Přetrvávající infekt po operaci

1.10.2022 | Lenka Kolaříková BSc (Hons) | homeopatickacesta@seznam.cz

Muž 69 let, přichází cca rok po úrazu – dislokovaná zlomenina kotníku pravé nohy po pádu z výšky při práci v domácnosti. V osobní anamnéze astma od mládí (občas používá Ventolin, zejména při námaze), potíže s prostatou, častější noční močení, artróza kolen – pravé horší.

Zlomenina byla kvůli nadměrnému otoku pouze zafixována dráty s tím, že bude následně znovu operována (šrouby) po odeznění otoku. Krátce po prvním propuštění byl znovu hospitalizován se závažným akutním infektem. I po druhé operaci a opakovaném léčení orálními ATB zánětlivé projevy kotníku stále přetrvávaly. Fyzioterapie, ani lymfodrenáž, ani osteopatické ošetření nebylo možné provádět z důvodu zjevných příznaků zánětu. Po 2 měsících byl znovu hospitalizován s diagnózou hlubokého infektu, byla provedena revize operační rány, v nemocnici byla podávána ATB nitrožilně. Proběhlo zlepšení – pacient mohl jet do lázní, kde to s velkými bolestmi trochu rozhýbali, ale stále přetrvává otok a bolesti, vrací se i zarudnutí. Vzhledem ke komplikacím s hojením a nemožnosti rehabilitace tkáň zkalcifikovala, mu byla navrhnuta možnost trvalého znehybnění kotníku, to ale v žádném případě nechce, chce s nohou hýbat. Stále dostává lokální léky na zarudnutí v místě zranění.

Doporučila jsem autopatii v ředění 1 litr SLINA A DECH VAR (SDV) najednou 1x denně. Dalších 14 dní SDV 1,5 litru každý druhý den.

Za měsíc proběhla kontrola: Zarudnutí zcela zmizelo, nejsou vidět žádné znaky zánětu, otok minimální – objeví se pouze večer po větší námaze/chození. Bolesti pouze po nadměrné námaze. Díky absenci zánětlivých projevů začíná chodit pravidelně na lymfodrenáž a rehabilitaci. Také má domluveno ošetření osteopatky. Jinak cítí, že má více energie a lépe v noci spí.

Doporučeno pokračovat stejným způsobem SDV 1,5 l každý druhý den.

Další kontrola po 2 měsících: Zarudnutí se nevrátilo, otok výjimečně. Bolesti pouze po větší námaze, například celý den na zahrádce. Zhoršily se artritické bolesti pravého kolene.

Doporučeno SDV 3l 1x za týden.

Kontrola po 2 měsících: Měl respirační onemocnění –  za 3 dny se vyležel a bylo to dobré. Dříve se v těchto případech obával, že se zhorší astma, ale bylo to v pořádku. Zánětlivé projevy nohy se neobjevily. Nevratné změny tkáně zůstaly, ale noha je pohyblivá a klient může chodit i jezdit na kole. Záchvaty astmatu se po celou tuto dobu neobjevily vůbec. Bolesti kolene lepší.

Na tomto schématu je klient podle potřeby doteď, měl už i období, kdy si autopatii nějakou dobu vůbec nedělal a zánět ani jeho projevy se už nikdy nevrátily.

—————————-

Lenka Kolaříková BSc (Hons), poradna homeopatie, autopatie a Bachovy květové terapie www.homeopatickacesta.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce