Má to ještě smysl být tady na světě

26.10.2020 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Muž 71 let, starobní důchodce, dříve pracoval jako pokrývač, výška 174 cm/76 kg.

Polyartrosa nosných kloubů – gonartrosa a coxartrosa bilat. gr. III, omartrosa l. dx, vertebrogenní algický syndrom, spondylartrosa bederní páteře, polymorbidní pacient.

FA: chondroprotektiva, enzymy – Novaflex plus, Liascledin 300, NSA, Warfarin, Micardis Plus 80/25, Agen 5, Milurit, Pantoprazol, Rivotril, statiny.

OA: běžné dětské nemoci, v dětství oper. tříselné kýly vpravo, drobné úrazy, jinak bez vážnějších nemocí. Do 65 let silný kuřák 40 cig. denně a abusus alkoholu – pivo, slivovice, po 38 r. art. hypertense, ve 42. l. ICHS – nestabilní AP, kouření omezil na 20 cig./denně, v 51 l. st. p. AKS – STEMI, chron. FiS, warfarinizován, hypercholesterolemie, hyperurikemie, CHOCHBP, po 55 r. zhoršení bolestí nosných kloubů a beder, nadměrně užíval léky na bolest a pro abusus NSA a analgetik poléková hepatopatie a CHRI. Postupně  se zhoršující bolesti obou kyčlí a obou kolenních kloubů s deformitami a omezením hybnosti, spondylosa bederního úseku, omartrosa prav. ramen. kloubu a postupná invalidita, zvýšený abusus alkoholu  a zhoršující se nespavost a deprese. Operační léčba, vzhledem k polymorbiditě a rizikovosti pacienta, byla kontraindikována.

Duben 2019 – Přišel pro zájem o léčbu artrosy kolagenovými přípravky Guna MD a zmírnění bolestí a tím i depresí, a aby mohl lépe spát. Byla doporučena změna jídelníčku – vynechat uzeniny, mléko a ml. výrobky, více vlákniny, zelenina, luštěniny, omezení kouření a abstinence alkoholu. Po domluvě s pacientem a po zjištění významného deficitu vitaminu C ve tkáních byla prvotně navržena kombinace léčby vysokodávkovým vitaminem C i.v.,  + glutation 1200 mg, celkem 12 aplikací po 1 týdnu v infusích spolu s aplikací Guna MD Knee + MD Tissue 6+6 ampulí s.c.ke kolenním kloubům a poté aplikace Guna MD Hip + MD Poly 6+6 ampulí k oběma kyčelním kloubům do oblasti trochanteru a do třísel. Dále byla doporučena současně léčba přípravky Guna Arthro a G. Flam a mikroimunoterapie homeopaticky ředěné LaboLife – přípravky 2LARTH a 2LEID též po 3 měsíce. Doplňkově  hlavně při nočních bolestech Guna Beta Endorfin. Injekční terapii pacient snášel velmi dobře a přestože byl pacient warfarinisován, nebylo prokrvácení kůže v oblasti vpichů.

Po 3 měsících podávání kombinace MD přípravků do oblasti kolen a obou kyčlí spolu s i.v . aplikacemi vysokodávkového vitaminu C s glutationem a mikroimunoterapií pacient udával celkové zlepšení stavu o 70-80 % bolestivosti kolen,  jen po větší zátěži, kyčle bez nočních bolestí a významně snížil  častost užívání Hypnogenu. Co se týče bolesti udával zlepšení kvality života o 80%. Stále ovšem přetrvávaly depresívní pocity a stavy skleslosti, že už nemá pro co žít, že je starý, nikoho nezajímá a že už jen bude čekat na smrt.

V létě 2019 jsem mu půjčila knížky o autopatii Uzdrav se s autopatií a Autopatická svépomoc a knížku od Tomáše Lebenharta Bez pláště a dohodli jsme se, že když ho metoda autopatie osloví, že  ji zkusí.  Po 14 dnech si přijel pro AP lahvičku s tím, že to má vymyšlené, že má chatku, a u ní studánku s krásnou čistou vodou.

Doporučila jsem Prána 1  2l – nadšeně mi volal, že tomu nemůže věřit, ale že se fakt cítil celé odpoledne uvolněně, seděl na lavičce před chatkou, koukal na včelky, čmeláky, motýlky, jak poletují z kytičky na kytičku a bylo mu, jako by si dal frťana. Večer si udělal AP z prány 1 opět 2 minuty, tedy 4 l, a že se prý krásně vyspal jako už od mládí ne. Takže si začal dělat AP z Prány  2x denně po 4 l a zhruba 14 dní z toho měl profit, po 14 dnech jakoby se účinek vytrácel.

Doporučila jsem Prána 5 bezkontaktně a  zkusit opět potenci 2 min, tedy 4 l a ať pozoruje, jak se po tom bude cítit. Takový závan klidu a pohody jako při první aplikaci už nepocítil, ale vnímal celkové zklidnění a klid v duši, v noci spal jen s 1 přerušením, když musel na malou a ráno se cítil poměrně svěže, pocity beznaděje ustoupily a užíval si procházky se psem po lese a návštěv kamarádů , kdy si při kytaře a u ohýnku zahráli country a folk písničky a  cítil se, že zas to má ještě smysl tady na světě být.

Od října si opět zopakovat 6x sérii opichů MD kolagenovými injekcemi kolem kolen, kyčlí a i pravého  ramene a letos v lednu jsme se domluvili na 4x aplikaci MD kolagenu bederní oblast.

Koupil si filtr na vodu, protože ho už nebavilo stále tahat PET lahve s pramenitou vodou na autopatii a  chatka není uzpůsobena k trvalému pobývání přes zimu a stále si tak 1-2x týdně nebo 1x za 10 dní, jak to cítí, dělá Pránu 5 z 6 l.

Závěr: Na tomto příkladu chci doložit výhodu a význam, když se pacient vnímá komplexně a zapracuje se na více rovinách ke zlepšení zdraví.

www.centrum-revital.cz

 Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od některých konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce