Případ ekzému: I nepatrná změna potence se může významně projevit

29.6.2016 | Kryštof Čehovský | info@cehovskykrystof.cz

Na jaře mne navštívila matka s jednoročním synem, trpícím 9 měsíců ekzémem. Ten se mu postupně šířil z oblasti mezi lopatkami na ramena, dále na hrudník, tváře, přirození, lýtka a lokty. Rodiče se rozhodli na syna neaplikovat žádnou konvenční léčbu v podobě kortikoidních mastí apod. V noci se budí a brečí, zánětlivá ložiska si škrábe. V poslední době je neustále nespokojený a často pláče i přes den, bez zjevné vnější příčiny. Matka si také všímá neustále přítomného výtoku z nosu, kašlání a slzení očí, což přisuzuje alergické reakci na právě kvetoucí rostliny.

Doporučil jsem následující postup léčby autopatií: První a druhý týden ředění 3 l, příprava denně, po celou dobu střídat přípravu preparátů z vařené sliny a vařeného dechu, třetí a čtvrtý týden 4,5 l, příprava obden (střídat slina var a dech var), pátý týden až do kontroly 6 l 2x týdně (1x slina var, 1 dech var).

Kontrolní konzultace proběhla na začátku června a matka o synově reakci na léčbu referovala následující: V úvodních 14ti dnech na autopatii ze 3l nereagoval, nic se nedělo a žádné odchylky od běžného stavu nezaznamenala.

Po přechodu na 4,5 l si všimla hned druhý den po aplikaci nápadného zlepšení ekzému v oblasti tváří, během dalších čtyř dnů úplně vymizel ekzém na hrudníku, zádech a ramenou. Do týdne od prvního užití 4,5 l ustoupily projevy z loktů a lýtek. Takové zlepšení ekzému rodiče na synovi nikdy nezaznamenali! Alergie také zmizela!

Po uplynutí 14ti dní matka zhotovila ráno (dle doporučení) preparát ze 6l a během několika hodin došlo k propadu stavu. Ekzém se  rychle začal šířit různě po těle. Matka se zhrozila a hned druhý den ráno udělala autopatii ze 4,5 l (v rozporu s doporučeným dávkováním). Pozitivní reakce byla tak rychlá, jako byl předešlý propad po užití 6 l. Během 24hodin se pokožka vyhladila a ekzém kompletně ustoupil. Dělala tedy pak 4,5 l až do naší kontrolní konzultace.

Při kontrolní konzultaci mi řekla, že zůstal ještě malý projev ekzému mezi lopatkami,  je to však pouze nepatrný flíček. Celkově uvedla, že je syn klidnější, tolik nepláče a lépe spí. Alergické reakce nejsou patrné.

Shodli jsme se s matkou na tom, že na 4,5 l je neoddiskutovatelná rezonance s vitální silou jejího syna a je tedy třeba na této potenci setrvat a připravovat preparát už pouze 2x týdně (střídat slina var a dech var) až do další kontroly.

Ze zkušenosti vím, že i přes ústup a odeznění potíží s ekzémem, je zapotřebí preparáty podávat nadále po dobu několika týdnů či měsíců, třeba pouze v četnosti 1x či 2x týdně, k uplnému vyladění organismu, a předejít tak recidivě nemoci.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce