Má to ještě smysl být tady na světě

26.10.2020 | MUDr. Martina Kormundová | martina.kormundova@gmail.com

Muž 71 let, starobní důchodce, dříve pracoval jako pokrývač, výška 174 cm/76 kg.

Polyartrosa nosných kloubů – gonartrosa a coxartrosa bilat. gr. III, omartrosa l. dx, vertebrogenní algický syndrom, spondylartrosa bederní páteře, polymorbidní pacient.

FA: chondroprotektiva, enzymy – Novaflex plus, Liascledin 300, NSA, Warfarin, Micardis Plus 80/25, Agen 5, Milurit, Pantoprazol, Rivotril, statiny.

OA: běžné dětské nemoci, v dětství oper. tříselné kýly vpravo, drobné úrazy, jinak bez vážnějších nemocí. Do 65 let silný kuřák 40 cig. denně a abusus alkoholu – pivo, slivovice, po 38 r. art. hypertense, ve 42. l. ICHS – nestabilní AP, kouření omezil na 20 cig./denně, v 51 l. st. p. AKS – STEMI, chron. FiS, warfarinizován, hypercholesterolemie, hyperurikemie, CHOCHBP, po 55 r. zhoršení bolestí nosných kloubů a beder, nadměrně užíval léky na bolest a pro abusus NSA a analgetik poléková hepatopatie a CHRI. Postupně  se zhoršující bolesti obou kyčlí a obou kolenních kloubů s deformitami a omezením hybnosti, spondylosa bederního úseku, omartrosa prav. ramen. kloubu a postupná invalidita, zvýšený abusus alkoholu  a zhoršující se nespavost a deprese. Operační léčba, vzhledem k polymorbiditě a rizikovosti pacienta, byla kontraindikována.

Duben 2019 – Přišel pro zájem o léčbu artrosy kolagenovými přípravky Guna MD a zmírnění bolestí a tím i depresí, a aby mohl lépe spát. Byla doporučena změna jídelníčku – vynechat uzeniny, mléko a ml. výrobky, více vlákniny, zelenina, luštěniny, omezení kouření a abstinence alkoholu. Po domluvě s pacientem a po zjištění významného deficitu vitaminu C ve tkáních byla prvotně navržena kombinace léčby vysokodávkovým vitaminem C i.v.,  + glutation 1200 mg, celkem 12 aplikací po 1 týdnu v infusích spolu s aplikací Guna MD Knee + MD Tissue 6+6 ampulí s.c.ke kolenním kloubům a poté aplikace Guna MD Hip + MD Poly 6+6 ampulí k oběma kyčelním kloubům do oblasti trochanteru a do třísel. Dále byla doporučena současně léčba přípravky Guna Arthro a G. Flam a mikroimunoterapie homeopaticky ředěné LaboLife – přípravky 2LARTH a 2LEID též po 3 měsíce. Doplňkově  hlavně při nočních bolestech Guna Beta Endorfin. Injekční terapii pacient snášel velmi dobře a přestože byl pacient warfarinisován, nebylo prokrvácení kůže v oblasti vpichů.

Po 3 měsících podávání kombinace MD přípravků do oblasti kolen a obou kyčlí spolu s i.v . aplikacemi vysokodávkového vitaminu C s glutationem a mikroimunoterapií pacient udával celkové zlepšení stavu o 70-80 % bolestivosti kolen,  jen po větší zátěži, kyčle bez nočních bolestí a významně snížil  častost užívání Hypnogenu. Co se týče bolesti udával zlepšení kvality života o 80%. Stále ovšem přetrvávaly depresívní pocity a stavy skleslosti, že už nemá pro co žít, že je starý, nikoho nezajímá a že už jen bude čekat na smrt.

V létě 2019 jsem mu půjčila knížky o autopatii Uzdrav se s autopatií a Autopatická svépomoc a knížku od Tomáše Lebenharta Bez pláště a dohodli jsme se, že když ho metoda autopatie osloví, že  ji zkusí.  Po 14 dnech si přijel pro AP lahvičku s tím, že to má vymyšlené, že má chatku, a u ní studánku s krásnou čistou vodou.

Doporučila jsem Prána 1  2l – nadšeně mi volal, že tomu nemůže věřit, ale že se fakt cítil celé odpoledne uvolněně, seděl na lavičce před chatkou, koukal na včelky, čmeláky, motýlky, jak poletují z kytičky na kytičku a bylo mu, jako by si dal frťana. Večer si udělal AP z prány 1 opět 2 minuty, tedy 4 l, a že se prý krásně vyspal jako už od mládí ne. Takže si začal dělat AP z Prány  2x denně po 4 l a zhruba 14 dní z toho měl profit, po 14 dnech jakoby se účinek vytrácel.

Doporučila jsem Prána 5 bezkontaktně a  zkusit opět potenci 2 min, tedy 4 l a ať pozoruje, jak se po tom bude cítit. Takový závan klidu a pohody jako při první aplikaci už nepocítil, ale vnímal celkové zklidnění a klid v duši, v noci spal jen s 1 přerušením, když musel na malou a ráno se cítil poměrně svěže, pocity beznaděje ustoupily a užíval si procházky se psem po lese a návštěv kamarádů , kdy si při kytaře a u ohýnku zahráli country a folk písničky a  cítil se, že zas to má ještě smysl tady na světě být.

Od října si opět zopakovat 6x sérii opichů MD kolagenovými injekcemi kolem kolen, kyčlí a i pravého  ramene a letos v lednu jsme se domluvili na 4x aplikaci MD kolagenu bederní oblast.

Koupil si filtr na vodu, protože ho už nebavilo stále tahat PET lahve s pramenitou vodou na autopatii a  chatka není uzpůsobena k trvalému pobývání přes zimu a stále si tak 1-2x týdně nebo 1x za 10 dní, jak to cítí, dělá Pránu 5 z 6 l.

Závěr: Na tomto příkladu chci doložit výhodu a význam, když se pacient vnímá komplexně a zapracuje se na více rovinách ke zlepšení zdraví.

www.centrum-revital.cz

 


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce