Problémy s prostatou

19.2.2012 | Věra Vaněčková | autor@autopatie.cz

Referát ze IV. konference o autopatii, 2012


S autopatií jsem se poprvé setkala v roce 2008, kdy měl manžel při zátěži bolesti kolena. Byl objednán k ortopedovi (návštěva se měla uskutečnit zhruba za dva týdny), ale přítel lékař, který je zároveň homeopatem. Doporučil nám autopatii a donesl i lahvičku. Po její aplikaci problémy téměř okamžitě ustaly, manžel již návštěvu u ortopéda neabsolvoval a dodnes je bez problémů. V minulosti měl stejný problém s druhým kolenem, kdy se vrozená vada – blána – která se nevstřebala, musela odstranit operativně.

Navíc autopatie manželovi pomohla při chronických kožních potížích, kdy v minulosti každou zimu absolvoval světloléčbu v nemocnici a bez kortikoidních mastí se neobešel. Od doby, kdy začal autopatii používat, nepotřebuje ani světloléčbu, ani kortikoidní masti.

Začala jsem se tedy o autopatii blíže zajímat a následně jsem absolvovala autopatické kurzy zakončené osvědčením dne 21.10.2009..

Po té jsem se rozhodla studovat Homeopatickou akademii.

Mimo autopatie a homeopatie pracuji také se zelenými alkalizujícími potravinami, chlorelou a mladým ječmenem.

Referát, který jsem si připravila, se týká problémů s prostatou, zduřelých uzlin a zvýšeného PSA-prostatického specifického antigenu.

12. 7. 2011

Klient – 57 let, problém s prostatou, močením, zvětšené uzliny jako tvrdé kuličky, při sezení bolí ze spodu.

Problém při pohlavním styku, při močení je schopen se vyprázdnit jen částečně. Předchozí antibiotická léčba byla bez efektu. Byl proveden odběr spermatu, při sonografii zjištěna přiškrcená část močového měchýře, hodnota PSA nad 6,31.

Doplňující údaje o klientovi:

V dětství prodělal tuberkulózu kostí, matka zemřela nedávno na rakovinu plic, sestra v 53 letech zemřela na silné astma, bratranci se nyní léčí s rakovinou prostaty.

Máme velmi málo času, tři týdny, 2.8.2011 půjde na odběry krve před biopsií.

Zvolila jsem autopatickou detoxikaci vařený dech a to: 3 x ob den 1,5 litru, 3 x ob den 3 litry, a potom pokračovat 3 x 4,5 litru jednou týdně.

Doplnila jsem léčbu homeopatickým lékem Thuja 30C – 5 dnů do 2,5 dcl vody 2 x denně upít lok, (homeopatický lék se určuje individuálně, nelze paušalizovat), 2x denně ½ lžičky sody do vody. Z výživy jsem doporučila zařazení více zásaditých potravin do jídelníčku – předala jsem seznam potravin dle pH, 2x denně do zeleného nebo bylinného čaje lžičku třtinové melasy, v lékárně pod názvem Černý zázrak, a Chlorellu pyrenoidosu pro vysoký obsah chlorofylu, čistící a antioxidační vlastnosti. Doporučila jsem omezit alkohol, silnou kávu, černý čaj, vyloučit kafr a mentol.

26. 7. 2011 – kontrola

Dříve byla tlaková bolest hlavně při sezení – nyní prostata pobolívá, průjmy, tlak a močení při průjmech, častěji močí, ale v noci lépe spí.

V autopatii i alkalizaci jsem doporučila pokračovat, později v návaznosti zvýšit ředění na 6 litrů 1 x za 14 dnů – dech – bez vaření.

Domluvena další kontrola na 17.8.2011.

Telefonicky klient oznámil výsledek PSA 6.00, biopsie odložena, s lékařkou domluvena následná kontrola za 3 měsíce.

Dne 17.8.2011 se nedostavil, vzkázal, že se cítí dobře, problémy s močením ustávají, bolesti už nejsou.

Následné odběry v listopadu 2011 – PSA – 5,5, uzlinky zduřelé už nejsou, problém s močením není, cítí se zdráv.

Pravidelně v současné době užívá pouze jedlou sodu rozpuštěnou ve vodě, zredukoval alkohol na občas jedno pivo Plzeň 12, je spokojený.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce