Odolnost vůči „vnějším“ rozlaďujícím vlivům

23.3.2020 | Kryštof Čehovský | info@cehovskykrystof.cz

Muž ve věku 30 let, sportovec. Požádal mě o vstupní konzultaci a nastavení prvotního dávkovaní a dál už přešel na svépomoc. Původně začal s autopatií, protože se chtěl zbavit především migrén, které se objevovaly zpravidla pouze při a bezprostředně po sportovním výkonu. Začal s autopatií z vařeného dechu na potencích v rozmezí 4,5-7,5 l. Ředění si upravoval podle aktuálního stavu a dílčích reakcí na autopatii. Po půl roce, když jsme se potkali v tělocvičně a zavedli řeč k tématu zdraví, řekl mi, že bohužel nezaznamenal zlepšení svých občasných bolestí hlavy při sportu. Čeho si však všiml je, že za období podzim – jaro nebyl ani jednou nemocný ve smyslu chřipky, angíny apod., ačkoliv v minulosti v tento čas vždy na nějakou dobu ulehl. Také energeticky se cítil výrazně zlepšen. V práci prý hovořil s kolegyní, a mimochodem se od ní dozvěděl, že si už delší dobu dělá také autopatii a sdělila mu obdobnou zkušenost, a sice, že od té doby co začala s autopatii už nebývá akutně nemocná.

Když jsem v homeopatickém softwaru Homeo, kam si zpravidla ukládám záznamy z konzultací a kontrol, zadal do vyhledávacího pole „nebyl dlouho nemocný“ nebo jiné podobné formulace, objevila se mi dlouhá řada konkrétních případů. Zde je jeden, který co do reakce na autopatii dobře vystihuje i ty další podobné:

Muž ve věku přes 40 let, otec rodiny. Přišel ke mně před pěti lety s diagnózou kuperóza, kterou měl od lékaře. Bylo to náhlé obtěžující zabarvení/zrudnutí tváře v reakci na různé vlivy. Kromě toho tam byla slabší imunita a sklon k infekčním onemocněním. Dělal si dlouhodobě přípravu autopatie z vařených preparátů z dechu a sliny. Když jsme viděli příznivý posun z hlediska kuperózy, bylo mi také patrné, na jakých úrovních a jakým způsobem reaguje. Takže jsme přidali ke slině a dechu s varem zároveň kombinaci s přípravou Prána 1.
Jasné pozitivní změny proběhly z hlediska kožních obtíží už v prvních měsících léčby a stav se držel i téměř po roce. Navštívil mě poprvé v srpnu a na v pořadí 3. kontrole v červnu shrnul toto roční období s autopatií tak, že kromě zlepšení jeho primárního problému zaznamenal také, že má dlouhodobě sníženou potřebu spánku, a že má víc energie. Řekl, že nebyl ani jednou chorý, což ho překvapilo, jelikož před tím býval obvykle nemocný víckrát do roka.

Přidám ještě aktuální případ, který mám v živé paměti. Jedná se o slečnu, která má dlouhá léta diagnostikovaný atopický ekzém, který se jí při autopatii pozvolna avšak zřetelně zlepšuje a stává se méně a méně obtěžujícím. Také se při poslední nedávné kontrole, které vedeme po telefonu, rozplývala, že nebyla, zcela neobvykle, tuto zimu nemocná.

U těchto případů jsem chtěl upozornit na jev, který není nijak výjimečným a bývá jakýmsi „vedlejším účinkem“ při léčení chronických potíží. Autopatie nás může učinit fyzicky a psychicky odolnějšími vůči vnějším rozlaďujícím vlivům.

www.poradceautopatie.cz


Kurzy

kurz Další kurzy

Svědectví

Autopatie již pomohla mnoha lidem. Podívejte se, nebo si přečtěte svědectví od konkrétních osob.

mapa poradců

Mapa poradců

Najděte nejbližšího poradce autopatie ve vašem okolí.

Najít poradce