Dva autopatické případy

3.9.2012 | Renata Hajná | pragueeye@fnkv.cz

V Praze dne 12. 6. 2012

Vážený pane Čehovský,

děkuji Vám mnohokrát za zaslání certifikátu na základě absolvování kurzu autopatie a za všechny odborné a cenné informace, které se mi díky Vašim přednáškám a literatuře dostaly.
Pro Vaši informaci Vám chci sdělit, že jsem autopatii začala praktikovat od první přednášky v březnu 2012 jak na sobě tak následně i na svém blízkém okolí s doposud následujícími výsledky:

Maminka 72 let

1) Zatím se nám podařilo odstranit velmi obtěžující slzení obou očí jak v domácím prostředí tak i venku v kteroukoli denní, noční i roční dobu, trvalo to cca 3 roky. Slzy se jí valily po tvářích, že to mnohdy vypadalo, že pláče. Oční lékařka navrhovala proplachování očí kapkami, nepomáhalo anebo jenom velmi málo a krátce, (zřejmě došlo k částečnému potlačení). Dále proto navrhovala propíchnout oba slzné kanálky a vyčistit, což jsem jí celou dobu zakazovala.
Díky Bohu že tak, protože jsem od března “naordinovala“ autopatii a po slzení očí není ani památky.
Ano vím, že problém byl v ledvinách a ne v samotných očích.

2) Dále měla velké problémy se spaním, od začátku užívání autopatie teď spí často celou noc, což je v tomto věku myslím velmi dobré zjištění, někdy se probudí 1x za noc.
Problémovější spaní má stále kolem úplňku a novoluní, ale nutno podotknou, že už je lepší než před zahájením autopatie.

3) Také má diagnostikován “kolísavý krevní tlak.“ Minulý měsíc musela být 9 dnů v nemocnici (srdíčko) a při pravidelném měření ji zjistili, že tlak má nyní 120/90. Sestřička se s mála, že jí už měřit nebude, protože její tlak je vzhledem k věku učebnicový. Dříve měla tlak také 160/120, dokonce i 170/130 a byly jí předepsány léky (název si už nepamatuje), začaly jí velmi tvrdnout svaly v nohou až ke kolenům, lék proto přestala užívat.
To, že se jí tlak takto upravil, je určitě také na základě podávání autopatie, stejně jako je tomu u slzení očí a úpravě spaní. Před autopatií brala 1 prášek denně a přesto měla často kolísavý. Teď ještě stále užívá ½ prášku denně, jeho název nevím, ale já věřím, že ho časem bude moci vysadit úplně, soudě podle zkušeností z Vašich přednášek.
Musím ještě podotknout, že jakmile se jí tlak takto krásně upravil a jeho kolísavost ji přestala obtěžovat v denním životě, úplně se přestala měřit, což před užíváním autopatie dělala denně a poctivě pro svého ošetřujícího lékaře zapisovala potřebné hodnoty.

4) Mnoho let trpěla chronickou bronchitidou, která se projevovala až dávivým kašlem a velmi často musela spát téměř v sedě, aby se neudusila. Tento obtěžující stav trval vždy téměř celé zimní období po dlouhé roky.
Nyní již asi 1 a ½ měsíce vykašlává husté hleny, poslední měsíc pak velmi intenzivně hlavně ráno.
Cítí, že se jí organismus hodně pročišťuje.

5) Přestala mít také bolesti hlavy, na které často trpěla, nyní nemá vůbec žádné.
Když jí migrény začaly, hlavně v době kdy se venku měnil tlak, bylo před bouřkou, deštěm, měnilo se počasí, byl nablízku úplněk nebo novoluní, brala různé prášky, aby utišila bolest, kterou měla.
Mnohdy jí bylo i špatně od žaludku.

Další “exemplum“ je moje švagrová.

Zhruba od začátku tohoto roku, možná to bylo již ke konci roku 2011, začala mít problémy s obyčejnou rýmou. Ta se jí tvořila ve velkém množství a začala se jí postupně usazovat v dutinách. Nejprve to bylo celkem snesitelné a věřila, že po využívání všech předepsaných léků, kapiček, sirupů a doporučených inhalacích ji to zase všechno přejde a rýma postupně odezní. Opak však byl pravdou, rýma ji stále více a více obtěžovala, měla pocit plné hlavy až k prasknutí, citlivé uši, dutiny zaplněné rýmou a dokonce přestávala někdy slyšet na jedno ucho. Absolvovala v té době i lékařskou pohotovost na ORL, vzhledem ke stavu, který dlouhodobě prodělávala.
Lékařka ji během 3měsíců naordinovala také 3 balení antibiotik a stále nic. Poslala ji tedy na odborné vyšetření na ORL, kde ji řekli, že musí podstoupit operaci, aby jí dutiny vyčistili, jinak se prý zdravotních problémů nezbaví. Zjistila si, co operace a následná rekonvalescence obnáší a okamžitě hledala další možné řešení.
Našla si v Praze soukromou ordinaci ORL, kde ještě než “vzala za kliku“, zaplatila 1 500Kč a výsledek opět žádný.
Sedla jsem si s ní a vysvětlila jí, jak funguje “léčba“ autopatií, jak působí na maminku i na mě, co to všechno obnáší a ona hned souhlasila s užíváním.
S autopatií začala ke konci dubna a již teď jsou vidět pozitivní výsledky. Téměř od samého začátku se jí spustila rýma, zhruba před 14 dny jí prasklo v čelních dutinách a rýma odchází bez problémů ve velkém množství, hlavně po ránu, kdy musí dlouho smrkat, než má pocit dočasného vyčištění. Má již také mnohem zdravější barvu v obličeji, je méně unavená a celkově se cítí lépe.
Taky mi potvrdila, že od té doby co si dělá autopatii, zmizely ji ekzematické projevy po těle, s tím, že se ale někdy objeví jiné, které zmizely již dávno a na které už úplně zapomněla. Předpokládám, že nastal reversní stav.
Užívá vařený dech a vařenou slinu, střídá ob den.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce