Chronická obstrukční plicní choroba u koní (video)

14.9.2017 | MVDr. Miloš Staněk | veterinarstanek@seznam.cz

Dva poníci: Anamnéza – dušnost trvající zhruba 2 roky, střídavě se zlepšující a zhoršující podle podmínek (vegetační období, teplota, krmení), nechuť k fyzickému zatížení. V tomto roce zchvácení kopyt – akutní recidiva.
Vzhledem k tomu, že se jedná v obou případech o alergická onemocnění, přistoupil jsem k tomu, že jsem začal léčit obojí najednou.
Terapie – začalo se jedním a půl litrem 1x denně, z dechu, aplikace na nosní sliznici a 6. čakru . Za týden poté kontrola – výrazné zlepšení. Pokračování 6 l vody 2x týdně. Kontrola po 2 týdnech. Terapeuticky se ovlivňovalo dýchání tj. dušnost (COPD) plus zchvácení kopyt.
Stav po 3 měsících léčby – kopyta chladná, bez známek zánětu, pohybová aktivita normální. Dýchání se rychle vrací k normálu, ani při zátěži se dýchání nezhoršuje. Bude následovat aplikace 1 x měsíčně, celkově 3x, nadále ředění 6 l, kontroly 1 x měsíčně.

Poznámka redakce: Veterinární lékař Dr. Staněk odebral dech od koní tak, že (s rouškou na obličeji) nastavil ochlazenou AL s nálevkou blízko k nozdře, aby se orosila dechem koně, pak spláchnul orosení do vírové komory.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce