Před operací oka

30.9.2009 | Zuzana Vítová | zuzana@a.cz

Muž, 48let. Měl oteklé horní i dolní víčko pravého oka. Podobný problém měl již před 10 lety na druhém oku. Tehdy lékaři nenašli příčinu a otok potlačili kortikoidy. Od té doby víčko čas od času mírně oteklo a po několika dnech otok zmizel. Pacient během let nezjistil příčinu vzniku otoku.

Tentokrát byl otok tak velký, že pacient na pravé oko neviděl. Obě víčka byla rudá a horká. V horním víčku byla zvětšená a zatvrdlá slzná žláza. Pacient byl vyšetřen na oční klinice a lékaři zjistili,že zatvrdlina v slzné žláze měří 32 mm. Aplikovali injekci kortikoidů přímo do otoku. Zastavilo se zhoršování otoku,ale jiná změna nenastala. Lékaři konstatovali,že to není zánět slzné žlázy a poslali pacienta do nemocnice. Tam absolvoval sérii vyšetření např.: magnetickou rezonanci mozku, EKG, EEG, vyšetření internistou a mnohonásobné odběry krve. Všechny výsledky byly v normě. Lékaři nezjistili příčinu otoku a poslali ho zpět na oční kliniku. Tam objednali pacienta na operaci na únor 2009.

To se stalo v říjnu loňského roku. Začátkem listopadu si pacient udělal autopatii z 3 litrů, a dělal si ji každý týden.

Kontrola po 4 týdnech
Nejdříve se objevily staré symptomy.To bylo dobré pro pacientův pocit, že autopatii provádí správně.
Otok oka se výrazně zmenšil, víčko bylo stále zarudlé a slzná žláza změkla a částečně se zmenšila. Při kontrole lékařem, bylo zjištěno její zmenšení na 15 mm.
Doporučila jsem vyšší potenci aby došlo ke vstřebání obsahu slzné žlázy.
Pacient si udělal autopatii z 4,5 l.

Kontrola po 8 týdnech
Otok zmizel úplně. Pokožka na víčku má téměř stejnou barvu jako na druhém oku. Slzná žláza se zmenšila a lze nahmatat jen její část o velikost obilného zrnka.
Poslední dva týdny se velikost nezměnila,proto jsem doporučila autopatii ze 6 litrů.

Dva týdny na to (po 10-ti týdnech léčby), byl pacient na kontrole u očního lékaře. Ten zjistil,že slzná žláza je v pořádku a operace je zbytečná. Druhý den pacientovi volal primář oční kliniky aby přišel znovu na kontrolu. Po sérii vyšetření musel i primář konstatovat,že oko je naprosto v pořádku a slznou žlázu nelze nahmatat. Řekl,že je to zázrak a že to musel vidět na vlastní oči. Nechal si od pacienta vysvětlit jak se léčil a velmi ho to zaujalo. Možná,že na příští kurz autopatie se dostaví i pan primář.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce