Slina a dech s varem aneb Stále je co objevovat

19.7.2022 | Jiří Čehovský | jiri.cehovsky@alternativa.cz

Stále v praxi zjišťujeme něco nového. A to i o metodách a technikách autopatie, s nimiž jsme již dobře seznámeni, leta je už používáme a jsou popsány v mých knihách. V poslední době dost často doporučuji slinu a dech s varem (SDV), zejména tam, kde přetrvávají potíže těla a/nebo mysli po prodělané infekci, nebo když máme podezření na přemnožení kandidy či jakoukoliv jinou mykózu. A nebo když se jednoduše z neznámých příčin nezlepšuje s (dříve fungujícími)  autopatickými metodami celkový zdravotní stav. Dosud jsme však používali, nejen já, ale, jak to vidím například v záznamech z konferencí, i ti  ostatní,  hlavně nízké potence, řekněme do 15 l. Podívejme se na tři případy z mojí praxe, kde se šlo s množstvím vody výrazně výš a s výrazným úspěchem. A na jeden případ dlouhodobé samoléčby referovaný na 8. konferenci 2016.

Muž 20 let, je posledních 10 let na autopatii. V minulosti,  před autopatií, u něj bylo podezření na epilepsii s návrhem užívání antiepileptik, míval alergie a podivné stavy děsu v noci při probuzení, ekzémy,  byl i  návrh na odebrání mandlí. Po zahájení autopatie se postupně negativní (rodičovské i lékařské) zprávy přestaly objevovat a bylo mu převážně dobře. Vše se řešilo hlavně preparátem z dechu bez varu a v posledních pěti letech už výhradně. Potence dechu byla navyšována až do  150 l a podávána v dlouhých nepravidelných intervalech podle stavu. Léčila jej matka, která za mnou občas zašla na poradu. V posledních pěti letech se podávala autopatie jen u povrchních problémů,  když byl unaven nebo poté, co se objevila bolest hlavy nebo kašel, obvykle s rychlým ústupem potíží po podání a s následným uplynutím dlouhé doby než bylo třeba znovu zasahovat. Nicméně letos v květnu se objevila rýma, v dětství označovaná za alergickou, kterou už mnoho let neměl, a k tomu únava , bolestivý tlak v uších a bolest kolene. Vzal 30 l SDV jednorázově. Následně únava přešla, koleno na sebe přestalo upozorňovat stejně jako uši  a rýma se zlepšila do té míry, že, jak se vyjádřil, „není co řešit“.

Žena 68 let,  je už dlouho na autopatii a nemá v posledních letech žádné vážnější zdravotní problémy. Kdysi ovšem trpěla na srdeční arytmie a řadu dalších chronických potíží, které si úspěšně s autopatií vyřešila. Ale letos v zimě kašlala a smrkala, necítila se „ve své kůži“ a byla podrážděná.  Začala se také objevovat občasná bolest břicha (možná kvasinkový problém), píchání v uších, občas zhoršený spánek a bolest malých  kloubů (pro někoho může být překvapením, že  i na tom se mohou podílet kvasinky). Všechno to byly potíže, které si už v minulosti vyřešila s pomocí nižších  potencí  SDV,  D nebo DV.  Při postupném navyšování z 26 litrů na 34 l SDV se vše upravilo a několik měsíců nemá žádné zdravotní problémy ani si už nedělá autopatii.

Žena blížící se padesátce, v prosinci „chytla virus“, měla velký strach, zvracela a udělala si, jako dělávala i  dříve, 170 minut (340 l) Dech. V noci pak měla sen, že jí protéká voda a čistí ji. Do několika dnů se její stav upravil na normál až na únavu, která přešla  po šesti litrech SDV. Za dva měsíce na to, v psychicky zvlášť náročném zimním období,  na ni poněkud dolehly  změny, jež celá tato civilizace prodělává, a  začala ji trápit psychika, s pocitem nejistoty, úzkosti  a  dojmem, že si s ničím neví rady. Po SDV 30 minut (60 l) ji  problémy opustily a cítila se dobře, dokonce zhubla o několik přebytečných kilo, což před tím dlouhodobě plánovala a nevěděla jak na to. Za dva měsíce poté hlásí, že je s ní všechno v pořádku. Všimla si rozdílu v působení vysokých potencí dvou různých příprav: Po dechu bez varu ji víc bavila esoterika a úvahy o spiritualitě, zatímco po SDV se víc otevírá do světa, udělala různá konstruktivní rozhodnutí, přijala nové zaměstnání. Nevypadá na svůj věk a působí mladistvěji, než když ke mně před deseti lety prvně přišla s mnoha problémy.

Velmi zajímavou, konstruktivní a poučnou zprávu o léčení sama sebe v průběhu pěti let s pomocí SDV a postupným navyšováním potencí až na 50 l podal na konferenci 2016 Jan Chotěborský. Je dobré se k těmto úžasným zdrojům poznání stále vracet pro inspiraci „jak na to“. Jeho přehledná a podrobná informace v Powerpointu byla publikována  pod názvem Autopatický deník ZDE.

Jako kuriozitu ještě uvedu krátký rozhovor s paní kolem čtyřicítky, který se odehrál o přestávce v předsálí autopatické konference v Masarykově koleji, tuším  2020 nebo 19. Byla absolventkou kurzů.  Přistoupila ke mně a řekla s tajemným úsměvem: Chtěla jsem vám říct něco, co byste měl vědět. Udělala jsem si SDV z několika tisíc litrů, máme studnu. Byl to takový pokus, nechala jsem tam téci vodu mnoho hodin. Výsledek je, že se cítím jako v šestnácti – a to mám 3 (nebo řekla 4?) děti. Naneštěstí mě v tu chvíli organizační povinosti odvály na druhý konec sálu a podrobnosti jsem se nikdy nedověděl. Konec konců, vysoká ředění označená jako CM, která se v homeopatii běžně  vyrábějí i používají už 150 let, by vznikla při zhotovování v autopatické lahvičce po  cca 21 hodinách průtoku, s objemem 2500 l vody (lahvička propouští 2 l/min = 80 C.). Samozřejmě, pokud bychom měli filtr na chlor nebo vlastní studnu.

Připomeneme si: Když nějaká fungující potence (množství prolité vody) ztrácí nebo zkracuje svůj účinek, jdeme na vyšší ředění. A to bez ohledu na nějaký pomyslný strop v množství vody.

Stále je co objevovat.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce