Vyléčení ekzému

18.3.2014 | PhDr. Kateřina Javorská | katerina.javorska@gmail.com

Příspěvek z VI. konference o autopatii, únor 2014

Mojí zkušební „pacientkou“  byla  moje příbuzná. Zničehonic se jí na rukou objevil ekzém, které byl nepříjemný nejenom z estetického hlediska, ale projevoval se i svěděním a bolestí. Bolestivost byla značná, takže si zpočátku musela dávat prášky na spaní a také léky proti bolesti, protože se bolest projevovala zejména v noci. Po mém vyprávění o kurzu autopatie se ihned rozhodla, že se bude léčit tímto způsobem.

Nejprve jsem tedy udělala vstupní pohovor, snažila se poctivě zmapovat, co předcházelo. Pacientka se přestěhovala z Ostravy do Bratislavy a potom nastaly problémy. Začala se projevovat oslabená imunita, opakovaly se chřipky, angíny, jednou až dvakrát v zimním období. Během jedné angíny dostala silná antibiotika, nikdy neměla ráda silné léky, měla pocit, že jí je po nich zle, po dobrání antibiotik brala probiotika. Následně se objevily další problémy, byla u lékaře a bylo jí řečeno, že jí nefunguje jedna ledvina. Projevily se potíže s trávením, zvracení, průjmy, bez zjevné příčiny. Objevovaly se různé další příznaky, zničehonic dostávala závratě. Vzhledem k tomu, že měla i velice časově i jinak náročnou práci v zahraniční firmě, byla často enormně dlouho v práci, často musela práci dodělávat po nedělích i svátcích doma, po nocích. Vždy, když byla takto zatěžována, objevily se závratě. Její organismus také velmi špatně reagoval na teplo – i tehdy dostávala závratě. Zvykla si na každodenní cvičení, které ji dosti pomáhalo, i když mu musela věnovat hodně času. Pokud necvičila, dostavily se opět závratě.

Celá situace vyvrcholila po třech letech. Koncem ledna se jí najednou na předloktí zjevily svědivé pupínky. Vyrážka byla však i bolestivá, k tomu se přidružily bolestí kůže. Posléze se ekzém zjevil i na nohou. Potom následovalo uklidnění, pupínky měla pouze u malíčku na levé ruce. I když pupínky nesvědily, dotyk byl velmi bolestivý.

Mezitím se ji stále objevovaly chřipky a virózy, nasadila si vždy homeopatika a po nich se už onemocnění neopakovala.  Kvůli ekzému navštívila kožní lékařku, dostala léky a probiotika. Když si přečetla indikaci a kontraindikaci léku, přestala ho brát a nic se nestalo. Lékařka nezjistila, proč se bolestivý ekzém objevil. Ten se jednou zhoršil po konzumaci muffinů (pekla je sama a použila kvalitní suroviny). Ani po opakovaném pohovoru u kožní lékařky nebylo zjištěno, zda je ekzém projevem alergie na některou potravinu, nebo nikoliv. Bylo jí řečeno, že léky musí brát do konce života, že takovéto ekzémy se obvykle nedají účinně léčit.

Mezitím se opakovala situace s náhlými onemocněními – dostávala rýmy, opakovaly se a museli jí čistit dutiny, protože se jí enormně tvořily hleny.

Ptala jsem se také na únavu – pacientka uvedla, že nebývá výjimečně unavená, spíše běžně, po práci, která ji často vyčerpává.

Jinak to není pacientka, která by na každé onemocnění požadovala od lékaře antibiotika – spíše naopak: naslouchá „hlasům“ svého těla, reaguje i na to, co jí tělo velí, co se chutí  týká. Kromě toho uvedla, že má mimořádně citlivou kůži, obvykle ji kůže svědila, ale neměla vyrážky.

Zvážila jsem všechny příznaky, konstatovala jsem, že pacientka má navzdory všem projevům dobrou vitalitu a doporučila jsem ředění 6 litry vody. Pacientka byla poučena o všem, co souvisí s užitím autopatické lahvičky. Vzhledem k tomu, že hlavním projevem byl ekzém a jeho údajná „neléčitelnost“ dle kožní lékařky, avšak pacientka měla postupně i další projevy (rýmy, závratě, chřipky a angíny), doporučila jsem užití opakovat po týdnu a potom ještě dvakrát.

S pacientkou jsem se setkala znovu po pěti týdnech a zapsala jsem všechno, co se od té doby změnilo. Pacientka udává, že ekzém se začal ztrácet již po dvou dnech od první aplikace ředěných slin. Po zhruba týdnu byla kůže čistá, a jako kdyby tam nikdy nic nebylo. Koncem třetího týden měla slabou závrať, která se však už potom nevrátila. Dokončila užívání podle pokynů.

Další setkání se uskutečnilo po téměř čtyřech měsících (zpoždění kvůli pracovním povinnostem). Pacientka měla čistou kůži bez ekzému. Měla jednou slabou rýmu, na kterou si nasadila homeopatikum a rýma rychle ustala. Jiné projevy nemá.

Navštívila také kožní lékařku a oznámila jí, že ekzém zmizel. Ta se vyjádřila, že se to někdy neočekávaně stane, ať však nepřestává brát kortikoidy, které jí předepsala (ty však pacientka nebrala). S pacientkou udržuji občasný kontakt, je zdravá, na nic si nestěžuje. Je poučena o případném dalším používání nové autopatické lahvičky.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce