Zkušenosti s vysokými potencemi v autopatii

20.3.2024 | Zdeňka Gábelová | Zdenka.Lundakova@seznam.cz

Jeden z příspěvků, přednesených na lednové konferenci 2024.

Úvod

Vážení přátelé, ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s autopatií a to zejména o podání vysokých potencí, které se mi v několika případech osvědčily a posunuly ustrnulý vývoj směrem k uzdravení. Zároveň však chci uvést, že vysoké potence nejsou univerzálním řešením pro každého a byla bych velmi opatrná u starších osob a také u osob s nízkou vitalitou.

Slina a dech var

Sama autopatii používám 12 let.  Několik let předtím se mi objevily zdravotní problémy po prodělané lymské borelióze. Měla jsem takové příznaky jako brnění a ochablost končetin, bolesti kloubů, výrazná únava a obtíže se soustředěním. A subjektivně jsem se tedy necítila vůbec dobře. Všechny ty potíže se ještě vystupňovaly po porodu první dcery, kdy jsem dvakrát během krátkého času měla obrnu lícního nervu (parezu facialis). Tehdy jsem poprvé začala s autopatií – tenkrát se 3 litry a vařenou slinou. Mé potíže se začaly postupně zlepšovat, k vařené slině jsem ještě přidala vařený dech a během pěti let jsem postupně navýšila na 40 litrů. Během této doby se mi narodily ještě další dvě děti a vše již proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Přesto však výše uvedené obtíže byly spíše zlepšeny než vyřešeny. Inspirovala mě zmínka Mgr. Jiřího Čehovského v knize Autopatická svépomoc o navýšení potence, když se případ nevyvíjí a také o tom, že se navyšování u lidí často pojí s jakýmisi obavami. Začala jsem tedy potence vařeného dechu a sliny podávané současně (SDV) navyšovat. Navyšovala jsem po 10 litrech a když jsem dosáhla 100 litrů, tak dál po 25 litech. Teprve na potenci 250 litrů jsem cítila výraznější změnu. Během zhruba 6 let od tohoto momentu jsem se dostala na 700 litrů, které mi vyhovují a můžu říci, že o většině uvedených obtíží prakticky nevím. Tuto potenci užívám zhruba jednou za 3 měsíce a kombinuji ji s pránou. Nyní mám 3 děti a 3. rokem studuji jednooborovou psychologii na UPOL, což by dříve bylo nemyslitelné.

Akutní případy při vysokých potencích

Během let jsem také udělala několik zkušeností při akutních stavech. Poprvé se jednalo o zánět dutin. Mám vyzkoušeno, že podání velmi vysoké potence akutní stav spíše zhorší. Zkusila jsem tedy podat při akutním stavu 6 litrů SDV (slina a dech s varem) a zhruba po 12 hodinách jsem začala pociťovat první známky úlevy. Každý den jsem pak zhruba o 3 litry navýšila. Tato léčba trvala zhruba týden a zánět dutin byl pryč. Stejně jsem postupovala u zánětu zubu a výsledek byl rovněž úspěšný. Podle potřeby, když jsem cítila, že je akutní stav pryč, jsem opět užila vysokou potenci.

Prána

Zhruba před 6 lety jsem začala zkoušet také preparát z prány. Poté se mi ještě zlepšilo soustředění a celkový životní pocit. S pránou jsem se během let dostala na 500 litrů, kdy se cítím subjektivně velmi dobře a například během zkouškového období nezažívám přílišný stres. Frekvence podávání je také zhruba tři měsíce. Subjektivně mám také vyzkoušeno, že lépe působí podání nejprve prány ve vysoké potenci a zhruba po 2 týdnech podání vařeného dechu se slinou.

Zkušenosti mých klientů

Také u některých mých klientů se zlepšení zvýraznilo nebo obtíže vymizely až po překročení hranice 100 litrů. Úspěšně léčím svou rodinu, kde velmi vysoké potence používám také. Znovu ale opakuji, že to zcela jistě není univerzální postup a pokud někomu nízké potence fungují, není důvod je zvyšovat! Byla bych obezřetná u starých lidí a u osob s nízkou vitalitou, či na začátku léčby. Uvedu zkušenost z praxe, kdy si jedna má klientka, která byla ve 3. měsíci těhotenství, navýšila potenci na 80 litrů a následující den se u ní objevilo mírné krvácení. Vrátily jsme se tedy zpět na původní potenci, což bylo 50 litrů, na které zůstala do konce těhotenství. I v těchto případech je třeba postupovat velmi opatrně. Potence je třeba navyšovat postupně a začít těmi nízkými.

Závěr

Závěrem bych chtěla vyjádřit velký dík panu Mgr. Jiřímu Čehovskému, který svým objevem pomohl mnoha lidem a doslova ovlivnil jejich osudy. Těší mě, když vidím, že se tato metoda šíří světem a věřím, že její potenciál je opravdu veliký. Děkuji za pozornost!


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce