Bechtěrevova choroba

18.2.2014 | Martina Ponocná | grelot-1@seznam.cz

Příspěvek z VI. konference o autopatii, únor 2014

V září roku 2012 přichází žena 36 let s tím, že má dlouhodobé zdravotní problémy. Již 22 let trpí Bechtěrevovou nemocí, což je chronické zánětlivé onemocnění kloubů. V současné době má již srůsty v křížové oblasti, nemůže úplně zaklonit hlavu, ramena a krk má ve stálém napětí svalů, že ani nemůže spát na boku, protože nedokáže sklonit hlavu k rameni. Bere často Ibalgin 400 na bolesti. Pravidelně jezdí do lázní, poté cítí úlevu, ale ta vydrží jen chvíli.

Měsíc před tím, než mě navštívila, se jí nově objevil otok na obou chodidlech pod prsty, přecházející až na nárty, na jedné noze má oteklé i prsty. Lékař konstatoval jen další projev „Bechtěreva“ a napsal rehabilitace, které to ale jen zhoršovaly. Léky na bolest bere již denně.

Bechtěrevovu nemoc často provází záněty oční duhovky, na které paní trpí již sedmnáct let. Zánět v očích se střídá a objevuje se zhruba jedenkrát za dva roky, v posledních letech již jedenkrát do roka, a nyní se intervaly, kdy cítí začínající zánět, stále zkracují. Má doma stále připraveny kortikoidní kapky do očí, kterými zánět hned potlačí. Dříve při „rozjetém“ zánětu musela každé tři dny do nemocnice na aplikaci kortikoidních injekcí pod oko. Díky tomu má stálý strach, hlavně když fouká vítr, tak to oko cítí a někdy jí v něm i cuká. Dále si stěžuje na problémy se spánkem. Musí jít spát až po dvanácté večer, jinak se v noci vzbudí a už neusne a přemýšlí nad věcmi z minulosti, které již nejdou změnit. V poledne je pak unavená a náladová. Dalším problémem, který ji trápí, je svědivá vyrážka na zádech. Ta se spolu se záněty oční duhovky objevila před sedmnácti lety. Má ji tak jednou za rok, většinou na jaře, když se zpotí. Někdy se objeví na dlaních a prstech rukou, při kterém praská kůže mezi prsty až do krve. Občas mívá lupy a praskliny mezi prsty na nohou.

Způsob přípravy jsem i přes známky plísní zvolila z vařeného dechu z nosu, protože jsem sama kdysi měla zánět duhovky a kyčelního kloubu a vařený dech z nosu na to skvěle zafungoval.

Potenci jsem zezačátku zvolila jen 1 litrovou, a to celých 6týdnů detoxikace. Poté jsem pomalu zvyšovala na 2, 3, 4 a půl, 6, 8 a 10 litrů – vše dvakrát v týdnu. Pak následovala 12-ti a 15-ti litrová potence jedenkrát v týdnu. Každou potenci jsme několikrát zopakovali. Nakonec jsme se dostali na 18 litrů jednorázově. Po těch 18-ti litrech byla paní velmi spokojená. V té době již opět dostatečně „komunikovala“ se svým tělem a důvěřovala mu, tak jsme se domluvily, že vypozoruje,  kdy potřebuje podpořit další potencí a zopakuje si těch posledních 18 litrů.

Po nějaké době mi hlásila že 18 litrů již párkrát zopakovala, ale že se jí intervaly mezi 18-ti litry zkracují, tak jsem jí doporučila zvýšit na 23 litrů opět jednorázově a čekat. Paní mi poté říkala, že když si dělala doporučenou dávku, prý se nějak zapomněla a prolila 30 litrů. Je ale od té doby spokojená, vše se zase upravilo. Na konzultaci tedy přijde jen, pokud bude potřeba.

Změny nastaly již po potencích jednoho litru – srovnala se psychika. Paní říká, že má pocit, jako by jí spadl kámen ze srdce. Výrazně se zmenšily otoky chodidel a uvědomila si větší pohyblivost zad, ale i oka, které předtím cítila jako tuhé. Byly skoro zcela vysazeny prášky na bolest. Objevila se celá řada čistících reakcí.

Okolo tří litrů hlásí i značnou úpravu menstruace a ustání bolestí křečové žíly na noze, o těchto problémech se předtím ani nezmínila.

Velký skok k lepšímu hlásí na šesti litrech, hlavně v psychice.

Na deseti litrech byla již zcela bez otoků nohou a bolestí zad. Úplně vysadila léky na bolest a od té doby je neměla.

Na patnácti litrech měla poprvé v životě horečku a to 39,7 po dobu tří dnů. Jinak je bez výraznějších obtíží. Na poslední kontrole byla na osmnácti litrech.

Zánět oka se od začátku léčky autopatií neobjevil, jen náznakově, coby reverzní symptom. Léky dnes nebere žádné, pochvaluje si úpravu psychiky, spánku a menstruace. Hlavně ale celkové uvolnění svalů zad, krku, ramen i v kříži, kde má srůsty. Může bez problému spát na boku.

Má jen nepatrnou vyrážku v horní části zad, která ale vůbec nesvědí.

A bohužel již ke mně nechodí pravidelně na masáže, protože jí prý již nic nebolí J.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce