Tři případy

12.9.2014 | Miroslava Valigurová | mirka.valigurova@seznam.cz

1. Pocit vyhoření, únava, nechuť a nedostatek síly cokoli měnit, postrádání uspokojení v intimní oblasti

Klientka kolem čtyřicítky, přichází s následujícími potížemi: 2 měsíce je opakovaně nemocná, brala antibiotika, začalo to po dovolené, kdy měla psychický kolaps z přetížení. Trápí ji bolesti zad v křížové oblasti, velká únava a spavost (horší vždy k večeru), subjektivně pocit vyhoření, vyčerpání organizmu. Myslí si, že má sebedestruktivní chování – příliš mnoho aktivit, ale neumí zvolnit tempo, přestože cítí, že ji to ničí. Neumí se zastavit a odpočívat. Zároveň má odpor k běžným denním činnostem (vstát z postele, obléci se,…), říká, že taková nikdy nebyla. Často ji trápí velmi silné pocity zklamání, sebeoviňování a obviňování druhých.

Spí dobře, ale nedokáže spát déle než do cca 6 hodin ráno, a to ani o víkendu, i když by chtěla.

Jako dítě bývala poměrně zdravá, v 19 letech prodělala mononukleosu, poté začla trpět chronickými problémy s močovým měchýřem, od 22let se přidaly alergie, pak diagnostikována maniodepresivní psychoza, ale po 2 letech stav stabilizován (od té doby v pořádku). Ve 28 letech nezhoubná bulka na prsu, byla na operaci (v rodině rakovina prsu – je sledovaná).

Mívala záněty středního ucha a opakované vaginální mykózy.

Klientka uvádí, že by chtěla umět zvolnit a naučit se odpočívat, netrpět pocity viny a obviňování druhých, cítit uspokojení v intimní oblasti, umět se zbavit lidí, kteří ji psychicky vysávají, být klidnější a vyrovnanější

Doporučení: 1x denně dech var (DV) 1,5 l – týden, pak obden 3 litry DV – 2 týdny, pak 4, 5 l DV 1x týdně, kontrola začátkem ledna.

Kontrola po šesti týdnech: Paní přichází velmi pozitivně naladěna, dle vlastních slov se psychicky cítí velice dobře, dokáže se udržet déle v klidu, když ji něco rozhodí, uklidní se velmi rychle. Nyní ji trápí občasné bolesti žaludku.

Po prvním užití preparátu se na chvilku objevily bolesti zad a hlavy, ale přešly ten samý den, 6.den od začátku užívání ATP byla na masáži a referuje, že zažila naprosto fantastický pocit uvolnění jako nikdy v životě, po 2.dávce 1,5  l DV – teplota 37,7, ale sama a bez léků zmizela, dostala chuť k jídlu.

Po 3 litrech DV menses téměř na čas (před ATP velmi nepravidelné), začaly pobolívat uši (starý symptom, rychle zmizelo), objevila se cysta na prsu.

Po 5.aplikaci pozorovala zplepšení kondice vlasů – lesklejší a méně padaly, psychicky se cítí velmi dobře, opět se objevily mírné bolesti žaludku

Po aplikaci 4,5 l DV – se cítí skvěle, dvě noci po sobě spala až do deseti dopoledne! Celkově pocit zklidnění, dokáže odpočívat a necítí vinu a dle svých slov už umí zpomalit, bývá jí více teplo (předtím bývala hodně zimomřivá), občas ji trápí bolest žaludku a nafouklého břicha.

Dále referuje, že po dalších aplikacích 4,5 l DV se zlepšilo řešení konfliktních situací, umí vyjádřit názor, vrátila se chuť na sex i uspokojení, bolest zad a kloubů se neobjevuje, pouze po sportu.

Nyní by se chtěla zbavit žaludečních obtíží a cysty na prsu.

Doporučení: 4,5 l slina var (SV), pak za týden 4,5 l dech var (DV), pak zvednout na 6 l 1x týdně DV/SV – kontrola za 2 měsíce.

Kontrola po 2 měsících: Problémy se žaludkem přetrvávaly, zmírnily se po zvýšení ředění, prodělala čistící reakci (rýma kašel, teploty – trvalo 4 dny a samo odeznělo), poté cítila příval energie.

V dalším průběhu začala silná mykosa (starý symptom) a ta 2 dny po podání ATP (SV) zmizela, úplně přestaly bolet klouby i záda, hodně čte, zájem o sebe sama, psychicky se stále cítí velmi dobře.

2. Crohnova choroba, nespavost

Mladá paní  – drobounká, tmavé a hluboké kruhy pod očima – trápí ji průjmy s krví a hlenem 5-6x denně, zhoršuje se na jaře a na podzim, při stresu, více chodí v noci, nebo večer a po jídle, po jídle má velké křeče a bolesti břicha, bolest ji paralyzuje, nemůže se někdy i pár minut vůbec pohnout, má omezený jídelníček, absolutně nesnese kávu po ránu. Večer pravidelně nadýmání s křečemi, mnohdy nestihne doběhnout na toaletu – lékařská diagnóza je Crohnova choroba a ulcerosní kolitida.

S problémy mnohokrát hospitalizována, kapačky, je na umělé výživě (nutridrink), váha 41 kg.

Dále se jí dělají hematomy na těle, bere na to léky, má těžkou skoliózu (nosila 10 let korzet), trápí ji bolesti celé páteře, někdy při blokaci krční páteře vystřeluje bolest do hlavy a několikrát upadla do bezvědomí – stav je na operaci páteře. Ale snaží se cvičit. Po porodu občasné úniky moči.

Nespavost – poslední měsíc spí cca 2 hodiny, má problém usnout, usíná až kolem půl třetí ráno.

Silné bolesti hlavy cca 2x měsíčně – trvají cca 6 hodin – bodavá bolest ve spáncích, bere spoustu léků, ale nepomáhají, při bolesti nemůže nic slyšet ani vidět, nemůže spát, nezvrací.

Problémy a nespokojenost v partnerství – blíže nespecifikuje.

Má malou dcerku, 2 roky, v těhotenství se dle vlastních slov měla nejlépe za život.

V dětství bývala hodně nemocná – angíny, opakované zápaly plic, od 13 let skolióza v pokročilém stadiu (korzet), od 17 let začala mít průjmy, zhubla na 33 kg, zjistili chronickou kolitidu a chudokrevnost, ve 23 letech silný zánět slinivky břišní.

Od 26 let se začaly dělat hematomy po těle bez příčiny (možná jde o reakci na léky, které užívá na střevní chorobu), sledována na hematologii, po medikaci zlepšení, ale problémy nevymizely úplně.

Doporučení: 3 l SV (slina var) – 1x denně – 2 týdny, pak 3 l SV obden – 2 týdny, pak 4,5 l SV 1x týdně, kontrola za 6 týdnů

Kontrola po 6 týdnech: Cítí se velmi dobře po všech stránkách, je šťastná, že má sílu se konečně věnovat dcerce, stolice je při ATP 4,5 l SV 2-3x denně, už bez krve a jen občas s hlenem, není úplně zformovaná, ale ani tekutá, má více energie, přibrala 2 kg, od začátku léčby. Ihned po podání 1. preparátu spí velmi dobře, nemá problém usnout. Již nemá žádné kruhy pod očima a vypadá mnohem lépe. Problémy s partnerem stále přetrvávají, ale nechce o nich hovořit.

Průběh léčby: Zpočátku pozorovala ihned zlepšení spánku, ale vyprazdňování se zhoršilo a bylo častější, při podávání preparátu obden došlo ke zlepšení, po zvednutí ředění na 4,5 l 1x týdně došlo k upravení stolice, bolesti již jen občas při vyprazdňování, ale jsou mírnější, dle vlastních slov se dají v klidu vydržet, již ji neparalyzují.

Dále referuje zmírnění intenzity bolestí hlavy – nyní je zvládá i bez podání léků, což pro ni před ATP bylo nemožné, blokace krční páteře se neobjevila, bolesti zad spojené se skoliózou stále přetrvávají.

Doporučení:

4,5 L SV/DV 1x týdně – do dobrání staré AL (autop. lahvičky), pak se začátkem nové AL zvýšit na 6l SV/DV 1x týdně.

Klientka na kontrolu nepřišla, ale po telefonu referuje, že se jí stále daří  velice dobře: Stolice 2x denně, má hodně energie – nyní je to 9 měsíců od začátku léčby.

3. Opakované vaginální mykózy a opary, bolesti v krku, migrény a problémy se spánkem

Klientka  má opakovaně problémy s opary na genitáliích, většinou se objevují před menstruací, minimálně 5x ročně s projevy svědění až pálení, mívá při tom i teploty a zimnice, problém obvykle přetrvává 5-7 dní. Dále trpí opakovanými vaginálními mykózami – cca 1x měsíčně, ale pocitově je svědění častější. Také má krvácení a špinění po sexu. Dále ji trápí migrény již od 5 let – bolest hlavy trvá nyní vždy cca 10-14 dní vkuse, bere léky, ale příliš nepomáhají. Cca 1x měsíčně klientku trápí bolesti v krku, častěji jsou tyto problémy v letních měsících. Posledních asi 7 let velmi špatný spánek – zdají se špatné sny, budí se několikrát za noc, pak má problém usnout. Má také kolísavý krevní tlak a časté mžitky před očima.

Klientka by chtěla být méně nemocná, chtěla by dítě (první dítě po IVF ve 32 letech až na třetí pokus).

V dětství trpěla opakovanými záněty moč.měchýře, od 5 let ji trápí bolesti hlavy, od 12 let bolestivá menstruace, mykózy začaly cca v 16 letech a opary se objevují cca 10 let.

Doporučila jsem střidat slinu var (SV) 3 l a dech var (DV) 3 l 1x týdně.

Kontrola po 6 týdnech: Ihned po začátku užívání autopatie se zcela spravil spánek, ale poslední týden se začal opět horšit (známka toho, že je potřeba zvýšit potenci), po celou dobu neměla žádnou mykózu ani pocity svědění – udává, že je to zatím nejdelší doba bez těchto potíží, neobjevil se opar a přestala krvácet po sexu! 3. den po prvním podání se na 1 den objevila bolest v krku a bílý jazyk, ale samo ihned vymizelo (starý symptom), pak bolest v krku již neměla, přestože se jednalo o letní měsíce, kdy bolesti v krku bývaly časté. Mžitky před očima se objevily pouze jednou, když málo pila. Dále udává, že při menstruaci jí nebylo tak špatně jako dříve. Bolesti hlavy se neobjevily.

Doporučila jsem zvýšit potenci na 4,5 l DV, pak za 14 dní 4,5 l SV, pak za 14 dní 6 l DV a čekat, kontrola za tři měsíce.

Dále se klientka cítila velmi dobře, spánek se zcela upravil, pouze jednou se na 1 den objevila mykóza, pocit svědění vymizel 2 hodiny po podání 6l SV (opět starý symptom), od té doby mykóza nebyla, objevil se pocit jako při začátku oparu (zimnice, svědění), ale opar se neudělal – nebyl tedy již přes 4 měsíce! Bolesti v krku nejsou, bolesti hlavy velmi málo a v nižší intenzitě, trvají maximálně den.

Nechala jsem stejnou potenci a střídání DV/SV 6 l 1x za 14 dní.

Na další kontrole po 3 měsících klientka uvádí, že je gravidní – IVF se podařilo hned na první pokus (před ATP na potřetí), přestože spadá do rizikové skupiny, psychicky se cítí dobře, trápí ji občasné těhotenské nevolnosti, bere homeopatika, která jí pomáhají. Momentálně si kvůli IVF aplikuje každý den gel do pochvy, objevil se opar na genitálu, ale ten do 2 dnů po podání 6l DV zmizel, je více nervózní a unavená.

Doporučila jsem zvýšit potenci na 9l DV 1x za 14 dní.

Na kontrole po 3 měsících – klientka měla autonehodu, od té doby ji trápí blokace krční páteře, zlepšila se únava i nervozita, ale nyní se opět objevila mykóza (znovu dáme SV), při aplikaci vaginálních gelů (kvůli IVF)se znovu objevil opar, opět do 2 dnů po ATP zmizel, nyní gely neaplikuje a opar se neobjevil. Zjištěna pozitivní ureoplazmata (starý symptom). Spí velmi dobře, bolesti v krku ji netrápí, bolesti hlavy také ne. Klientka se rozhodla, že přestane pracovat a nastolí klidový režim, má jít na odběr plodové vody

Doporučila jsem dále zvýšit ředění a znovuzavedení SV – 10,5 l SV za týden 10,5 l DV, pak za týden 12 l SV, pak týden na to 12 l DV a čekat, kontrola má být v polovině září. Po telefonu klientka referovala, že odběr plodové vody dopadl v pořádku a cítí se velmi dobře.

Miroslava Valigurová, tel.: 774 586740, Brno


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce