií poté, co absolvovala kurz. Kdysi v mládí psala básně, pak se s postupujícími nemocemi zdroj inspirace uzavřel. A nyní ho má zas. „Jako bych se zbavila jakési skořápky“, říká. Lépe vnímá pocity jiných lidí a cítí větší empatii. Na patě měla ostruhu, zatvrdlou bouli, a to po mnoho let. Pokoušela se ji už kdysi léčit, ale marně. Lékařka řekla, že se jí nikdy nezbaví. Ale před třemi měsíci zmizela.

Ptáte-li se, jaký postup bych zvolil právě ve vašem případě, přikláněl bych se spíš k tomu s uvařeným dechem – avšak s využitím  pravidel, která jsou popsána  na těchto stránkách a v knížkách. Jde vždy o celostní léčbu.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce