Mononukleóza

22.2.2016 | Romana Kopečková | kopeckovar@centrum.cz

Referát přednesený na VIII. konferenci Autopatie 2016, konané 30. 1. v Praze 

Muž  24 let, zdravý, nebere léky. Ale na přelomu ledna a února se začaly objevovat první příznaky, na které nebyl brán zřetel. Jednalo se hlavně o každodenní zesilující únavu a následně došlo  k akutnímu infektu v krku. Do jednoho týdne od těchto příznaků došlo ke zduření podčelistních (submandibulárních) uzlin, což vedlo k návštěvě lékaře. Praktický lékař odebral krev a nechal ji otestovat krom jiného na přítomnost protilátek na virus Epstein-Barrové (dále jen EB viry) a Cytomegaloviry. Výtěry krku potvrdily infekt, ale nic konkrétního neukázaly. První testy krve prokázaly přítomnost protilátek na EB virus, a tak byl pro kontrolu proveden další test, který se posléze ukázal jako pozitivní. 9.2. tak byla stanovena diagnóza  infekční mononukleóza. Následný ultrazvuk krčních uzlin potvrdil přítomnost zánětu.

V reakci na stanovenou diagnózu byla ještě v týž den aplikována autopatie ze 6 l vody a z vařeného dechu . První dva týdny byla autopatie aplikována 3 x týdně a klientovi se po procedůře vždy ulevilo s okamžitým účinkem. 3. a 4. týden byl přidán 1,5 l vody, autopatie byla tedy praktikována ze 7,5 l vody, způsob vařený dech, a to 2x týdně. 5. týden praktikována autopatie 7,5 l vařený dech, 1x týdně. Ke konci prvního měsíce onemocnění, konkrétně 27.2. 2015, byl proveden ultrazvuk břicha, jehož výsledky byly vcelku překvapivé, neboť se zjistilo, že ledviny jsou nemocí netknuté, slezina je jen mírně zvětšená a játra byla ve stavu, který bývá pozorován až na konci léčení s tímto typem onemocnění. Následný krevní obraz potvrdil, že EB virus je na ústupu, neboť jaterní testy byly v normálu, stejně jako počet krvinek i množství hemoglobinu. Množství protilátek v krvi se od posledního krevního obrazu výrazně snížilo.

Co se symptomů týče, korespondují s předchozím sdělením. V první polovině měsíce měl klient mírné teploty, byl unavený a silně zesláblý. Onemocnění doprovázel ucpaný nos, ztížené dýchání a minimální fyzická výkonnost. Tyto příznaky odezněly během prvních 14 dnů. Léčba autopatií byla podpořena bylinnými extrakty a přípravky na podporu imunity, konkrétně to byl Detoxin, bylinný přípravek firmy Diochi, a přípravky Fytotonic a Vitatonic od firmy Misiva. Pacienti s infekční mononukleózou leží doma i několik týdnů. V tomto konkrétním případě byl klient díky autopatii schopen po prvním týdnu normálně vykonávat každodenní činnosti.

Rekapitulace:

  • 4. 2. 2015 krevní obraz + sono krčních uzlin
  • 9. 2. 2015 – lékařská diagnóza mononukleóza
  • 9. 2. – 22.2.2015 – autopatie – 6 l vařený dech, 3x týdně
  • 23. 2. – 8.3. 2015 – autopatie – 7,5l vařený dech, 2x týdně
  • 9. 3. – 15. 3. 2015 – autopatie – 7,5l vařený dech, 1x týdně
  • 27. 2. 2015 – kontrolní sono břicha
  • 9. 3. 2015 – kontrolní krevní obraz

www.eft-zivotnikouc.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce