Pacient s m. Kahler (mnohočetný myelom, plasmocytom)

26.6.2017 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Z příspěvku na konferenci Autopatie 2017

Dobrý den, z mnoha kazuistik  vybírám i tuto, která se mi zdá příkladná a díky AUTOPATII došlo k výraznému zlepšení zdravotního stavu, zlepšení kvality života , zlepšení imunitního stavu  organismu a obnovy homeostázy.

Mnohočetný myelom je zhoubné nádorové onemocnění vycházející z patologického klonu plasmocytů, charakterizované nadprodukcí monoklonálního imunoglobinu (paraprotein, monoklonální gamapatie), nejč. třídy IgG, dále IgA, IgM event. jiné (Bence-Jonesova bílkovina). Příčina onemocnění není známá, vyskytuje se spíše ve vyšším věku, častěji u mužů.V kostní dřeni je zmnožení patologických plasmocytů, kost je narušována rovněž stimulací osteoklastů .

Pacient 59 let navštívil mojí ordinaci Centrum Revital pro 4 měsíce trvající opakované infekty HCD a posléze v únoru 2016 progrese imunodeficitu v oboustrannou bronchopneumonii a pocit extrémní únavy, tupé bolestí zad – v hrudní oblasti, bedra. Klasická léčba do té doby probíhala v opakovaném podávání širokospektrých antibiotik, vitaminů a imunostimulancií typu Bronchovaxom, Ribomunyl, Luivac…., což jsou lysáty bakterií nejčastějších patogenů respiračních onemocnění.

Je stopkuřák 10 let, káva 3x denně, alkohol příležitostně, podniká v realitách, sport – jízda na kole, rekreační turistika. Pracuje denně až 12 h, workoholik, perfekcionista.

RA:  otec zemřel v 65. letech na Ca plic, jinak bezvýznamná

OA: mírná  nadváha, vyšší cholesterol – nepravidelně bere statiny,jinak bez trvalé medikace

AA: neg.

NO: od listopadu 2015 opak. Infekty HCD a DCD, 3x nasazena širokospektrá antibiotika , malátnost, únava, bolesti kostí, tupá vtíravá bolest v bederní a hrudní páteři.Na přelomu ledna a  února 2016 po laboratorních testech – KO,biochemie, moč+sediment, RTG, biopsie kostní dřeně,…vyslovena diagnosa mnohočetný myelom, plasmocytom. V únoru zahájena léčba chemoterapií –  cytostatiky, kortikoidy, analgetika, biologická léčba.

Pro jeho věk byla zvolena konzervativní léčba, bylo mu řečeno, že transplantace kostní dřeně pro něj nepřipadá v úvahu.

Obj.: Při první návštěvě v únoru 2016 bledý, anemický, unavený, zimomřivý, noční poty, depresívní. Chemoterapii snášel špatně, vždy po chemoterapii zvracení, bolesti břicha, velká únava, zvýšená teplota

O autopatii se dozvěděli od známé, mne si vybrali, protože jsem lékařka a že aplikuji i více metod a dostali na mne doporučení v InPharmClinic.

Doporučila jsem mu knížky Uzdrav se autopatií a Autopatie – cesta k tělesné a duševní harmonii a do té doby, než si je přečte a získá k metodě důvěru, jsme aplikovali 1x týdně infuse Vitaminu C 15 g + Glutation 1200 mg + směs Vitaminů skupiny B a aminokyselin a k tomu přípravek  z FRM – GUNA Rerio, což je výtažek, homogenát z embryí rybky Dania pruhovaného (jinak názvem zebřička), používající se jako doplńková léčba u celkové zesláblosti organismu doprovázející onkologická onemocnění, kdy Rerio indukuje expresinádorových supresorových genů a zpomaluje expresi onkogenů. Přesto po 3 týdnech aplikace chemoterapie musel pán na transfusi krve pro pokles červené krevní řady a pokles počtu trombocytů i bílé krevní řady, trpěl průjmy, velkou únavou malátností a depresemi. Po měsíci od začátku chemoterapie jsme přidali kromě infusí vit. C, Glutationu a vitaminů a Reria také autopatii. A to nejdříve denně 1,5 l vařený dech, po týdnu  volal, že se cítí lépe, menší únava, lépe spí,  a začíná věřit, že se uzdraví. Přistoupil na autopatii druhou lahvičkou z prány 5, a to 2 l obden. Po pár dnech mi volal, že vidí světlo na konci léčby a že věří, že se uzdraví, měl několikrát sen, že  vyšetření krve je v pořádku, a  že se probudil ze sna, že je zdravý. Autopatii z vařeného dechu 1x týdně zkombinoval s nevařených dechem 2 l, druhý měsíc (v dubnu) se mu na několik dní zvýšila teplota až na 38 st.C, ale nepociťoval příznaky jako při virose nebo nějakém nachlazení, ale naopak pociťoval, jako by měl víc energie. Současně se mu udělaly v ústech afty a měl bolavé koutky úst. Doporučila jsem přejít na autopatii z vařeného dechu 2 l denně, když nebude stíhat, tak obden. Afty během několika dní zmizely, i koutky úst se zahojily a i cykly chemoterapie snášel lépe, ale celkově mu víc vyhovovala autopatie z dechu.

Ke konci použitelnosti lahvičky jsem doporučila udělat si 2x-3x autopatii z vařené krve. Na dalších krevních testech měl výrazně lepší krevní obraz ve  všech parametrech, anemie byla jen minimální. Zastavilo se vypadávání vlasů, ale vzhledem k celkově prořídlé kštici se rozhodl pro oholení hlavy dohola a ačkoliv z toho měl hrůzu, vůbec mu, že musel dát vlasy dolů, nevadilo.

Autopatii z prány 5 stále aplikoval 2x až 3x týdně 3 l. Cítil se psychicky stabilisován, přestal hubnout, držel si váhu a i lékaři mu říkali, že chemoterapii snáší nadmíru dobře a v červnu lékaři připustili možnost, že by mohla být po skončení chemoterapie transplantována kostní dřeň.

Po 3 měsících jsme pokračovali s autopatií s novými lahvičkami – v jedné autopatii z prány 5 postupně zvyšovat dle pocitů a ke konci ½ roku léčby – v srpnu si dělal autopatii z prány dle svých pocitů 1-3x týdně,  postupněnavyšoval množství vody až  po 5-6 l a druhou lahvičkou jme pokračovali opět vařený dech a vždy po týdnu dech nevařený postupně až na 8 l,  1 až 2x týdně.

Stále docházel 1x týdně  na infuze vit. C 15 g, Glutathion 1200 mg   a komplex vitaminů skupiny B a aminokyselin , spolu s orálním podáním přípravku Rerio a dále bral alkalizační směs minerálů ProBalanc nebo ekvivalent z DM drogerie Base plus a přípravek s houbou Penicilinum Oxalicum se selenem a glukany – Speratol.

V srpnu  2016 byl zařazen do transplantačního programu a první týden v září absolvoval transplantaci kostní dřeně jeho mladšího bratra a 3 týdny byl umístěn ve sterilním boxu – sterilním pokoji hematologického oddělení. Výkon proběhl bez komplikací i adaptace organismu a dle  zpráv jeho manželky z října 2016 se cítil dobře a vracel se plně do života.

S sebou měl 2 nové AP lahvičky a doporučila jsem mu dělat na povzbuzení  vitality organismu pránu 5, raději nižší potence – do 5 l, jak to bude cítit a případně autopatii z nevařené sliny či nevařeného dechu – rovněž do 6 l.

Celou dobu se adaptoval velmi dobře, bez komplikací, transplantace kostní dřeně se ujala, chytla a  pán se necítil unavený, jen se nudil, takže měl dostatek času číst. Dočetl i druhou knížku o autopatii, dále  měl knížky od dr. Franka Kinslowa o kvantové fyzice, knížky od Erica Pearla o rekonektivním léčení, Moc přítomného okamžiku od Tolleho a další. Říkal, že za normálních okolností by tyhle „slátaniny“ jako zdravý nečetl. Celkově mu ale tato nemoc otevřela oči a posunula jej o několik úrovní dál, jak říká. Přestal se stresovat, přestal řešit neřešitelné, a nechal vše plynout a stal se pozorovatelem.

Na konci října se mu narodilo další vnouče dle telefonické reference se cítí dobře, nestíhá, laboratorní výsledky má v pořádku, kostní dřeň se uchytila, je bez únavy a v této době suplementuje vit. C a další fytonutritienty, komplex vitaminů a minerálů perorální formou.

Stále aplikuje autopatii buď vařený nebo nevařený dech a pránu 5, potence do max. 8 l., to mu vyhovuje, cítí se zcela zdráv a bez problémů, užívá si života a je rád, že ho onkologický problém donutil přehodnotit hodnoty života a zvolnit.

Narostla mu nová kštice,  a užívá si života, dále se vrátil k podnikání.

Autopatie se stala součástí jeho života a sám si řídí intuitivně formu a potenci autopatie, se mnou se občas telefonicky pozdraví a  poinformuje co nového, poradí se.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce