Případ akutního zánětu žlučníku

6.9.2018 | Ing. Jiří Nývlt | JiriNyvlt@seznam.cz

Před třemi lety začala na mé hodiny klasické védské jógy docházet žena středního věku. Za velmi krátkou dobu se začaly projevovat symptomy problémů, které každý den řešila v soukromém životě. Postupně se zdálo, že se situace (asi po 1 roce pravidelné praxe jógy) začíná stabilizovat v tom ohledu, že se postupně dařilo problémy řešit. Avšak dlouhodobě nakumulovaný stres (jehož příčiny sahají do dětství) se začal projevovat narůstajícími problémy se žlučníkem, až vyvrcholily žlučníkovou kolikou a následnou hospitalizací (červenec 2017). Výsledek vyšetření prokázal rozsáhlý zánět žlučníku a klientce byla oznámena nevyhnutelnost operativního zákroku nejpozději do 3 měsíců.

V této situaci bylo zcela zřejmé, že je nezbytné akutní zdravotní problémy řešit „akutním“ zásahem a velmi rychle pomoci řešit oslabenou imunitu a výrazný pokles vitality. Doporučil jsem autopatii. Počátkem září 2017 po první schůzce jsme se rozhodli zaměřit především na psychické pozadí, jež se jevilo jako prvotní zdroj a iniciátor stávajících zdravotních problémů (kromě toho vysoký krevní tlak, špatný spánek apod.) a oslabení organismu. Navrhl jsem začít PRÁNA 5 a to 1x za 5 dní, 6 litrů. K tomu jsme přidali jógové dechové techniky, hluboké relaxace a využití dechu k lokální vitalizaci apod. (tedy žádné cviky, pozice, pouze mentální techniky). Kontrola za měsíc, ještě před plánovanou kontrolou u lékaře, který má rozhodnout o nutnosti operace. Při krátké konzultaci působení AP konstatujeme, že neproběhl již žádný záchvat, pokud se objeví bolesti, jsou snesitelné, občasné a především krátkodobé.

Po čtyřech podáních AP z prány proběhla kontrola s tímto výsledkem: 9 žlučníkových kamenů střední a větší velikosti (až po 8 mm), výskyt chlamydie pneumoni (bere antibiotika), vysoký krevní tlak, stálá únava, nedostatečný spánek. Vzhledem k tomu, že od letní hospitalizace nedošlo k žádnému akutnímu záchvatu, zhoršení stavu, spíše ze subjektivního hlediska ke zklidnění, domluvila se klientka s lékařem, že vyčkají jak se situace bude vyvíjet dále (tak jsme byli předem domluveni). Ke cti ošetřujícího lékaře na to přistoupil s konstatováním, že operace za stávajícího stavu je sice do budoucna nevyhnutelná, ale v daném okamžiku není neodkladná.

Autopaticky klientka pokračovala s přípravou a podíváním AP z prány 5 a současně jsme přidali SLINA VAR 1x za tři dny 4,5 litrů. Kontrola za 3 týdny, v případě potřeby kdykoli konzultace po telefonu. Po měsíci jsme prodloužili interval podávání na 7 dní. Pokud nenastanou nějaké náhlé relapsy či zhoršení, necháváme ředění i podávání obou AP až do naplnění expirace lahvičky. Následně ještě proběhlo jedno 3-měsíční období podávání AP ze sliny VAR se zvýšením ředění na 6 litrů.

Počátkem března 2018 proběhla další kontrola u odborného lékaře s tímto výsledkem: pacient bez vážných subjektivních potíží, ultrazvuk prokázal přítomnost 3 větších kamenů, ostatní se nezobrazily, subjektivně se cítí velmi dobře. Operace byla zrušena. V současné době (duben 2018) přítomnost pouze 1 kamene. Klientka pokračuje v přípravě a podávání AP pouze již z prány 5, 1x týdně v ředění 6 litrů (při prvním podávání prány na podzim 2017 se velmi rychle začala cítil velmi dobře, uvolněně a spokojeně, doslova si to užívala).

Nutno dodat, že přístup klientky byl příkladný a zodpovědný. V listopadu 2017 absolvovala víkendový seminář védské jógy zaměřený na využití samoléčebného potenciálu organismu s využitím technik a praxe klasické jógy, používala bylinné čaje, zaměřila se na vnitřní ztišení, uvolňování celkového napětí a využívala hojně mentální jógové techniky využívané na pravidelných hodinách védské jógy.

Tento rozšířený mix přístupů umožnil vzájemné synergické využití vnitřního potenciálu organismu, působení autopatického preparátu i vlivu praxe klasické védské jógy. Zcela zásadní byla změna stavu mysli. Současně vše v osobním životě spěje ke zdárnému řešení, k prožitku radosti a spokojenosti. Jak poučné jsou ne-moci!

Zdroj


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce