Zkušenosti s autopatií

29.11.2009 | Dagmar Bartošová | Bartosova.Dagmar@seznam.cz

V květnu 2005 jsem si poprvé připravila autopatický preparát ze 3 litrů. Tehdy jsem měla neřešitelný problém s dávivým kašlem a „chrčivými“ průdušky, špatným dýcháním a nespavostí z důvodu neustálého kašlání. Tento problém trval již asi 4 roky, samozřejmě se postupně „plíživě“ zhoršoval. Vyzkoušela jsem od bylinek, potravinových doplňků, homeopatie až po léky od plicního lékaře téměř všechno. V té době jsem měla za sebou dlouhodobé stresy a v dětství potíže s průdušky a později sennou rýmu. V podstatě jsem se ale považovala za zdravého člověka.
Od prvního podání AP se můj stav zlepšil po 14 dnech natolik, že jsem týden byla naprosto bez výše popsaných problémů, ale samozřejmě definitivnější zlepšování trvalo delší dobu. Tj., můj stav se zlepšoval, místy zhoršoval, ale intervaly zlepšování byly vždy delší než období zhoršování.
Dnes je to 3,5 roku, stále používám autopatický preparát (tedy jen při zdravotních potížích), ale můj akutní dávivý kašel je pryč. Musím říct, že celý ten průběh nebyl vždycky hladký a občas jsem přemýšlela, zvláště ve dnech zhoršení, co jsem udělala špatně – zda jsem měla správné ředění nebo zda jsem si ve správný čas podala autopatický preparát
Po zjištění a vyzkoušení nových poznatků o autopatii (tj. opakované používání AP lahvičky, což jsem s radostí přivítala) jsem si upravila ženské problémy a věřím, že i moje ostatní drobné zdravotní problémy, které se ještě občas projevují ( např. krvácení dásní a ranní rýma ), zmizí.
V současné době si připravuji autopatický preparát jednou týdně ze 3 litrů vody a jsem s tím spokojená, dokonce i moje každoroční listopadové chřipky a bronchitidy mě letos vynechaly a několik měsíců jsem nepoužila ani jednou sprej na dýchání, který jsem měla jako „záchranu“ při dýchacích obtížích a občas (asi tak jednou za 14 dní) jsem ho použila.

Moje mladší 27letá dcera nemá po používání AP anginy, které měla několikrát do roka, starší dcera je bez častých nachlazení, které ji trápily také několikrát ročně, hlavně na podzim a manžel v červnu 2006 přežil embolii plic, kterou vlastně „přecházel“ celý týden, protože ji lékaři nepoznali. Manžel měl tehdy zlomenou nohu a sádra mu tuhle embolii „zařídila“. Již před tím použil 2 x autopatický preparát (v květnu 2005 z 3 litrů a v lednu 2006 ze 6 litrů). Tento preparát mu pomohl odstranit nadměrné pocení a dokonce chrápání a mohu se domnívat, že mu pomohl zachránit život (samozřejmě s pomocí lékařů, ke kterým se dostal prý za 5 minut dvanáct – není prý běžné, aby člověk existoval s embolií tak dlouho). Po této příhodě měl manžel další (tj. 3. AP z 3 litrů) autop.preparát (dříve prostě nechtěl preparát vzít) a pak 4. AP z 7,5 litrů. V průběhu doby od příhody s embolií se jeho stav zlepšoval (bral i léky) a dnes je naprosto bez léků. V současné době používá AP preparát spíše jako prevenci.

Další zkušenost s AP má moje teta, která před třemi lety (kdy poprve použila AP) měla jít na závažnou operaci s ženskými orgány, ale těsně před operací jí lékaři sdělili, že je operace zbytečná, protože je vše v pořádku. Teta je ročník 1931, takže se pravděpodobně všech nemocí, které má desítky let a na které bere spoustu léků, nezbaví, ale AP ji pomáhá překonat ty největší problémy, a to hlavně bolesti kloubů. Zvláště v poslední době používá AP častěji, tj. v současné době alespoň 3 x týdně (1,5 litru) a cítí se prý lépe.

V Berouně 8. prosince 2008


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce