Léčba ulcerózní kolitidy a autopatický preparát ze stolice a z prány

25.2.2014 | Kryštof Čehovský | info@cehovskykrystof.cz

Případ 1: Manažer ve středních letech

Čtrnáct let má diagnostikovanou ulcerózní kolitidu. V průměru registruje 6–9x denně řídkou až vodovou stolici s krví. Silně ho to obtěžuje, musí tomu přizpůsobovat svůj denní režim. Ovlivňuje to i jeho spánek – často se budí a čistého času přes noc naspí zhruba 6 hodin. Během dne se cítí „vyšťavený“ a bez energie. Snaží se to překonat, jelikož má mnoho povinností ve firmě. Při úvodní konzultaci jsem mu doporučil následující postup přípravy autopatie.

Dávkování:

1. týden: 1l denně a střídat metodu z vařeného dechu a vařené stolice (příprava je stejná jako z uvařené sliny, jen se do nálevky vloží kapátkem kapka vody, v níž se před tím ve víčku od pet lahve chvilku oplachoval kousek čerstvé stolice)
2. týden: 2l příprava obden a střídat metodu přípravy dech var a stolice var
3. a 4. týden: 5l 2x týdně střídavě dech var a stolice var
5. a 6. týden: 8l 2x týdně střídavě dech var a  stolice var

Četnost stolice se upravila již ve třetím týdnu užívání tohoto dávkování na 3x denně. Krev zmizela. Tento stav má stabilizovaný již po dobu 3 měsíců. Autopatii v současné době nepoužívá, říká, že není potřeba.

Případ 2: Mladá, sportovně založená žena

Do poradny za mnou přichází žena ve věku 27let, vysoká, atletické postavy – závodně hraje volejbal. Od prvního kontaktu působí energicky a velmi optimisticky. Navzdory prvnímu dojmu říká, že ji trápí deprese a stavy úzkosti ve společnosti. Pociťuje srdeční arytmie, a to především v noci a ráno po probuzení. Dva roky užívá  nepravidelně antidepresiva – ta jí způsobují malátnost a pocity blouznění. Od 20let trpí ulcerózní kolitidou a od lékaře má předepsané kortikoidy. Stolice má řídký charakter s příměsí hnisu a krve. K vyprazdňování dochází 4-8 denně. Vyhýbá se smaženým pokrmům a obilovinám. Po jejich požití se obtíže se střevy zintenzivní.
Navrhl jsem jí, ať si v nadcházejícím měsíci připravuje pravidelně autopatický preparát střídáním dvou metod – převařené stolice a prány 1 aplikované na 6. čakru v tomto dávkování:

1.- 2. týden: 1,5l denně ze stolice a 1x týdně prána 1 (s aplikací jen na čelo)
3. – 4. týden: 3l obden ze stolice a 1x prána 1
5.-7. týden: 4,5l 2x týdně stolice a 1x týdně prána 1

Po uplynutí 7 týdnů přišla na kontrolu s potěšující informací, že byla před třemi dny  na vyšetření tlustého střeva a žádné zánětlivé procesy již nebyly nalezeny. V místech, kde se původně záněty vyskytovaly, zůstaly pozánětlivé jizvičky.
Změnu sama pociťuje v pravidelné četnosti stolice 2x denně. Psychicky se cítí lépe, cítí se sebejistější mezi lidmi. Arytmie přetrvávají, ale v menší míře. Kortikoidy a antidepresiva postupně vysadila.

Dávkování po této kontrole:

1. měsíc prána 1  6l 1x týdně
2. měsíc prána 1  9l 1x týdně

Po těchto dalších 2 měsících mi klientka napsala email, že celkově se její stav významně zlepšil, což pociťuje v poslední době hlavně v psychické rovině. Arytmie se vyskytla pouze jednou. Mnohaletý zánět střev úplně zmizel.


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce