Autopatie z čaker

19.4.2023 | Lenka Kolaříková BSc (Hons) | homeopatickacesta@seznam.cz

Tento příspěvek zazněl na konferenci Autopatie 2023

Jsem poradkyní nejenom v autopatii, ale i v homeopatii a Bachově květové terapii a to v mé poradně Homeopatická cesta. Tématem, o kterém budu nyní mluvit, je metoda autopatie z čaker.

O autopatii z čaker jsem se poprvé dozvěděla na jaře 2015 na kurzu Autopatie III., kde nám ji pan Čehovský představil, hlavně vysvětlil jak se provádí, což i já za chvíli popíšu, a uvedl tam i několik konkrétních případů. Zmínka o autopatii z čaker a konkrétní případy, kterým tato forma autopatie pomohla (např. dítě  s autismem, které uvolnění a propojení všech čaker vrátilo do normálního života), mě velmi nadchly. V té době jsem již byla absolventkou Homeopatické akademie a měla jsem i tříleté zkušenosti s praktikováním autopatie a to zejména v rodině a okruhu přátel či známých. Vyzkoušela jsem autopatii z čaker nejdříve na sobě a doporučovala ji dál, když mi přišlo, že je její použití na místě.

Dle mé zkušenosti je indikací pro výběr autopatie z čaker situace, kdy i přes výrazné celkové zlepšení (spánku, energie, nálady) a zlepšení chronických potíží, je případ stále někde blokován. Například  tak, že sám klient nebo poradce tento blok vnímá jako blok na konkrétní čakře nebo čakrách – zejména v souvislosti s nezlepšenými potížemi nebo oslabením tělesných orgánů či fyzických projevů částí těla, které jsou na danou čakru nebo čakry navázány.

Nebo druhá situace může být, že klient nebo poradce má pocit, že „něco“ nespecifického brzdí návrat plného zdraví, tak jak o něm mluví Hahnemann ve svém Organonu (Hahnemann 1993), i když není úplně zjevné, které konkrétní energetické čakry se to týká.

Popíši dvě konkrétní kazuistiky, kde užití autopatie z čaker výrazně oba případy posunulo. V souvislosti s těmito kazuistikami se nabízí otázka, zda by k samotnému odblokování jednotlivých čaker nedošlo třeba též postupně po opakované aplikaci P5, neboť oba konkrétní klienti neužili P5 před aplikací autopatie z čaker. Já ale po osobní zkušenosti s vývojem těchto i dalších případů vnímám autopatii z čaker rozhodně jako příležitost k jednorázovému rozpuštění blokád na jednotlivých čakrách a proto i autopatie z čaker má v mé poradně své místo při doporučení pro konkrétní jednotlivé případy stejně tak jako ostatní druhy autopatie. A to i přesto, že jsem si plně vědoma, a i jsem to konkrétně viděla, že podobné odblokování čakry či čaker může nastat po jakékoli formě autopatie či konstituční homeopatii. K  doporučení autopatie z čaker mě vede  spíš situace klienta, kde se to z nějakého důvodu neděje.

Případ č. 1

Žena, 39 let, četné zdravotní problémy včetně chronických již od dětství (např. nespavost, úzkosti a žaludeční neuróza, erysipel, ječná zrna, tiky v obličeji, opakované infekční choroby), v dospělosti pak deprese, úzkosti, nespavost, ženské problémy – PMS, riziková těhotenství, zamlklé těhotenství, spontánní potraty, zánět dělohy po porodu, cysta na vaječníku, alergie a astma, opakovaná bakteriální a virová onemocnění, mononukleóza, opakovaná borelióza, chronické záněty průdušek a konečníku). Absence horečky při akutních nemocech cca 15 let.  Velký strach z rakoviny.

Velmi výrazně byla zlepšena po podání homeopatického léku Carcinosinum, psychicky i fyzicky, ale lék se musel často opakovat, jako by se na nějakém vnitřním problému opakovaně vyčerpával a to i při podání ve vyšších potencích. Zkoušela užívat i autopatii ze sliny a dechu, nejdříve VAR, pak i NEVAR – opět vyhovovalo spíše častější podávání v nižších potencích, tj. ředění do 6 litrů. I autopatie měla velmi dobré působení, cítila se po ní velmi dobře, jen se autopatická podání musela, stejně jako předtím homeopatie, aplikovat opravdu často a pravidelně. Pokud se to tak nedělalo, docházelo k relapsu. Po dokončení cyklu autopatie z čaker (v ředění 1,5 litru) nastala změna, kterou sama vnímala jako zlomovou a měla: „poprvé v životě pocit, že už je zcela zdravá“.

Co se tedy dělo v sedmitýdenním cyklu podávání autopatie z čaker konkrétně:

V 1. týdnu (po podání z 1. čakry) se objevilo několik nepříjemných zážitků z dětství. Dále se vybavil zážitek pravděpodobně z minulého života, kdy zemřela jako nenarozené dítě v děloze a její duše odcházela z mrtvého tělíčka dítěte, a cítila v té chvíli pocit nekonečného smutku. Stejný pocit smutku ve svém životě zažívala opakovaně a nevěděla proč. V 2. týdnu (2. čakra) si více uvědomovala svoji sexuální energii, při sexu se cítila více uvolněná a šťastná. Ve 3. týdnu (3. čakra) cítila velmi výrazný pocit souznění s ostatními i cizími lidmi, na cokoli jen pomyslela, vše bez problémů vycházelo. Ve 4. až 7. týdnu (4. – 7. čakra) už žádné výrazné konkrétní projevy neproběhly, ale stále přetrvával pocit naprosté spokojenosti, uvolnění a klidu v duši. Po dokončení sedmitýdenního cyklu autopatie z čaker proběhla 3denní viróza s vysokou horečkou, která sama odezněla, nebyly užity ani homeopatické, ani klasické léky. Horečka se předtím neobjevila skoro 15 let a to ani po homeopatii a předchozí autopatii. Výborné duševní pocity přetrvávaly. Příležitostně poté používala autopatii,  zkoušela autopatii z čaker úspěšně i jako akutní např. při žaludečních potížích, autopatie z čaker jen  z 3. čakry.

Přibližně po roce si udělala cyklus autopatie z čaker znovu, tentokrát v ředění ze 3 litrů. Neobjevily se žádné další skryté bloky z tohoto nebo předchozích životů. Při každé čakře se objevily reverzní potíže fyzického rázu související s danou čakrou, kterými v minulosti trpěla. Tentokrát probíhaly tyto potíže i ve 4.-6 týdnu (4.-6. čakra). Psychicky se cítila výborně. V 3. týdnu (3. čakra) zjistila, že je těhotná, což pro ni byla výborná zpráva. Přála si otěhotnět, ale po předchozím neúspěšném těhotenství se to nedařilo. Cyklus autopatie z čaker úspěšně dokončila. Miminko se narodilo 3 týdny před termínem zcela zdravé a v pořádku. Matka byla také v pořádku. Po porodu aplikovala příležitostně P5, která ji udržovala ve výborném psychickém stavu, spala dobře a cítila se odpočatá, přestože vstávala v noci k miminku.

Případ č. 2

Chlapec, 6 let, jako miminko měl potíže po očkování, atopický ekzém, potravinová nesnášenlivost, vadné držení těla, později měl boreliózu (po té se objevily bolesti kloubů a končetin), častá infekční onemocnění, občasné bolesti hlavy, snadná unavitelnost, občas i roztěkanost. Trpěl na noční můry, kdy brečel ze spaní a nešel probudit. Když vyprávěl sny, opakovalo se téma toho, že mu někdo usiluje o život. V rodinné anamnéze byla rakovina, epilepsie, srdeční a cévní potíže. Měl blízký vztah s babičkou, která zemřela na rakovinu a její smrt ho velmi trápila. Povahou byl úzkostný, hodně se staral o ostatní, působil rozumným, dospělejším dojmem na svůj věk. S ekzémem a nesnášenlivostí potravin mu pomohla v minulosti konstituční homeopatie, dále aplikovali několikrát homeopatický detox očkování. Borelióza a potíže po ní (tj. bolesti kloubů a končetin) byla úspěšně vyčištěna autopatií dech VAR. Maminka říkala, že i když nemá syn konkrétní zdravotní potíže, má stále pocit, že není úplně šťastný, je spíš vážný a smutný. Byl podán cyklus autopatie z čaker v ředění 1,5 litru. Chlapec nepopisoval žádné konkrétní změny, ani maminka nezaznamenala žádné reverzní symptomy, ale viděla výraznou změnu v psychice, kterou popsala „jako by z něho něco spadlo“, začal víc projevovat radost a spokojenost. V kolektivu dětí ve škole se hodně otevřel, začal být velmi oblíbený, navázal nová přátelství s kamarády i kamarádkami, byl často zván na dětské oslavy narozenin. Velká unavitelnost, bezdůvodné bolesti hlavy, noční můry a roztěkanost zmizely. Dále autopatii z čaker neopakovali, nebyl k tomu žádný důvod.

Popis metody čakrové autopatie:

sedmitýdenní cyklus – bezkontaktní podání jedenkrát týdně – ostatní podrobnosti k postupu této metody stejné jako v návodu k P5 (Čehovský 2017)

týden: 1 podání z 1. čakry (odebírá se cca 2 min držením vírové komory AL s vodou těsně u čakry) – zředí se a podá se do 1. – 6. čakry (cca 30 sec do každé jednotlivé čakry opět držením AP před čakrou)

Obdobně se postupuje v dalších týdnech:

týden z 2. čakry – podá se do 2. – 6. čakry
týden z 3. čakry – podá se do 3. – 6. čakry
týden z 4. čakry – podá se do 4. – 6. čakry
týden z 5. čakry – podá se do 5. – 6. čakry
týden z 6. čakry – podá se do 6. čakry
týden – P5 (ze 7. čakry a podá se do 7. – 1. čakry a poté do 1. – . 6. čakry)


Reference:

Čehovský Jiří, Autopatická svépomoc – Jemná stimulace vitální síly, Alternativa 2017
Hahnemann Samuel, Organon léčebného umění, Alternativa 1993

Lenka Kolaříková BSc (Hons) – Homeopatie, autopatie a Bachova květová terapie www.homeopatickacesta.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce