Dva případy dlouhodobých potíží

8.12.2016 | Michaela Gebertová | michaela@gebert.at

gebertova-2016Od roku 2013 praktikuji autopatii ve Vídni. Autopatické poradenství sice provozuji  vedle jiných aktivit, ale o to více s nadšením a přesvědčením, že se jedná o výbornou metodu, která musí mít budoucnost. Myslím si to proto, že s ní mám já sama velmi dobré zkušenosti – jak jsem referovala na loňské konferenci a potvrzují to také mnohé případy mých klientů. Setkávám se ale i s tím, že někteří lidé, kteří s autopatii začnou a jsou zpočátku plni elánu a přesvědčení, že jim pomůže, po krátké době přestanou, protože vývoj nepostupuje tak rychle, jak by si představovali – a to i přes mé upozornění, že léčebný proces chce svůj čas.  Nápadné je, že se převážně jedná o jedince, kteří v Rakousku vyrostli. Asi to souvisí s relativním blahobytem, ve kterém vždy žili a s jejich očekáváním téměř okamžitého účinku a relativní neochotou přemoci se a aktivně  pro své zdraví něco dělat.

Franz, * 1964

V prvním případě, který začal již téměř před 4 lety, se jedná o muže, budu mu říkat Franz, s problémy, které má mnoho lidí a které, když se s nimi nic neudělá, dláždí cestu horším a komplikovanějším potížím.

Franz je cílevědomý vedoucí pracovník se stresujícím zaměstnáním. V dětství měl opakované záněty středního ucha a problémy s čelními dutinami. Asi v 8 letech mu vzali mandle a od té doby trpěl na časté infekce horních cest dýchacích, na bronchitidu a na problémy s dutinami. Ve 20 letech mel úraz na motorce, kdy došlo ke zlomenině stehenní kosti. Zlomenina byla operována, ale evidentně se touto operací změnila poloha kolenního kloubu a tak docházelo k jeho jednostrannému opotřebovávání. Dlouho byl v tomto ohledu bez potíží, ale v roce 2000 se mu začaly objevovat bolesti a otoky kolene, které se zhoršovaly. Vyšetření ukázala, že má artrózu.

dsc_0020-zmensDalší jeho problém: mykóza na nehtech na obou nohách. Nejdřív se mu objevila jen na palcích. Po absolvování protimykotické kůry, kterou mu předepsali na kožním, se mu tato rozšířila na všechny nehty u nohou.

S autopatií začal na konci března 2012 a to kombinací preparátu z vařené sliny a vařeného dechu s důrazem na vařený dech v ředění od dvou litrů výše. Hned pár dní po prvních aplikacích preparátů začal pociťovat tlak v dutinách a uších, z nosu mu vytékala tekutina a pár dní nato dostal kašel a rýmu a tlak v dutinách se změnil na bolest. Kromě toho jej začal pobolívat prst, který si v mládí poranil. Tyto problémy trvaly zhruba dva týdny. Začaly se mu i měnit chutě – maso, sýry, alkohol a sladkosti které jedl dříve každý den, již moc nemusí a konzumuje je nyní tak každý 3. den. Zeleninu, ovoce, rýži a nudle jí častěji. Oblíbil si vodu s citrónem a se sodou.

Při ředění 3 litry jej začala intenzivně bolet operovaná noha. Prý to byl pocit, jako tenkrát po operaci stehenní kosti. Tato bolest brzy ustala, ale ještě se několikrát krátce vrátila.

Na začátku května onemocněl, ale brzy se bez komplikací zotavil. Dříve relativně dlouho po nemoci kašlal.

V červnu 2012, když zrovna začal s potencí 4,5 litru, jej začalo pálit v koleně s artrózou. Tento druh bolesti cítil poprvé. Tento pocit přicházel a odcházel ve vlnách, poté ustal.

Mykózou napadený nehet na palci u nohy začal odrůstat.

Pomalu zvyšoval ředění, preparaty byly stejné t.j. slina a dech var.

V první polovině září 2012 jej začaly bolet kyčle a dostal průjem. Stav se zhoršil, dostal intenzivní rýmu, celé tělo jej bolelo i oči, ze kterých mu tekl v noci hnis. Tento stav trval dva týdny.

V listopadu 2012 byl na potenci ze 6 litrů. Nehet na palci vypadal lépe, mykóza se nacházela jen na okrajích nehtů.

V zimě míval občas lehké rýmy a bolesti hlavy a očí. Koleno bylo v klidu. V březnu 2013 (potence 7,5 litrů) byl lyžovat a počítal s tim, že bude mít poté, jako vždy předtím, dva týdny problémy s kolenem. Po lyžování sice cítil bolest, ale ta po dvou dnech zcela ustala!

Dál pomalu navyšoval ředění. V dubnu 2013 konstatuje, že má stále spíše nechuť na alkohol a na sladké, ale ze zvyku se tím ne vždy řídí. Naděje na nehet bez mykózy se asi proto rozplynula, nehet je totiž opět napadený a i u ostatních nehtů je situace stejná.

V květnu 2013 ředil 9 litry.

Na začátku června 2013 se rozhodl, že bude celý proces opakovat. V nové lahvičce začal s preparáty ze sliny a dechu var ze 3 litrů. Tentokrát zvyšoval již rychleji, v září 2013 se tak dostal na 9 litrů. Dalším obdobím prošel již bez obvyklých symptomů rýmy, bolestí dutin a kašle až na krátkou rýmu v říjnu 2013.

Poté se dostal na vyšší potence než kdy předtím (v listopadu 2013 byl na 12 litrech) a hlásil, že jej po dlouhé době začalo pobolívat koleno. Liboval si ale, jak již báječně, alespoň již půl roku, spí. Pak byl ale do konce roku 2013 opakovaně nemocný se symptomy bolesti dutin, očí, krku a kašle.

První půlrok v r. 2014 proběhl bez nemocí, prý často hodně spal, ale v červnu 2014, kdy byl na ředěni z 18 litrů konstatoval, že jej koleno začalo zase bolet. Do konce roku 2014 byl nemocný jen jednou – koncem prosince a začátkem ledna. V té době byl na ředění z 25 litrů.

Od ledna do července 2015 dále zvyšoval ředění. Nemocný již téměř nebyl, až na občasné pocity tlaku v dutinách, které ale vždy hned přešly, zato jeho koleno začalo zlobit jako v době před autopatií. Šel k ortopedovi a nechal si jej napíchat látkou, která má pomoci tvorbě chrupavky. Tato kůra nepomohla, naopak se tím koleno rozdráždilo a bolelo víceméně stále. Kvůli bolesti začal chodit na akupunkturu. Autopatii aplikoval nadále, dostal se až na ředění 35 litrů (polovina července 2015).

V září jsem mu poradila, aby zvyšování již nechal a udělal si ty potence, které mu kdysi proti bolestem kolene tak pomohly – t.j. od 3 litrů dech a kvůli nehtům slinu var a každý den užívat sodu. Jen pomalu navyšovat a čekat, co to udělá.

Velmi brzy po aplikacích potence ze 3 litrů jej začalo pálit v koleně. Po pár dnech intenzivního páleni bolesti ustaly a od te doby jej koleno bolí jen výjimečně. Dodnes si myslí, že je to zásluhou akupunktury. Nyní (leden 2016) je na 4 litrech, infekce nemá, i když jsou ostatní okolo nemocní, jen prý nedávno pocítil náběh na rýmu. Nehty na obou palcích u nohy se lepší, vývoj budeme sledovat. Sladkostí již, v porovnání s dobou před dvěma lety, jí málo. Víno mu přestalo chutnat a tak přesedlal na pivo. Energie má dost.

Na artrózu u něj zabírá nižší ředěni, vyšší potence dobře zaúčinkovaly na zlikvidování opakovaných bronchitid, rým a problémů s dutinami. Na to, aby zmizela mykóza na nehtech je potřeba důsledně dodržovat acido-bazickou rovnováhu. Velmi by pomohlo již jen to, kdyby poslouchal svůj organismus, který vysílá odpovídající chuťové signály. Moje doporučeni je oscilovat mezi 3-9 litry, možná časem nárazově aplikovat vyšší ředění. Preparáty z prány aplikovat nebude, protože je odmítá.

Elisabeth, *1980           

Moje první setkání s ní proběhlo na začátku srpna 2014. Měla smutné dětství. Maminka, se kterou měla dobrý vztah, jí před lety zemřela na rakovinu. S tatínkem si nerozumí. Má starší sestru, se kterou si rovněž nerozumí. S babičkou je v kontaktu, s ní je vztah dobrý. Přítele nemá a cítí se proto sama. Velmi ji to trápí již proto, že by chtěla mít rodinu a cítí, jak její biologické hodiny tikají. Vypadá dobře a zdravě, ale trochu, mírně řečeno, alternativně a proto často přitahuje podivné lidi (drogově závislé, asociály apod.). Zprvu se mi zdálo, že u ní autopatie nebude mít dlouhého trvání, že u ní pro nedostatek vytrvalosti nevydrží. Po rozhovoru s ní jsem ale začala měnit názor. Vypadala sice trochu jako  bez cíle, ale jinak se ukázala jako inteligentní a překvapivě solidní. Kvůli psychice zkoušela různé alternativní metody, detoxikace a masáže, ale zatím jí nic dlouhodobě nepomohlo. Momentálně je nezaměstnaná.

  • jako dítě měla běžné dětské nemoci
  • má citlivý žaludek a trávicí ústroji vůbec, při menses dostává průjem
  • hlavni její problém je psychika a to zejména její sklon k depresím. Chce být vyrovnanější, veselejší a chce si najit partnera.

Doporučení: Začít s detoxikací pomocí preparátů z uvařené sliny a dechu v potenci 3 litrů s důrazem na dech v rozmezí 2-3 dnů 5x za sebou a vždy poté zvýšit o jednu lahev (1,5 litru).

V SMS ze 22.8.14 píše, že je velmi unavená a že nemá sílu tahat lahve do 3. patra bez výtahu. Je smutná, pláče, nic prý se jí nedaří, snaží se najít si práci, ale všude je odmítána. Psala, že kvůli tomu přestala dělat autopatické preparáty a raději si prý počká na filtr. Autopatii ale i přes tuto krizi dělala dál – jak mi později sdělila.

Měly jsme se setkat koncem září 2014, ale odřekla pro nemoc.

Další osobni kontrola byla v listopadu 2014, kdy mi vylíčila svoje symptomy: Po počátku aplikace autopatie se první týden nic nedělo, pak měla 3-4 týdny stavy psychické nepohody, plačtivosti, desorientace a psychického napětí. Druhý měsíc po začátku autopatie jí zmizel ekzém, který měla na hrudníku (na prvním setkání se o něm ani nezmínila). Chvíli měla bolavé koutky, které se po čase zhojily. Průjmy, na které dříve hlavně při menses trpěla, již nemá. Pracovně se jí sice nedaří, jak by chtěla, ale nedávno dostala jednu nabídku, která ji velmi těší.

Další kontrola byla 28.1.2015, kdy říkala že se vždy pár dní po aplikaci autopatie cítila psychicky i fyzicky hůře, často jí bylo špatně od žaludku. Tyto symptomy ale vždy po 4-5 dnech pominuly. Nijak ji to ale již nerozházelo, naopak, měla pocit očisty. Též se jí vracely symptomy z mládí a dětství, jako např. bolest v zápěstí, kde měla v dětství úraz a symptomy zánětu spojivek, na které v mládí často trpívala. Občas se jí objevily vyrážky, které ale po čase zmizely a již se nevrátily. Dokonce se smířila s otcem a pravidelně s ním komunikuje. To, že si nerozumí se sestrou ji již nevyvádí z míry, akceptuje to jako fakt. Dál si dělá autopatii pomoci filtru.

Po dosažení potence z 10 litrů (březen 2015) jsem ji doporučila začít s pránou (5) podle postupu „Jak jednoduché to může být“ t.j. od 1 litru výše a to z úsporných důvodů v jedné lahvičce – t.j. vzít novou lahvičku, dělat v ní dva měsíce preparáty z prány a 1 měsíc preparáty z vařeného dechu.

Při další kontrole v létě 2015 mi líčila, že mívá neobvykle živé sny, a že se přes počáteční nepohodu (pláč, pocit beznaděje) a nutkáním skončit s autopatií, začala cítit vyrovnanější. V oblasti společenských kontaktů se staly pozitivní změny. Její osobní situace sice není ideální, ale lépe se s ní vyrovnává. Říká, že je jí během přípravy preparátu z prány a práce s jednotlivými čakrami vyloženě dobře a že cítí, jak na jednotlivé čakry preparát pozitivně působí. Je o mnoho vyrovnanější a klidnější.

Touto kombinací se dostala na potenci z 15 litrů, jak dechu var, tak prány. Výš zatím dál jít nechce, je takto spokojená. Preventivně má v plánu dělat si autopatii 1-2x ročně. Sama říká – cituji: „Po lásce je pro mě autopatie zatím tou nejefektivnější a nejúčinnější léčebnou metodou, kterou jsem kdy poznala, a to zejména proto, že léčba vychází z člověka samotného. Podstatou autopatie je, tuto schopnost sebeléčby, sebeorganizace a harmonizace rozvíjet a podporovat. Autopatii mohu všem vřele doporučit.“


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce