Zkušenosti z autopatie prováděné u rostlin

13.9.2013 | Ing. Blanka Masaříková | irisblank@seznam.cz

Pracuji ve skleníku, kde se pěstují akvarijní rostliny. Své zkušenosti mohu potvrdit především u Anubias nana a Anubias coffiefolium.   Pod vodou rostliny netrpí chorobami, ale protože  pomalej rostou a odnožují, pěstují se v děravých kelímcích ve štěrku, kde jsou listy nad vodou. Při takovém způsobu jsou ale rostliny napadány často plísněmi a musí se provádět přísná selekce.  Pro úplnost musím ještě podotknout, že jsem asi před rokem vypozorovala, které způsoby péče  rostlinám vyhovují a postupně změnila technologii pěstování, což mělo velký vliv na jejich zdravotní stav.  Dříve bylo nutno  často vyhodit několik kusů až desítek kusů denně, ale někdy se jednalo i o stovky, velký vliv na to mimo jiné má i roční období – nejvíc se např. kazí, když dozrávají švestky. Po zavedení nové technologie se plíseň vyskytuje spíše nárazově, ale v tomto období dovede napáchat velké škody.

Autopatii zde provádím tři měsíce a jsem naprosto udivena jejím účinkem. Pro přehled –  je prováděna asi na 17 000 rostlinách.

První aplikace  12. 6. 2013     Několik napadených lístků jsem namočila do vody – použila jsem malou novou zavařovací sklenici (jako na dětskou výživu) lístky louhovala 45 minut, po vytáhnutí vodu převařila ve skleničce ve vodní lázni, pak propláchla 1 litrem vody ve skleničce, nalila do 2 l vody do PET lahve a postříkala novým umělohmotným postřikovadlem, které jsem našrubovala na PET lahev. Protože jsem neměla žádné informace o potenci, šla jsem ke studánce a 4x vodu z PETky až na malý zbytek vylila a naplnila vodou novou, „pátou vodou“ jsem rostliny postříkala ještě jednou. Po tomto bylo během několika dní vyselektováno jen několik málo nemocných rostlin, jejich počet se snižoval, od 5. dne se nevyskytla během celého měsíce ani jedna rostlina napadena plísní.  Při dalších aplikacích jsem použila „jen“ vyšší potenci („čtvrtá, pátá voda“ …. od studánky), zkoušeli jsme  asi 2x i převařit vodu v mikrovlnné troubě. Vždy aplikace zabrala a minimálně 3 týdny byly rostliny zdravé. Nejdelší efekt byl poprvé. Nyní je období, kdy rostliny bývají každoročně napadány plísní nejvíce z celého roku, a daří se jim dobře.

Tato metoda je u rostlin velmi levná  a účinná a k rostlinám naprosto šetrná  – chce to vysledovat potenci a četnost aplikací.

Nyní mám nachystány nové, jemnými  informacemi z rostlin dosud nepoznamenané pomůcky. Chci zkusit více experimentovat s potencemi, stříkat pravidelně 1x za 3 týdny a také zkusit postříkat potencovanou vodou z nepřevařovaného „výluhu“ zdravých rostlin.

Skláním se před moudrostí a sílou té nejvyšší „Vesmírné energie“  a chtěla bych vyjadřit panu Mgr. Jiřímu Čehovskému s velkou úctou své poděkování za jeho usilovnou práci a objev a rozšíření autopatie.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce