Šance na druhý život (případ deprese)

10.6.2015 | Marie Tajšlová | marie.tajslova@centrum.cz

Z konference Autopatie 2015

Krásný den s Autopatií. Ráda se  s vámi dnes podělím o pro mě zvláštní zkušenost z mé praxe. Běžně jsem zvyklá, že mě klient  sám navštíví či zatelefonuje. Tentokrát však ke mně byla příbuznými přivezena a přivedena žena, 69 let, měla silné deprese a téměř měsíc už nespala, sotva se držela na nohou, nekomunikovala, oči měla skleněné. Dnes už vím, že o návštěvě u mě vůbec nevěděla, její vědomí nebylo vůbec přítomné.

Datum Kontroly Komentář Podané dávky AP
14.7.2013 Sestra paní Alenky mi sdělila, že Alenka dle informací jejího syna již měsíc nespala, pořád jen chodí a bloumá po domě. Syn má obavy, že matka někam odejde a nebude se umět vrátit.V současnosti užívá 3 druhy antidepresiv, 2 druhy léků na spaní, léky na vysoký tlak, cholesterol, krev, cukrovku a tišící léky na revmatismus. Na poslední kontrole u obvodního lékaře jí byly předepsány ty druhé silnější léky na spaní – nic víc. V dávkování AP bývám v nejistých případech velmi opatrná, používám často jen malé potence. Poradila jsem tedy její sestře, která se bude v příštích dnech o paní Alenku starat, aby připravovala AP se všemi radami na přípravu pro druhou osobu (rouška a latexové rukavice). 3x denně C5 Korsakov.
15.7.2013 Volala mi sestra paní Alenky o radu –  prý od včera po prvním podání AP spí, spí a spí. Prý jí jen probudila na další dávku autopatie a ona hned usnula a spí a spí. Má o ní obavy a také neví, co s podáváním jejich pravidelných léků. Zhodnotila jsem to jako dobrý začátek, že uzdravování zcela jistě začalo. O podání léků jsem doporučila učinit dotaz obvodnímu lékaři. Pokračovat s C5 Korsakov, 3x denně.
16.7.2013 Další den na to mi volala paní Alenka sama! Prý se krásně vyspala a od své sestry ví, že byla u mě na konzultaci. Chtěla by ale toho AP užívat víc, aby se ještě dospala.Obvodní lékař souhlasil s vynecháním 2 druhů antidepresiv a obou léků na spaní. Toto jsem zhodnotila jako dobrý vývoj a doporučila : 2x denně C5 Korsakov a kontrola za 14 dní.
28.7.2013 Následujících 14 dnů mi pí. Alenka téměř denně volala s dlouhými až nesmyslnými telefonáty. Problém byl patrně v tom, že když se takhle probrala, vrátila se k užívání antidepresiv, což jen komplikovalo a brzdilo další vývoj.
Na první vědomé kontrole už vypadala paní Alenka jako „celý člověk.“Ale! Pořád ještě nebylo možné udělat podrobný vstupní pohovor – neregistruje totiž své nemoci (vysoký krevní tlak, cholesterol atd.), ale od smrti svého manžela, asi 30 let, se cítí všem na obtíž, nepotřebná synovi i jeho rodině, kde žije. Tyto pocity se léty stupňují, má silnou potřebu být zodpovědná za to, když se druhým nedaří, aby měli dost peněz, aby byli šťastní atd…. Snažila se pro syna a jeho rodinu vždy pracovat co stačila, jenže s přibývajícími léty ubývalo sil a pocit, že je na obtíž se zesiloval a zakrýval ostatní fyzické bolesti. S trochou intuice jsem zhodnotila situaci a usoudila, že tělo bude hodně zanesené užíváním léků. Obden 3x C5 Korsakov, pak 3x C10 Korsakov,
3x C15 Korsakov. Poté ½ l, už s  autopatickou lahvičkou, slina var obden.Kontrola bude za 3 měsíce nebo dříve při problémech.
8.10.2013 Během září a října několikrát paní Alenka volala, že má nyní opačný problém. Chce se jí pořád spát, ale cítí se provinile, že nepracuje tak, jak by chtěla.
6.11.2013 Volala, že by chtěla další „zázračnou“ autopatii. Prý začala spokojeně neprovinile spát. Má více energie, více pracuje. Ale!!! Uvědomuje si, že má pracovat i pro sebe, nejen pro druhé. Což je pokrok!
28.11.2013 Na kontrolu přišla zcela jiná paní, než před 4 měsíci. Její sestra jí zprostředkovala, aby se přestěhovala k jednomu známému pánovi, také vdovci, daleko od svých dětí. Je odhodlaná se přestěhovat zatím na zkoušku, ale cítí to jako velkou životní šanci, šanci na druhý život. Nová autopatická lahvička – 1 litr, nevařený dech, obden.
29.1.2014 2 měsíce se neozvala. Pak zavolala, že zase ztrácí životní víru a energii. Zhodnotila jsem to jako relaps. Zvýšeno na 1,5 l nevař. dech obden. Kontrola za 2 měsíce.
21.5.2014 Teprve po 4 měsících přijela na kontrolu – udala, že svůj plán zrealizovala, přestěhovala se k onomu pánovi, je spokojená a má mnoho sil. Lékař jí zase odebral  léky na deprese a nechal pouze jeden, který má užívat pouze v případě nutnosti – dosud ho neužila. Přišla mě požádat, jestli by nebylo možné prodloužit dávkování po delších intervalech, nemá prý teď tolik času – musí totiž žít. Přiklonila jsem se k jejímu pocitu a doporučila jsem dávkování postupně prodlužovat. Nová AP lahvička: První  měsíc 4x, druhý měsíc 3x,
třetí měsíc 2x. Vždy 1,5 litru nevař. dech.
Jenže se na kontrolu zase „vybodla“, raději dohání život
2.1.2015 Pozvala jsem ji na kontrolu. Přišla velmi spokojená, vědomá si toho, že život bude takový, o jaký se postará – jenže ! nespokojenost se přeci jen zase objevila – řeší vztahy se švagrem. Na fyzické problémy vůbec nevzpomněla. Přišlo mi to jako Relaps. Opět se chce zabývat druhými než sebou. Nová AP lahvička,  3 l nevař. dech.První měsíc 4x,druhý měsíc 3x,třetí měsíc 2x.
6.1.2015 Dostala jsem SMS: „Děkuju za všechno. Já nevím, proč všichni ostatní lidé také neužívají AP. Bylo by přece žití tak jednoduché pro všechny.“

 

A tak se na závěr přikláním k názoru paní Alenky. Že autopatie je šance na život – nejen jednotlivce, ale celého lidstva.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce