Případy Parkinsonovy choroby a roztroušené sklerózy

3.11.2010 | Stanislava Poláková | have.a.ball@seznam.cz

Parkinsonova choroba

Muž 82 let. Výchozí stav: Parkinsonova choroba v pokročilém stadiu, muž nekomunikuje s okolím, apaticky sedí s pootevřenými ústy, silný třes rukou a někdy celého těla, hubne, oteklé dolní končetiny, užívá velké množství léků.

Podání 1. dávky květen 2006 – slina potencovaná 3 l vody v aut. lahvičce – během týdne ustal třes, postupně se vrací duševní kondice, zlepšuje se fyzický stav.

Do současné doby podáno celkem 8 dávek potencované sliny. 2. dávka z 5 l, každá další zvyšována o 1 l v rozmezí 5-7 měsíců, podle okolností. Dnes – duben 2010 – dávka z 11 l vody.

Současný stav: muž žije prakticky normálně – chodí sám na nákup, pěšky navštěvuje dceru (celkem 3 km), sleduje sport v televizi, postupně přibral 10 kg, z původních 18 tablet denně užívá po konzultaci s lékařkou jen 5. Cítí se dobře.

Roztroušená skleróza

Žena 53 let. Výchozí stav: žena je v invalidním důchodu od roku 2004, pohybuje se s obtížemi po bytě pomocí 2 francouzských holí, polehává, má zdvojené vidění (operace očí), špatná citlivost rukou (neudrží lžíci), výpadky paměti, zadrhávání v řeči, silné motání hlavy – ráno musí užít lék, aby mohla vstát, deprese.

1. podání červen 2006, slina potencovaná 1,5 l vody (AL). Reakce byla do 3 dnů: silné bolesti hlavy, brnění v čelistech, do 6 týdnů pak velmi výrazné zlepšení psychického stavu.

Další podání:

září 2007 – znovu 1,5 l – zlepšení motoriky rukou
březen 2007 – potence ze 3 l vody, následuje zlepšování chůze
říjen 2007 – potence ze 4,5 l vody – chůze po bytě pouze s 1 holí
březen 2008 potence z 9 l vody
září 2008 potence z 10,5 l – doma chůze bez holí, na nákup s 1 holí
březen 2009 – potence ze 12 l – potencován dech a poté lekařem vysazen Prednison
prosinec 2009 – potence z 12 l – opět potencován dech
Současný stav: žena začala malovat, pracuje s počítačem, našla si práci – 2 dny v týdnu pomáhá ve sportovní hale s přípravou občerstvení a s úklidem, koupila si rotopéd, v zimě odklízela sníh z chodníku, má dobrou náladu,je spokojená. Budeme pokračovat.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce